The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса от нов собственик на Volvo V40

#61
Стори ми се невероятно това, че разстоянието между MIN и MAX на щеката отговаря на 2 литра. Излиза, че този двигател може да работи успешно както с 5,6, така и с 3,6 литра масло. Но е факт, наистина е така! Отворих книжката на колата, която хич не обичам да отварям, защото е на италиански. И на 129 стр. си го пише ясно: общо 5,6 литра, 2 литра между MIN и MAX. Излиза, че всяко от тези 6 деления на щеката се равнява на около 340 милилитра.

За мен остава неясен единствено отговорът на следния въпрос: маслото при завъртяна капачка ли се мери или само пъхаме щеката, без да завъртаме? Разликата при двете измервания е доста сериозна, може би почти цяло деление. Гледах и картинките в книжката и имам чувството, че трябва да се мери без да се завърта капачката.
Reply

#62
Искам да си купя комплект резервни крушки за колата. Не точно пълен комплект, но поне по-важните: къси, мигачи, габарити (НЕ тези на бронята, а тези, които са във фаровете), стоп светлини, задни светлини, крушка за задната скорост. За късите светлини знам каква е: H7 12V 55W . Можете ли да ми кажете какви трябва да са останалите крушки за моята кола - Volvo V40, 1.9D, 115 к.с., 2003 г?
Reply

#63
Има ги описани на последната страница на книжката, ако нямаш книжка:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.philips.co.uk/c/eco-headlights/14238/cat/">http://www.philips.co.uk/c/eco-headlights/14238/cat/</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#64
Имам книжка, но е на италиански и не разбрах нищо. Ще бъде добре, ако някой е сменял и може да ми каже конкретно тези крушки какви трябва да бъдат: мигачи, габарити (НЕ тези на бронята, а тези, които са във фаровете), стоп светлини, задни светлини, крушка за задната скорост.
Reply

#65
Е как да ти ги обясня, да ги снимам ли, да ги нарисувам ли? В книжката са описани по международно означение, така както бих ти ги описал и аз. И на турски, и на италиански все са едни и същи кодове. Има книжки на 7 езика по интернет.

Задни габарити - R5W
Спирачки, задни, фар мъгла - P21W
Габарити във фара - W5W
Габарити в бронята - W3W
Мигачи - PY21W
Странични мигачи - WY5W
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#66
joro74 Wrote:Е как да ти ги обясня, да ги снимам ли, да ги нарисувам ли? В книжката са описани по международно означение, така както бих ти ги описал и аз. И на турски, и на италиански все са едни и същи кодове. Има книжки на 7 езика по интернет.

Задни габарити - R5W
Спирачки, задни, фар мъгла - P21W
Габарити във фара - W5W
Габарити в бронята - W3W
Мигачи - PY21W
Странични мигачи - WY5W
Предполагам, че означенията с кодове, които си дал, ще са достатъчни като отида в магазина да ги купувам. Не знам каква е причината да се нервиш, но благодаря за отговора.
Reply

#67
На опаковките на крушките са написани точно тези означения, на по марковите и на самите крушки. На китайските крушки са написани някакви азиатски 4 цифрени кодове, но китайски крушки не ти препоръчвам, от безобидни ядове като бързо изгаряне, потъмняване се стига и до стопени стопове.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#68
Един бърз въпрос, който вероятно ще ви се стори глупав, но съм на път и нямам време да търся. Та забелязах при едно спиране, че не ми свети лявата (шофьорската) крушка на късите. Имам резервна крушка, а ако някой ми каже как се сменя, ще бъда много благодарен Smile . Видях, че има едно кръгло гумено капаче над мястото, където са крушките във фара. Махнах капачето, оттам-нататък как се маха старата крушка? Колата е Volvo V40, 1.9D, 115 к.с., 2003 г
Reply

#69
Махаш бакелитената букса много внимателно (мойте бяха изгорели и станаха на прах в мига в който ги докоснах) След това стискаш двете метални пластини и ги издърпваш навън посока двигателя. След като си освободил крушката помни как е сложена за да не въртиш новата чудейкни се защо не влиза.

Много лесна процедура нищо особено. Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#70
Справих се, 10x!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)