The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
v70xc - проблем със cvvt системата

#1
Здравейте, откакто съм закупил колата (ноември 2011) свети check engine лампата. Оттогава до сега не можах да отстраня проблема. Грешката , която бат Мевдо ми е записал след проверка на зацепването е ECM 644a. В момента грешката, която чета през Torgue е p0014 - грешна позиция на изпускателния вал. Маслото се сменя редовно и всеки път с промивка - Motul 5w40 пълна синтетика. Клапана, който управлява шайбата го свалих, почистих и изглежда, че работи.
Reply

#2
Днес поставих клапан втора употреба от уж изправен двигател, но същата работа. Явно не е от клапана. Моля някой ако е имал такъв проблем да сподели.
Reply

#3
сменял ли си ремъка и къде,може да не е зацепен правилно на мен тъка неми го зацепиха не правилно и ми излизаше "забавяне изпускателни клапани" след това реших да нямам доверие на майстори и сам го зацепих макар че за точно зацепване трябват специални застопоряващи инструменти сега е ок.имам проблем с бубините само.
Reply

#4
Ремъка го зацепих при един приятел с приспособение от винкел, но след това я закарах на нашия майстор във Варна, който потвърди правилното зацепване. Утре смятам да сваля отново клапана и да продухам с въздух магистралките към шайбата.
Reply

#5
И какво се случи?
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#6
Без промяна за момента. Като остане време ще разплета изпечените кабели на главата и ще проверя cmp сензора. Как може да се провери дали подава адекватен сигнал ?
Reply

#7
napalm Wrote:Без промяна за момента. Като остане време ще разплета изпечените кабели на главата и ще проверя cmp сензора. Как може да се провери дали подава адекватен сигнал ?
А колелото на вала? Wink
Reply

#8
500 лв. Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#9
Опитахме да го сменим, но не успяхме да развием старото. В един по-добър (финансово) момент смятам да сваля главата за проверка легла , хлабини на клапаните и поставяне на оригинален херметик на капака. Тогава ще сменя колелото с ново.
Reply

#10
Само за диагностики и проверки съм дал малко над 700лв.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)