The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със въртенето на волана..

#21
beky1 Wrote:а налягане на гумите проверил ли си?ако има разлика нормално е да се върти с по голямо усилие

Естествено, това беше второто нещо което проверих...беше си ок..

П.П. Предните ми гуми са RFT така,че дори да беше с по-малко налагяне едва ли щеше да се усеща така..
Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#22
Имах подобен проблем на предното волво.
Обяснявам:
Карето за което се говори започва от рейката и свършва вътре в купето като продължение на волана, или свързващ кардан.
Би трябва като махнеш пластмасата която е над краката, под волана да ти се отвори достатъчно пространство да си виждаш основата на педалите и т.н. (нещо не мога да обяснявам тази вечер). След което на място го пръскаш в участъците където се криви, завива или както искаш го наречи. По същия начин и от външната страна. След което ако няма промяна ще ти кажа още един вариант в който не е нито рейка нито помпа Wink
Лелеее голямо търсене падна докато намеря темата която бях пуснал преди по-малко от година.... за една година 37 страници са се появили.
Тааа ето темичката с която имах аз проблем Smile http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=8&t=21813
Ако отново нещо не ти е ясно пиши Wink ще помагаме Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#23
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Имах подобен проблем на предното волво.
Обяснявам:
Карето за което се говори започва от рейката и свършва вътре в купето като продължение на волана, или свързващ кардан.
Би трябва като махнеш пластмасата която е над краката, под волана да ти се отвори достатъчно пространство да си виждаш основата на педалите и т.н. (нещо не мога да обяснявам тази вечер). След което на място го пръскаш в участъците където се криви, завива или както искаш го наречи. По същия начин и от външната страна. След което ако няма промяна ще ти кажа още един вариант в който не е нито рейка нито помпа Wink
Лелеее голямо търсене падна докато намеря темата която бях пуснал преди по-малко от година.... за една година 37 страници са се появили.
Тааа ето темичката с която имах аз проблем Smile http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=8&t=21813
Ако отново нещо не ти е ясно пиши Wink ще помагаме Smile

Много полезно мнение Викторе! Благодаря много! Утре ще купя едно WD40 ... само греста не разбрах каква трябва да е...някаква бяла? Нискотемпературна предполагам?

п.п. Дано се окаже там проблема... Иначе прочетох цялата ти тема, аз дори съм бил писал в нея, сега видях Smile) Интересно ми стана за този клапан който регулира лекотата на волана :twisted:
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#24
А ако все още не е изчезнало тропането което коментирахме и аз ти предложих да видиш дали са ти затегнети болтовете на джантите,аз също си мисля че е възможно да е счупен лагер или дори пружина на макферсона както спомена един от колегите по-горе.Беше споменал преди време за интервенция там,но не помня подробностите, дано ако е подменяно нещо всичко да си е поставено обратно по правилния начин и затегнато подобаващо... :roll: .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#25
Stanchoni Wrote:А ако все още не е изчезнало тропането което коментирахме и аз ти предложих да видиш дали са ти затегнети болтовете на джантите,аз също си мисля че е възможно да е счупен лагер или дори пружина на макферсона както спомена един от колегите по-горе.Беше споменал преди време за интервенция там,но не помня подробностите, дано ако е подменяно нещо всичко да си е поставено обратно по правилния начин и затегнато подобаващо... :roll: .


Здравей Станимире, това също е добро предположение, за лагера...Утре ще се опитам да почистя и смажа и ако успея и нищо не се промени, отиваме на този вариант...

П.П. Ще се оптиам да снимам клип на който се вижда движението на волана.. Най-много се усеща в движение при около 30 -40 км/ч , след тази точка на затягане която е и в двете посоки,просто волана не се връща след завоя... Едва ли не засяда...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#26
Е щом и при по-висока скорост не се връща и се върти отново със затруднение то тогава и аз съм на мнение за лагера... при мен имаше хидравлика но се въртеше трудно на място ! Прим мен просто заради въпросния клапан не можеше да направи нужното налягане за да е лек волана... но в движение не съм имал никакъв проблем. Само и единствено на място ми се въртеше трудно волана като започна първо на някакви интервали. Относно греста, първо пробвай само с вд-ето но силно ме съмнява да е там проблема.
Ако все пак се окаже там ще купиш и греста за да го смажеш Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#27
Колеги, запецнах...Купих WD40, свалих капаците отдолу под волана и се откри следната гледка.Повече не мога да видя...кое от всичко това трябва да почистя със спрея ?
Прилаганм 2 снимки:


Attached Files Thumbnail(s)
       
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#28
С червено е едното място (въпреки, че ме съмнява да има там проблем) а другото с жълто е прословутото каре. От тук то излиза на вън и влиза на шлици в рейката, там същи трябва да го напръскаш идентично е с това което съм оградил в червено. Дано си ме разбрал :mrgreen: :mrgreen: ако имаш някакви затруднения питай Wink на среща съм.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#29
Vin_Diesel_9_0 Wrote:С червено е едното място (въпреки, че ме съмнява да има там проблем) а другото с жълто е прословутото каре. От тук то излиза на вън и влиза на шлици в рейката, там същи трябва да го напръскаш идентично е с това което съм оградил в червено. Дано си ме разбрал :mrgreen: :mrgreen: ако имаш някакви затруднения питай Wink на среща съм.

Искрено благодаря за подкрепата,Викторе!Вече ти се натрупаха дооста бири от мен, за моя сметка :mrgreen:
Слизам да видя какво ще направя и ще пиша скоро развитието.. :ugeek:
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#30
Добре Викторе, момчета...Напръсках обилно,докато през това време въртях волана.След това си сглобих всичко, направих една обиколка и поведението на волана е същото.Съъъвсем леко по-"мазен" се усеща само (или си въобразявам), но на тези градуси и в двете посоки в ляво около 9 -часа и симетрично в дясно на 3-часа волана има положение което леко запира...Минаваме към план "Б".....който,очаквам да измислим с вас... Sad
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)