The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дилема за Volvo XC90

#31
volvofannn Wrote:Здравейте колеги,

нов съм във вашия форум, като и все още не съм собственик на Волво, но тъй като ми предстои смяна на колата (недоволство от старата и желание за по-голяма) разглеждам офертите за ХС90, тъй като отговарят на критериите ми за търсената от мен "нова" кола - цена, обем и т.н., но най-вече ми харесва на вид и дизайн. Доста се порових във форума и събрах някакви мнения, но все пак и с риск да поставям въпроси, на които сигурно сте отговаряли, ще съм ви благодарен ако ми дадете съвет.
Спрял съм се задължително на дизеловия двигател (имам опит и с бензин и дизел и поне моите лични предпочитания, обосновани или не са за дизел), като предвид бюджета и офертните цени става дума за кола 2005 или 2006, но по-трудно. Доколкото разбирам точно това е момента, в който Волво правят промяна на дизеловия двигател от 163 на 185 PS.
Предвид тежестта на купето усеща ли се осезаемо разликата в мощността? Все още не съм го купил :lol: , но доколкото разбрах (най-вече от много подробните и ясни обяснения на колегата Dodo) няма проблем да се направи ремап на този двигател и да се увеличи дори до приблизително 200 коня.
Следващата дилема е автоматик или ръчна - не че почти не се предлагат ръчни, но все пак да попитам? Доколкото разбирам модела до средата на 2005 (163ps) е с 5-степенен автоматик, а следващия (185ps) е с 6 - или има и варианти с 5 скорости и на по-мощния двигател? Скоростната кутия винаги ли е Айзин - доколкото разбрах японска, което може би е добре?
Не на последно място може ли да се разчита на Мото пфое за качествена проверка на екземпляр, който примерно съм харесал преди евентуална покупка или ще ми препоръчате друг сервиз в София?

