The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса от нов собственик на Volvo V40

#11
baipetko Wrote:Как успя за 1 седмица да счупиш хубавата решетка или някой "инженер" от бош - сервиза я счупи.
Напротив, не съм я счупил, а я поправих. Купих колата с липсващи парчета от решетката и бронята, но вече изглежда така:
[Image: 401296_476248489109486_1890604386_n.jpg]

И благодаря на всички за добрите думи и полезните съвети!
Reply

#12
И пак да попитам за чистачките. Един колега вече отговори, че двете са еднакви и 51 см., но не беше сигурен. Може ли някой да измери чистачките - шофьорска и пасажерска, и да запише размерите? А още по-добре, ако от някъде ми дадете препоръчителни размери по каталог.
В момента моите чистят, но по много странен начин. Част от пасажерската, когато е в горната си точка, просто не чисти нищо и остава гадно мръсно петно точно по средата на стъклото. А са чисто нови Bosh. Нещо неправилно има в размерите им.
Reply

#13
Размера е 53-51см и при мен бяха така но реших да сложа отдясно флат плоски незнам в България как се водят та тази чистачка не ляга на стъклото поне при мен може при теб да се получава същия проблем това са подобен модел    
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#14
53-51, но не разбрах коя трябва да е по-дълга от двете?
Моите чистачки не са от тези тип-банан, а съвем стандартни. Но пасажерската, както вече обясних, когато е в най-горно положение, може би 1/4 от нея не опира по стъклото и не чисти нищо.
Reply

#15
Това с неопирането е от изкривено рамо. Оправията е да пуснеш чистачките и като стигнат в горно положение изключваш 'контакта' с ключа за да останат там. Като си седят там кривиш рамото за да легне чистачката към стъклото. С годините рамената се измятат и в горно положение чистачките не опират в стъклото. На същото се дължи и задирането на шофьорската в капака при отваряне на капака. Чистачките са 53- пасажерска, 51 - шофьорска. При мен разената са много посукани от годините и дори влизат 2х55, но оригинално са 53/51.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
Хм, доста коли съм сменил, но не съм имал кола с такъв проблем, колкото и да изглежда маловажен. Явно всяка марка си има своите болежки. Но поне уточнихме, че пасажерската чистачка по принцип е по-дълга от шофьорската, както е и при мен.
Имам още един въпрос. Тъй като още на следващия ден след покупката "новият" акумулатор, който ми бяха обещали мошениците от авто-къщата, сдаде багажа, купих нов. И се изненадах след като установих, че няма как да го закрепя. Просто старият беше завит с един болт за стойката, в която стои, и освен този болт го държаха само кабелите. Е, не вървеше да дупча новия акумулатор и успях горе-долу да го закрепя стабилен като пъхнах едно парче гума да уплътнява разстоянието от акумулатора до стената на стойката. Та интересува ме какво й липсва на моята стойка, може ли да се набави само липсващата част или трябва да търся цяла стойка?
И още един въпрос: видях,че предните седалки имат разни копчалъци, с които мога да променям положението им, наклона им, да надувам и спъхвам облегалките, но не видях начин просто да повдигна нагоре шофьорската седалка, както можеше да се вдига шофьорската седалка на вехтия ми фиат мареа и на астрата ми. Може ли или не може в крайна сметка? Просто да я повдигна нагоре без никакви други фокуси.
Reply

#17
аз сложих от лявата страна 600мм чистачка Бош, защото така реших. Човека зад щанда ми омърмори света че нямало да стане и че на нея пишело че е за XC60 ама .. ела я вижте. чисти прекрасно а не е скъпа. нямам проблем с допира до стъклото защото е с .... "три рамена" вътре в самата нея. от дясно сложих максималната която да не опира в лявата и ако не греша тя е стандартния 510мм размер. поздрави.
Reply

#18
За акумулатора ти липсва това: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Volvo-S40-V40-96-04-Battery-Tray-Retaining-Clip-Clamp-/111043185144?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item19dab089f8">http://www.ebay.co.uk/itm/Volvo-S40-V40 ... 19dab089f8</a><!-- m -->
То е вързано на въженце по принцип и понякога изпада под стойката на акумулатора и не се вижда. Ако го няма се започва побългаряването.

До колана трябва да има лостче. Като го натиснеш се регулира височината на предната част на седалката. Като го вдигнеш се регулира задната. Малко е странно, но е много удобно защото можеш да си регулираш и наклона на седалката.

Аз съм слагал и 650 мм чистачки, но след като си изправих рамото да не закача вече не пасваха и сега карам с 2х600 мм.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
За акумулатора разбрах, благодаря! Ще търся липсващата планка или както се нарича тая джаджа. Той акумулаторът не че и сега е тръгнал да бяга, но нека да е застопорен по-стабилно Smile .
За шофьорската седалка - моята е с две лостчета от външната страна, които действат като лостчето до колана, което си описал. Едното лостче сваля и повдига задната част на седалката, а другото-предната. Но на практика не може да се повдига цялата седалка, независимо какво се прави с двете лостчета. Реално може да се повдигне само предната част, защото най-ниското положение на предната част и най-високото на задната част са еднакви. Не ми харесва как е измислено, но ще трябва да свикна. На мен не ми е особено ниска седалката, само малко ме затруднява при влизане. Но нещо много високо ми стои педалът на газта и ми се напряга коляното. И си мислех, че ако повдигна седалката, хем ще съм малко по-нависоко, което по принцип ми е по-приятно, хем кракът ми ще стои по-изпънат и няма да се изморява.
Тази голяма по външни размери кола не е правена за високи шофьор и пътници, особено за пасажерите на задната седалка е направо тясно.
Reply

#20
Трябва да слезеш от колата и ще се повдигне. Под седалката има газово амортисьорче което трябва да повдига седалката докато си седнал, но бързо се скапва и не успява вдигне седалката. Като слезеш от колата можеш да я вдигаш на ръка, докато си седнал ще трябва с едната ръка да се вдигаш себе си а с другата да държиш лостчето. :-)

V40 си е тясно, според заклетите фенове на марката дори не е истинско Волво защото е Mitsubishi Carisma с лепенки Волво.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)