The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Компютърът губи памет?!

#21
Купи си кола Bi-fuel. Компютъра на твоята кола няма електрони за газ. :-)

Моментния разход се изчислява по такта на дюзите, оставащите километри се изчисляват спрямо моментния разход. Компютъра на колата подава сигнали към дюзите, които се емулират от компютъра на газовата когато си на газ. Самият компютър на колата си няма и идея на какво гориво си, той подава импулс за свещите и дюзите и си смята разход като за бензин, ако спре да прави това колата ще изгасне защото няма кой да управлява свещите.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
Благодаря за отговора колега.Волварата няма да я сменям Smile Има ли датчик в резервоара който да отчита колко бенз. има вътре? И може ли някък да се рестартира компа така ,че пак да отчете колко бензин има в резервоара?
Reply

#23
Има си поплавък като на повечето коли, дали нямаш теч на бензин?! Показанията за нивото в резервоара зависят само от поплавъка.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
Искам да споделя, че смених ламбда сондата и има разлика при работата на двигателя. Посъбуди се в ниските обороти и вече няма такова "замисляне" при подаване на газ. Лампата изгасна. Карам я няколко дни вече и се случи на два пъти да светне отново, но като изключа мотора и поседи малко се оправя. За километрите, които навъртях съм доволен. Ходих при човек, който се занимава с диагностика за това светване отново на лампата (макар и рядко). Той ми каза, че няма проблем, компютърът сам се напасва към данните, които получава и да го търся ако светне отново за по-дълго.
Каза ми и друго интересно нещо - да си махна катализатора, за да удължа живота на тази ламбда сонда. На доста места тук прочетох, че колите на газ го имат този проблем. Майсторът каза, че това е заради конденза от газта, който изгаря нагревателя на сондата. Катализаторът пречи на този конденз да се оттича и като го махна ще е по-добре. Освен това каза, че вероятно след толкова километри и то на газ катализаторът си е заминал.
Та вие как смятате, да го направя ли това нещо? И колата ми ще стане ли по-шумна?
Забравих само да спомена, че моторът е с една ламбда сонда преди катализатора.
Reply

#25
Във връзка с питането на колегата danny83, доколкото знам, уредът на таблото за отчитане на количеството гориво в резервоара взима информация само от поплавъка в резервоара, не и от компютъра управляващ двигателя. Щом отчита намаляване на горивото, значи то реално намалява. Или е изразходено или е изтекло...
Reply

#26
Като махнеш катализатора,колата ще стане по шумна вътре в купето,но няма да ти реши проблема с конденза.Слага се заместител(резонаторно гърне,което да има и място за ланда сондата) и се изолира с подходяща материя от колекторите до последното гърне.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#27
Не махай катализатора. Каквото и да се слага след това над 3000 оборота в колата е джангър. Съмнявам се катализатора, който се нагрява до 600 градуса да е причина за задържане на конденз.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#28
:o ами моят катализатор защо още не е сдал багажа???
Как пък нагревателят на кислородният датчик ще се спомине по- бързо заради конденза от газта???
1. Нагревателят е горещ следователно как по него ще се образува конденз
2. Когато двигателят е студен той работи на бензин а не на газ/освен случайте на аварийно палене на газ/така, че как ще дойде този конденз от газта???
За пръв път чувам, че когато "компа" се обучава е нормално да му светва от време на време лампата/MIL/понеже се напасвало към данните.
Всеки "компютър" е предварително програмиран в какви граници да регулира сместа. Ако излезне извън тях записва грешка.
"Освен това каза, че вероятно след толкова километри и то на газ катализаторът си е заминал."
Майсторът на карти Таро ли го видя,че си е заминал, или е използвал някаква техника?
Защото ако е използвал техника то заявление от рода на верятно говори само за това, че може би изобщо не знае какво да прави с тази техника!
Абе аз ли съм тъп или този майстор те е хванал за канарче???
Ако имаш път към София се свържи с колегата nic_dob да и хвърли едно око за да знаеш наистина какво става с колата ти.
Reply

#29
Благодаря за мненията, колеги! Аз затова като не разбирам от нещо гледам да събера мнения от няколко страни. Иначе що се отнася до nic_dob, това е единствения човек до сега, който ми е гледал колата и съм останал доволен, дори впечатлен от това как работи. Така, че сигурно пак до него ще стигна.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)