Благодаря ви още веднъж и Весели празници!
Здравей, колега!
Дизелът (D5) е много хубав двигател, но и V8 (доста по-редки) също не е лош Smile
Купето на ХС90 е тежко (2400-2500 кг.) за този дизел, но не и недостатъчен! Ако искаш голяма кола и да няма особена разлика в динамиката имаш и друг вариант - ХС70. За мен много пригодим за нас автомобил - много комфортен, с повишен клиренс, AWD, голям багажник ... и много здрав като сглобка. То май важи за всички на Р2 платформата, както и за останалите модели на ВОЛВО :mrgreen:
Ако все пак искаш ХС90, дизел, за да не усещаш тромавото купе, ще си направиш ремап. Ако си от София, ще се видим и ще ти дам да покараш моето - автоматик и с ремап (D5244T4 - 185 к.с.) Wink Преди това беше доста тромаво в ниските, но на висока скорост - над 80-90 км/ч, вече не се усеща, има сериозна енерция заради тежестта си и леко върви ... но в ниските е като асансьор :mrgreen: Сега вече е динамичен и в ниските, както и доста сериозно върви на висока скорост. Разходът не е малък - около 8-9/100 извънградско и около 13-18 в града (зависи дали се включва печката, маршрут и т.н.).
Автоматик или Ръчни скорости ... сериозна тема за размисъл и много мнения. Аз лично предпочитам автоматик, но и ръчните скорости не са за отхвърляне. Автоматикът е на Айзин - 5 или 6 скоростен, както си се оринтирал (163 - 5ск. и 185 - 6 ск.). За мен са много хубави кутии, но поради несмяна на масло, много лесно дефектират - прегряват, запушва се клапанния блок и става мешана салата. Това са японски, прецизни сглобки, доста финна откъм настройки, и затова са по-капризни ... не че онази на GM при някои бензинови е нещо по-добро :mrgreen: Обикновено няма сериозни драми с автоматика, но при проблем се стига до 3000 лв. за основен ремонт. Ръчната кутия: при нея е ясно - маслото се сменя редовно, но има друг проблем - двумасовият маховик, който заедно с комплект съединител излиза ... около 2500-3000 лв. всичко. Така че ако имаш лош късмет и в двата случая ще си с около 3000 лв. назад ... най-много Wink
Определено на МП може да се разчита, но в МП София - има и недоволни от този сервиз, но за мен това е един от малкото сервизи, където нещата се правят наистина и както трябва. Дори в МП имат коли 2-ра употреба, които са придобили (при закупуване на нов автомобил), проверени, сервизирани и понякога с гаранция. Имат и хубав лизинг. Лично моето ХС90 е купено от тях, беше напълно сервизирано + някои допълнителни неща и до момента (да чукна на дърво) над 20 000 км не съм правил никакви ремонти ... ако не броим почистване на ЕГР и дросел (занимаваше ми се, Кангалов ме запали :mrgreen: ), почистване на скърцащо моторче на парно (беше слабо, но ме дразнеше) и боядисване на 2 много малки драскотини (с тях я купих и ме дразнеха). Останалото - смяна на чистачки, монтиране на LED DRL халогени, ремап, степенки, ЪП-грейд на музиката, 19-ки гуми с джанти и др. дребни неща (които можеше и да не правя, но си харесвам колата) от графата консумативи и глезотии.
Лично аз ти препоръчвам да си вземеш D5 с мотор 185 к.с. Има повече електроника, но колите с него са по-нови. Избягвай колите нов внос, особено от Италия. За препоръчване е някоя, която е карана тук, има история и ще е поддържана (рядко са мърлячите, които дават пари за Волво ХС70/ХС90 и да не ги поддържат). Обикновено са фирмени, купувани от МП, карани са около 4 год. (докато изтече гаранцията), имат история и са поддържани.
Успех в търсенето и задължително пълна диагностика в МП София!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
Колега,
Благодаря ти за изчерпателния отговор и информацията - определено ми е от полза, тъй като в момента все пак карам лек автомобил (лек и като килограми, вярно с доста пъргав за купето двигател), но нямам опит със сувове, освен една Х5 (2007, 3.0 дизел около 240 ps), която карах около 800 км един уикенд, но не съм изобщо впечатлен, нито откъм динамика, нито от возене, да не говорим за разход :lol: - но това разбира се си е мое лично мнение.
Определено ще търся 185ps, но все пак бюджета ми е до 17 000 и предполагам че трудно ще попадна на читав екземпляр с този двигател и около посочената сума, ето защо по-скоро ще е нещо 2005 и съответно с по-малкия двигател, но виждам че този "проблем" е преодолим :mrgreen: . Ще послушам и съвета ти да изключа "новия" внос от Италия, защото и аз съм доста предубеден към тези екземпляри, да не говорим за подозрително еднаквите километри на които се появяват. Все пак най-вероятно ще се спра на по-малкия двигател, а впоследствие би могло да се мисли за ремап, доколкото разбирам е възможен и има определени ползи и предимства от него.
Определено съм се спрял на ХС90, разгледах офертите на ХС70 - но просто не ми харесват като дизайн, особено задницата, така че те отпаднаха.
Може и да се възползвам от офертата ти да пробвам твоята кола - за което много ти благодаря предварително!!! Ще се свържа с теб допълнително, ако реша след празниците.
Може ли по-нататък да ми дадеш и човек в МП към който да се обърна, когато реша да вкарам определена кола за проверка или по общия ред са достатъчно отзивчиви, и имаш ли представа каква е цената на такъв пълен преглед, за да си го калкулирам.

Благодаря още веднъж и весела Нова година на всички! С пожелания за здраве и безаварийно пътуване! :lol:
Reply

#33
Здравейте,
след близо 2 месеца търсене, преглед на 5-6 "нови вноса", които по-добре да не коментирам :twisted: , проверка в сервиза на МП на едно с "история" (която се оказа различна от от тази на собственика) съм се спрял на един екземпляр, който отидох да видя буквално веднага щом излезе - колата е 2007, 185 к., 143 300, продава я втори собственик, колата е купена от МП първоначално на лизинг и после настоящия собственик я е взел поради неплащане на първия по лизинга. От началото до момента се поддържа В МП, поне това е официалната версия, която в момента се проверява :lol: по обичайните за нашата родина методи Big Grin . Колата изглежда много запазена и поддържана, но собственикът ме уведоми че е сменен автоматика пред около 1 година (11000) км, като знам че това е основната слабост на модела. притеснението ми е, тъй като все пак не съм особено технически грамотен, възможно ли е да има някаква "слабост" на конкретния автомобил, която да доведе до нов проблем при автоматика и то в кратък срок?
Разбира се колата ще се проверява във вторник отново в сервиз за да се види моментното състояние, но притесненията ми са с тази смяна на автоматика - има ли основание за притеснения. Благодаря ви!
Reply

