The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса от нов собственик на Volvo V40

#21
Какво ще кажете за кората под двигателя? Рискувам ли нещо сериозно, ако я махна? Дразни ме, защото редовно я закачам на вълнообразната павирана настилка около нас.
От всички предишни коли, които съм имал, само една беше с кора под двигателя. Махнах я и нищо лошо не й се случи на колата, само стана по-проходима.
Reply

#22
Корите са 3 на брой и по добре не ги махай. Рискуваш доста!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#23
Big Grin Не не махай корите! Това ще се окаже излишен труд... те просто сами ще паднат, ако продължаваш да караш по такива пътища. Big Grin Май ти трябва по високо-проходима кола!? Ама ти си знаеш.
П.П. Нищо, което е монтирано от производителя не е сложено там излишно!!!
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#24
Е, когато ги е сложил производителят, със сигурност са били захванати по-здраво, а не завързани със свински опашки. И освен това с времето са променили формата си и са увиснали. Не че ми трябва високо проходим автомобил. Ако ми трябваше такъв, щях да си купя джип. Ама ме дразни често да стържат, особено по "прекрасните" квартални улички. Какво по-точно рискувам, ако ги махна :roll: ? Повечето коли по пътищата са без кори под двигателя...
Reply

#25
Аз си купих колата без кори под двигателя и вече 5 години си я карам така. Нищо от нещата които са се разваляли не е могло да бъде спасено от кора.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#26
Аз лично не виждам смисъл да сваляш корите под двигателя след като виждам, че имаш нож на предната броня, който стои много по ниско от корите. Защо просто не си ги укрепиш, ако не ти харесва укрепването със свински опашки можеш да си купиш оригиналните крепежи продават се и не са скъпи.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#27
По добре да знаеш в какво ти опира колата от колкото като опре да знаеш че може и да е фатално! Също така полепва прах и всякакви отлагания от пътя които могат да навредят на гумените оплътнения и маншони. Също така попадайки в дълбока локва или преминавайки през такава с висока скорост рискуваш да навлезе вода по ел. системата и т.н.
В крайна сметка колата си е твоя и сам решаваш дали да караш с кори или не!
Ако си решил да ги махаш обаче бих ти взел дясната, защото при мен липсва. Smile
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#28
От една страна ножът на бронята изглежда по-нисък от корите под двигателя. Но при някои ситуации, например когато съм качил колата с две гуми на тротоара, опират точно корите. Слизал съм да погледна - бронята е във въздуха, а опират корите. А този нож, който прибързано възстанових срещу 25 лв. (моят имаше липсваща средна част), е другото нещо, което мисля да махна, ако колата продължава да опира при описаните ситуации. Заради него аз не мога да паркирам нормално, когато съм фронтално срещу бордюр, дори нисък. Другите коли си паркират спокойно и бронята им се озовава над бордюра, а аз треперя да не я закача.

Но ако изобщо махам нещо, на първо време ще са корите под двигателя. Ножът е красив, а не ми се иска да развалям фасона на автомобила.
Reply

#29
Честита придобивка Vis!
Пожелавам ти, много БЕЗаварийни километри и само консумативи да сменяш!
Относно щипката за фиксирането на акумулатора към стойката, тук в Кърджали има едно С40 от далечната 97-98г.
Предполагам ще е същата.
Ако искаш мога да проверя за щипката дали е там все още?
Относно дилемата ти за и против корите и имат ли те място под колата. Аз съм на мнение, че мястото им е там където шведите са решили, че трябва да са.
По добре виж дали всички крепежи са си по местата. Моята кора висеше от некъдърни монтьори, които само чупят. Аз колата доста я карам по- черни пътища/рибар човек какво да се прави/ и изключително рядко съм я влачил по корем. Иначе за бордюрите ми идва нисък и на мен ,ножа отпред.
Reply

#30
@ vis - Мисля че те посъветвах да не спираш с преден срещу бордюр Big Grin
Аз нямам нож като твоят и опирам в кората отдолу ако реша да я паркирам с преден.

В началото като я взех се пробвах да я кача с двете гуми на бордюр, задрах толкова яко че се изкриви една щанга(разпъкна) която се слага само на 2-ра фаза S/V40 и от там ми се появиха странни пукания при десен със задна и при рязко потегляне.
Беше голям филм докато се установи че е от нея без малко да сменя тампон на двигател... просто като се изкриви почва да опира в купето и от вибрациите те вкарва в ужасни филми..
Слава богу че я има. Сега като задера накъде реакцията на пасажерите е все едно смучат лимони а мойта е усмивка, защото знам че гредичката е там за да спаси всичко което е над нея Wink

ПС Ако решиш да продаваш ножа само кажи! Веднага го взимам :p
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)