The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за съединител

#11
traffic Wrote:Ами за сега ще си я карам колата. Върши ми работата за която съм я взел, просто майстора каза, че е за смяна защото много трудно се натиска педала на съединителя т.е. изисква се голямо усилие на крака, и скоростите понякога влизат с хъркане. Човека каза, че на рено скоростните кутии били така и че след като сменя съединителя ще олекне педала и ще започне да се натиска по леко . Сега чак ми се изморява крака при пордължително градско каране - търгни спри... Сменял съм втулките на скоростния лост и на двете места(под лоста и на кутията). Съмнява ме още нещо, възможно ли е от тампони на мотора да не влизат лесно скоростите? От долните два например? Закъсани са си по принцип, но не са смлени.
п.п. преди 1200км е сменено маслото на скоростната кутия, маншон и някакъв лагер беше... при вътрешното каре.
п.п.2 за марки на комплект питах защото имаше и някакъв дето струва 190лв комплек всичко , и другите две бяха 390лв и 420лв
п.п.3 гледам че и колегата по горе е писал че след смяната на съединителя му е "омекнал" педала
Валеото го намерих за 280 лв от познати иначе в еврото беше 340 с отстъпка 10% идва на 310, пак за валео говоря. Имах и оферти подобни на твоите от 380 до 450 кинта :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#12
Твърд педал на съединителя се получава и когато има напукани пластини по притискателния диск.
Получава се така , че аксиалния лагер не ги натиска всички с еднаква сила (А и те стоят като разместени в различни равнини ) и си е опасно ако се счупи някоя.

Баххх тая дума "педал" три пъти я греша докато я напиша правилно
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#13
dilana Wrote:Твърд педал на съединителя се получава и когато има напукани пластини по притискателния диск.
Получава се така , че аксиалния лагер не ги натиска всички с еднаква сила (А и те стоят като разместени в различни равнини ) и си е опасно ако се счупи някоя.

Баххх тая дума "педал" три пъти я греша докато я напиша правилно

Не знам защо,но и аз си мисля за същото...
Ако няма проблем с течноста и помпите отиваш на вариант сваляне и оглед и дано не е това което dilana казва защото си е опасно наистина.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
При напукани пластини ще тресе при потегляне, а много бързо от напукани ще са счупени и всичко ще стане на салата ако се наврат вътре при феродовия диск.
Най-елементарното в случая което трябва да се направи е да се подмени течността в хидравличния привод, това някои идиоти го правим на всеки две години заедно със спирачната течност.Като изкара чернилките пробвай да видиш има ли разлика, ако има подобрение не пипай съединителя а сервизирай помпите, ако всичко се оправи кажи на жена си че си изхарчил 256лв. за съединител и си ги слагай във фонда.Подмяната на течността е елементарна на S/V40, да се ненадяваш долната помпа е на много удобно място както и пробката.
Възможно е да ти задира аксиалния лагер във водача но това е голяма рядкост, трябва да си голям карък.Свали маншона, светни вътре с Нокия с фенерче :mrgreen:, виж къде се движи лагера и капни няколко капки масло със щеката от двигателя, припомпи, пак капни...така няколко пъти.
Ако сваляте за съединител внимавай да не те сурне някой майстор да сменяш маховика понеже бил много надран, маховика е демпферен и е сума която може да те докара до инсулт.
V40 B4204S '97
Reply

#15
Хмм това забравих да го спомена. При потегляне претриса колата. И сега като се замисля с претрисането започна и по трудния ход на педала. Течността я сменяхме с колегата gogosz преди около година. Направи ми впечатление, че след смяната доста бързо пак стана чернилка в казанчето(има няма едни 1200-1300км дали бях минал) и не съм пипал нищо до ден днешен. Обаче след смяната и преди нея нямаше разлика в усилието на натискане.
Reply

#16
Ще си кажеш ти всичко.
Щом тресе и затяга аксиалния лагер-лошо.Но пък бъди оптимист-може да стане още по-лошо :mrgreen:
Ако счупи пластина от "слънцето" и падне вътре при феродовия диск ще го направи на кайма, от там ще надереш яко и притискателния и маховика.Споменахме ли за маховика че е цифра? Май да, но пък имаш два бъбрека, спокойно можеш да си продадеш единия за маховик че и пари за ремонт на банята ще ти останат :lol:
Тук въпроса е на късмет дали само са ти отслабнали няколко сектора от "слънцето", дали са огънати леко или са тръгнали да се цепят.
Сваляйте кутията докато е време, ако можеш недей да караш колата, ако ти е неизбежно се моли нищо да не стане.
V40 B4204S '97
Reply

#17
Сега вече ми е ясно. Ще я карам защото ходя на работа с нея всеки ден. Дано да изкара до другия месец за заплата ще я отварям. Мисля да скачам сам в "киреча". До тук зад гърба си има 3-4 съединителя сменени, но нито един на Волво. Не знам как е, но ще го отворя и ще пробвам, хем ще видя може ли да се направи някаква профилактика на помпата.
Благодаря за отзивите.
Reply

#18
Karlsson Wrote:Ще си кажеш ти всичко.
...от там ще надереш яко и притискателния и маховика.Споменахме ли за маховика че е цифра? Май да, но пък имаш два бъбрека, спокойно можеш да си продадеш единия за маховик че и пари за ремонт на банята ще ти останат :lol:
.
На бензинка S40 имало маховик скъп - нали не е демпферен? Щото аз преди две лета счупих една от пластините и колата не искаше да изключи задна както си я бях паркирал преди това, дори и с натиснат съединител на изгасен двигател. Севдо ми смени съединителя с Валео на съвсем нормални цени ама не разбрах да е сменян и маховик
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
Щом не си разбрал значи не го е сменил, минал си метър.Демпферен е, голям е сладур като започне да звъни и да стърже на желязо като отпускаш/подаваш газ или при потегляне.Цената му е между 850-1200лв в зависимост от това как се спазариш и от къде го вземаш.Това е само маховика без претискател и феродо.

На други коли, не на Волво, съм виждал как се е счупил елемент от демпфера в движение на скорост, заклинва във феродовия, от там го прави на смачкан вестник и надира до безобразие притискател и маховик, парче от демпферната шайба на феродовия явно се е откъснала и е закачила останалите пластини които се чупят и кривят като се докопват до аксиалния лагер който пък от своя страна се откача от вилката.В този случай не е помогнало натискането на съединителя, то няма какво да натискаш като няма какво да отдели де.Може би пък точно че пича е натиснал съединителя инстинктивно е набутал аксиалния лагер в тази мелачка и от там е станало по-веселото.Освен смяната на феродов, притискателен и маховик, се наложи да се отваря кутията за да се подмени водача на аксиалния лагер който обгръща първичния вал.
V40 B4204S '97
Reply

#20
Тук не съм изобщо на ясно, но съм чувал, че на тия старите баби, като моята от '96 са с обикновени маховици - но може и да греша.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)