#34
volvofannn Wrote:Здравейте,
след близо 2 месеца търсене, преглед на 5-6 "нови вноса", които по-добре да не коментирам :twisted: , проверка в сервиза на МП на едно с "история" (която се оказа различна от от тази на собственика) съм се спрял на един екземпляр, който отидох да видя буквално веднага щом излезе - колата е 2007, 185 к., 143 300, продава я втори собственик, колата е купена от МП първоначално на лизинг и после настоящия собственик я е взел поради неплащане на първия по лизинга. От началото до момента се поддържа В МП, поне това е официалната версия, която в момента се проверява :lol: по обичайните за нашата родина методи Big Grin . Колата изглежда много запазена и поддържана, но собственикът ме уведоми че е сменен автоматика пред около 1 година (11000) км, като знам че това е основната слабост на модела. притеснението ми е, тъй като все пак не съм особено технически грамотен, възможно ли е да има някаква "слабост" на конкретния автомобил, която да доведе до нов проблем при автоматика и то в кратък срок?
Разбира се колата ще се проверява във вторник отново в сервиз за да се види моментното състояние, но притесненията ми са с тази смяна на автоматика - има ли основание за притеснения. Благодаря ви!
Здравей, колега!
Нещо съм пропуснал предишният ти пост, за да се видим и пробваш моята кола :roll: Пиши на ЛС следващият път, тях поне ги чета :lol:

Този ХС90 се продава в МП? Кой я е гледал там?
Смяната на кутията не е чак толкова притеснителна, т.е. ако е направена в МП всичко ще е ОК ... по-принцип не страдат много с 6-ст. Айзин, но необслужването й води до подобни ядове ... затова вече редовно им сменят маслата! Не се притеснявай, не е дефектна кола Wink
Какво изпълнение е - Kinetic, Momentum, Summum или Executive?
По принцип на около 140 000 км всяко едно ВОЛВО трябва да изглежда "много запазено", защото материалите и изработката не са евтини и при обичайна грижа и употреба не трябва да те учудва. Трябва да си голям мърляч и мизерник, за да захабиш тази кола ... то и по това се познава лесно на колко км е колата реално Wink От Италия идват на х 120-130 000 км и видимо вътре са леш - с почистени, боядисани салони и т.н., но уморени.
Ако във вторник ще я вкарваш в МП, пиши едно ЛС Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Тази предполагам <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c634961">http://www.cars.bg/c634961</a><!-- m --> :roll:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#36
bg_tiger1978 Wrote:Тази предполагам <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c634961">http://www.cars.bg/c634961</a><!-- m --> :roll:


Ако е тази е на много хубава цена да се пропусне! Още повече човека е отворен за оферти, както се вижда от обявата му! Smile
Volvo For life!
Reply

#37
JMI Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Тази предполагам <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c634961">http://www.cars.bg/c634961</a><!-- m --> :roll:


Ако е тази е на много хубава цена да се пропусне! Още повече човека е отворен за оферти, както се вижда от обявата му! Smile

Колата е и с премиум саунд и с някаква червена кожа ...хваща си окото. Аз като парен от такива оферти виждам, че е с пресен номер (ако не се лъжа) ако наистина е така се пита защо човека продава новозакупена кола....

между другото D5 с 185 к.с. МП вече ги ива под 14 бона:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c636786">http://www.cars.bg/c636786</a><!-- m -->
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#38
Само оглед и диагностика!!! Аз обаче бих вземал второто с ръчните скрости, което колегата Бел е предложил! Wink
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)