The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гасне като загрее

#11
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%BE%D0%BB">http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BE%D0%BB</a><!-- m -->


"Типична повреда на такъв датчик на Хол е поведение на автомобила в който без значение дали на място или в движение двигателя гасне. След това автомобила понякога пали веднага, но по-често няма палене, докато не поизстине - около 10-15 мин. В този случай спойки вътре в датчика с течение на времето са влошили качеството си и при загряване на датчика или механични вибрации започват да дават лош контакт."
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#12

"Типична повреда на такъв датчик на Хол е поведение на автомобила в който без значение дали на място или в движение двигателя гасне. След това автомобила понякога пали веднага, но по-често няма палене, докато не поизстине - около 10-15 мин. В този случай спойки вътре в датчика с течение на времето са влошили качеството си и при загряване на датчика или механични вибрации започват да дават лош контакт."
[/quote]

датчика на хол -образно казано си е един съвременен елемент с много малък размер -реагира на магнитно поле при промяна на полюсите на магнита ,който преминава покрай него --може да се причисли към магнитните датчици ,но датчика за сваляне на импулс ,на 4-тя серия ,няма общо с датчика на Хол !...ХОЛ е човека ,който го е измислил и за това носи неговото име ...голяма част от производителите на автомобили използват този датчик ,за пестене на място и поради малкия размер ,но при волво 4-та серия не се използва датчик на Хол! --понеже споровете станаха нетърпими и всеки пише каквото е чул -а форума не за да се лъжем ще постна снимка на датчика на волвото -магнитен или индуктивен-все тая -една бобинка си е ---жица навита на сърцевина . няма захранване +12 волта /минус 12 / и трети кабел за импулс ,както при датчика на хол ....датчика за ъглови /или за запалване / си е с два кабела и е магнитен ----следи оборотите на коляновия вал ,чрез едни прозорчета на маховика /говоря за 4-та серия волво / започва да дава импулс ,след пълен оборот на маховика -тогава започва да чете .
изваден на вън и под въздействие на магнит или каквото и да е друго феромагнитно -не реагира и искра не се получава /личен опит / - така е защото електрониката дава грешка ,по принцип сега е момента да кажа също ,че бензиновта помпа на ттези коли започва да работи и развърта ,след като има отчетено завъртане на коляновия вал и сме на контакт ,независимо дали въртим на стартер или колата я бутаме на скорост ...не разбирам много и скоро ще ме изгоните от клуба ,за това сега да си кажа ,каквото знам ,че може да е последния ми пост и на някого да му е от полза ...в същото време питам ,някой знае ли ,какъв размер са дюзите ,които пръскат масло под буталата на 440 пълна инжекция /дето му викат РЕНО МОТОР -и на реното има ли такива ???? [quote="Kangalov"]http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%BE%D0%BB


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#13
последния ми пост и на някого да му е от полза ...в същото време питам ,някой знае ли ,какъв размер са дюзите ,които пръскат масло под буталата на 440 пълна инжекция /дето му викат РЕНО МОТОР -и на реното има ли такива ???? [quote="Kangalov"]http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%BE%D0%BB
мога да пиша още и да споря със всеки относно 4-ката -защото тя ми е начин на живот ....относно ламбда сензора -следи неизгорелия кислород в гориваната смес -от там идва и съотношението гориво въздух ,,,не напразно бях пуснал тема за озона ,но състезателите не я отразиха ,видя им се налудничава идеята. макар ,че след експеримент по руска схема -колата ми стана като турбинирана -темата е /дъжд -мокро е/ ...много съм разочарован от разхода на гориво и за това си спретнах водородна клетка ,която от своя страна не ме хареса .взе че гръмна ....но това от своя страна ,ме подсети ,че не ми трябва /икономия и мощност са две различни неща ,зависимостта е .......голяма .
не съм правил други експерименти ,освен ,че махнах задното гърне на волвото и сложих там едно средно от ладичка ,катализатора го разпорих и изтърбуших пчелните графити ,/оксижен сензора / след двуцевката го оставих и смених с нов /ламбда / -макар ,че ме спъва от към мощност ...забравих да кажа ,седалките са /РЕкаРо /
ако някой има проблеми с волво 4-та серия до 90 та година да пита !
не че разбирам ...знам просто Wink
Reply

#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Exz4f4RfBFY">http://www.youtube.com/watch?v=Exz4f4RfBFY</a><!-- m -->
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#15
значи датчика не e на Хол, а е индуктивен, освен това не дава информация само за ГМТ а и за оборотите. това, дали е индуктивен или на Хол се познава по много начини, най - лесният е като се погледне броят на кабелите. два кабела - индуктивен, три - Хол. това, което обикновенно се получава е късо между намотките на датчика, в резултат на което изходното напрежение, което се получава е с по - ниско ниво, и съответно изобщо не се обработва и като резултат компa смята, че коляновият вал не се върти.
скоро ще пусна клипче ,нагледно ...сложени на масата ,захранени с напрежение ..двата датчика ,кой как работи ...но тия дни ми е натоварено и нямам време -
пък щом някой смята ,че волвото му е с датчик хол -лошо няма -моето е с индуктивен .
Reply

