The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса от нов собственик на Volvo V40

#31
Ако ми попадне кора за моята фрегата бих си взел за да я сложа, нямаш си на идея при дъжд и киша как фурга и цапа чак до капака от долу. но ти си знаеш ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#32
momk0 Wrote:@ vis - Мисля че те посъветвах да не спираш с преден срещу бордюр Big Grin
...
ПС Ако решиш да продаваш ножа само кажи! Веднага го взимам :p
Така е. Аз запомних, че ме посъветва, но ми беше неприятно да го установя и в действителност - останалите коли си паркират смело напред, а аз като аматьор слизам да погледна да не закача тротоара. А за продажба на ножа или корите - засега ще се въздържа. Нека покарам малко и ще реша дали ще си ги оставя. Тук по-скоро сондирам мнения да не би при волво корите под двигателя да имат някакво по-специално предназначение. Но явно не е така, щом колегата joro74 5 г. кара без кори и няма проблеми.

del Wrote:Честита придобивка Vis!
Пожелавам ти, много БЕЗаварийни километри и само консумативи да сменяш!
Относно щипката за фиксирането на акумулатора към стойката, тук в Кърджали има едно С40 от далечната 97-98г.
Предполагам ще е същата.
Ако искаш мога да проверя за щипката дали е там все още?
Благодаря за пожеланията! А относно предложението за щипката първо ще се поогледам по автоморгите около Пазарджик.
Reply

#33
Честито, колега! Добър избор! От 4 години карам абсолютно същия "екземпляр". Като казвам абсолютно същия, значи - модел, двигател, кубатура, к.с., година на производство, цвят, даже и джантите са ми същите като твоите. И не само че не съжалявам, но и все повече се убеждавам, че е добър избор. На тази кола може да се разчита и като здравина, и като стабилност при каране, и като надеждност, и като икономичност. И е красива! Smile Приятно и безаварийно! Smile
Reply

#34
vis Wrote:По-скоро копчетата са се размекнали от горещото италианско слънце. Но това не е толкова важно. По-важно е дали мога да се справя с този досаден проблем.
За копчетата - Копчетата трябва да се сменят. Причината е не "италианското слънце" Smile , а че са почиствани по неправилен начин. В началото моите бяха перфектни, но след известно време се зацапаха и наскоро реших да ги почистя сам точно с тези мокри кърпи, за които някой по-горе е писал. Резултатът е "лепнещи копчета" :o . Не го правете! Според мен "прецакани" по този нелеп начин, вече нямат оправяне! :mrgreen:
Reply

#35
Аз също не одобрявам използването на мокри кърпички за нищо друго, освен за ръце в полеви условия. Агресивни са и правят бели. С алкохол или без, предназначението им не е да почистват повърхности по интериора или екстериора на колата.
Със сигурност копчетата бяха чистени с мокри кърпички, защото се виждаха полепнали власинки по тях. Не съм сигурен, че това ги е прецакало, по-скоро в авто-къщата неуспешно се бяха опитали да им оправят проблема с лепненето. За съжаление обаче, не мисля, че е толкова лесна задача копчетата да се свалят и сменят с други. Аз доста си играх и не открих начин да ги сваля.
Reply

#36
vis Wrote:Напротив, не съм я счупил, а я поправих. Купих колата с липсващи парчета от решетката и бронята....

Това се чупи много лесно, понеже дупките са достатъчни за да си навре човек пръстите там - доста пъти съм виждал как се отваря преден капак вдигайки го точно за решетката.
На жена ми колата е така, има отчупен един сегмент. Мислех си да изрежа някаква близка по цвят пластмаса и да я залепя на мястото на липсващото парче.
Reply

#37
vis Wrote:Аз също не одобрявам използването на мокри кърпички за нищо друго, освен за ръце в полеви условия. Агресивни са и правят бели. С алкохол или без, предназначението им не е да почистват повърхности по интериора или екстериора на колата.
Със сигурност копчетата бяха чистени с мокри кърпички, защото се виждаха полепнали власинки по тях. Не съм сигурен, че това ги е прецакало, по-скоро в авто-къщата неуспешно се бяха опитали да им оправят проблема с лепненето. За съжаление обаче, не мисля, че е толкова лесна задача копчетата да се свалят и сменят с други. Аз доста си играх и не открих начин да ги сваля.

За мокрите кърпички съм съгласен. Пробвах веднъж и хич не ми хареса крайния резултат.
Reply

#38
Tisho Wrote:
vis Wrote:Напротив, не съм я счупил, а я поправих. Купих колата с липсващи парчета от решетката и бронята....

Това се чупи много лесно, понеже дупките са достатъчни за да си навре човек пръстите там - доста пъти съм виждал как се отваря преден капак вдигайки го точно за решетката.
На жена ми колата е така, има отчупен един сегмент. Мислех си да изрежа някаква близка по цвят пластмаса и да я залепя на мястото на липсващото парче.
Аз точно така поправих моята решетка. Липсваха ми две парчета. Едното го намерих в жабката и първо мислех да го залепя с лепило, но ми се стори, че няма да е здраво и затова го запоих. При запояването малко си промени цвета и затова го мацнах леко със сива боя. На мястото на другото липсващо парче просто изрязах пластамсово парче, пак го запоих и го боядисах. Е, ако се вгледаш отблизо, си личи, но като цяло резултатът ме удовлетворява.
Reply

#39
Здравейте колеги,относно въпроса с лепкавите копчета на климатроника,днес си ги почистих най-накрая Wink
Много ме дразнеха имаше власинки по тях и бяха ужасно лепкави.
Та днес реших да пробвам със спирт-чист медицински и малки парченца марля.След доста упорито търкане този мазен слой лека полека се изчисти и отдолу се показа оригиналната пластмаса.Излязоха по марличките ужасни чернилки.Иска доста търкане да знаете Big Grin
Дано съм бил полезен!
Reply

#40
Тъй като в момента търся летни гуми 205/50 R16, да попитам какъв е нормалният скоростен индекс, към който да се ориентирам? Индекс H достатъчен ли е?

Какво ще кажете за тези гуми:
Kormoran GammaB2 205/50 R16 87W - 145 лв.
General Altimax HP 205/50 R16 87H - 133 лв.
Tigar Syneris 205/50 R16 87W - 145 лв.
General Altimax HP 205/50 ZR16 87W - 151 лв.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)