#16
andro440 Wrote:значи датчика не e на Хол, а е индуктивен, освен това не дава информация само за ГМТ а и за оборотите. това, дали е индуктивен или на Хол се познава по много начини, най - лесният е като се погледне броят на кабелите. два кабела - индуктивен, три - Хол. това, което обикновенно се получава е късо между намотките на датчика, в резултат на което изходното напрежение, което се получава е с по - ниско ниво, и съответно изобщо не се обработва и като резултат компa смята, че коляновият вал не се върти.
скоро ще пусна клипче ,нагледно ...сложени на масата ,захранени с напрежение ..двата датчика ,кой как работи ...но тия дни ми е натоварено и нямам време -
пък щом някой смята ,че волвото му е с датчик хол -лошо няма -моето е с индуктивен .


Точно си е индуктивен датчика и това е много типичен проблем на стар датчик, като загрее да спре да бачка. Късото (от опит) става най често в самия кабел. Лекува се с нов.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#17
ipdown Wrote:
andro440 Wrote:значи датчика не e на Хол, а е индуктивен, освен това не дава информация само за ГМТ а и за оборотите. това, дали е индуктивен или на Хол се познава по много начини, най - лесният е като се погледне броят на кабелите. два кабела - индуктивен, три - Хол. това, което обикновенно се получава е късо между намотките на датчика, в резултат на което изходното напрежение, което се получава е с по - ниско ниво, и съответно изобщо не се обработва и като резултат компa смята, че коляновият вал не се върти.
скоро ще пусна клипче ,нагледно ...сложени на масата ,захранени с напрежение ..двата датчика ,кой как работи ...но тия дни ми е натоварено и нямам време -
пък щом някой смята ,че волвото му е с датчик хол -лошо няма -моето е с индуктивен .


Точно си е индуктивен датчика и това е много типичен проблем на стар датчик, като загрее да спре да бачка. Късото (от опит) става най често в самия кабел. Лекува се с нов.

един човек да ме подкрепи -Благодаря колега!
Reply

#18
За нищо колега, което си е така си е така...
И като стана въпрос за датчици - същата функция може да се изпълнява и от датчик на Хол, просто тези
модели не са с Хол. Разликата е че индуктивния генерира променливо напрежение което варира между 0.3V при много ниски обороти (при палене - 200-300 об/мин) до над 60V и сигнала трябва да се филтрира до правоъгълен в компютъра. Филтрирането се състои в следене на преминаването на полувълните през нулата - (zero-crossing detector). За сметка на това е по-прост (една намотка и магнитна сърцевина) и ако не беше калпавия кабел е вечен. На английски му викат VR-sensor (от variable reluctance).

Датчика на Хол от друга страна е полупроводников, иска захранване и затова е с три или даже четири жици. Изкарва директно правоъгълен сигнал който може да се ползва от компа без филтриране.


По времето когато са правени тези коли е имало и датчици на Хол - просто не са били достатъчно бързи, температуро- и вибро-устойчиви, и са били маалко по-скъпи. Затова на някои мотори които имат последователно палене и впръскване на горивото има и датчик
на разпредвала - е точно той най-често е Хол - но пък разпредвала се върти 2 пъти по-бавно от коляновия и се брои един или два зъба, а не 58 (60-2) както на маховика - затова не пречи ако датчика е по-бавен. Освен това индуктивния и без това няма да се справи да отчете един зъб.

А, ето и една картинка:
[Image: CKP_Sensor_Waveforms.gif]
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#19
andro440 Wrote:Здравей.твоята кола с Бош запалване ли е ?
от температурния датчик за входящ въздух ,не може да гасне ,пробвал съм и без него ,леко мръдват оборотите на празен ход -естествено ако е повреден ,разхода на гориво ще се качи ,но колата няма да гасне .
логично е да има проблем в датчика за импулс/на коляновия вал / за това ти препоръчвам да пробваш следното -приготви си кабел за свещ с лула и свещ ,когато изгасне -вадиш кабела от бобината /слагаш подготвения кабел с една свещ и въртиш /да провериш докато не е истинала ,дали дава искра -ако не дава -сменяш бобината -
кабела с който пробваш трябва да е от кола с електронно запалване Т.Е. високоомен..целта е да не развиваш свещ на горещ двигател и да стане бързо проверката ..
Датчика на вала е Магнитен! не е датчик на хол,както често го наричат -две различни неща са ,но първо пробвай с замяна на бобина -на бош запалване си е самостоятелна /не .като френските -реникс заедно с електрония блок/и няма да е проблем да намериш за проба от познат преди да купуваш.


Задобряваш вече не твърдиш че датчика е МАГНИТЕН .
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#20
вярно е ,че не всеки може да разбира от всичко ,а и не трябва ! ,Благодарих ти ,защото написа неща ,които не подвеждат съфорумците и по този начин защити тезата и знанията ми , винаги съм вярвал ,че тази марка /волво/ сближава хората ...аз лично не бих допуснал да подведа колега ,било за някакъв ремонт или съвет ,ако не съм убеден ,че говоря истина . може да не зная много ,но сам си правя двигателя и знам какво има вътре
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)