The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Счупено Турбо V40 1.9D

#31
momk0 Wrote:...
@ vis - Tова което казваш не е точно така поради простата причина че при мен всички тия неща (загуба на мощност, стържене, загуба на масло) се случиха в рамките на 10 мин или 7-8 км. Преди това колата си вървеше както в деня когато я купих. Мерките се взимат предварително за да не страдаш като мен след това.
А почне ли да се форсира колата КРАЙ ВЕЧЕ всичко е приключило...

Не бих си купил 2-ри път S/V 40 с такъв двигател...
Имах предвид да не бърза да се шашка заради това, че някакъв (вероятно) неук "майстор" от сервиз за смяна на масла е забелязал омасляване, което води към турбината.
Колкото до това дали сме направили правилния избор с този двигател - не знам Wink . Уж търсех безпроблемна кола, а Volvo S40 (то където S, там и V) присъства в доста класации за най-надежден автомобил. Но откакто я купих, само за проблеми чета. Засега съм доволен от моята, но при мен колите не се задържат дълго...
Reply

#32
HeinekenMF Wrote:За мое голямо разочарование днес в сервиз, в който отидох за смяна на масла и филтри установиха, че ми хвърля масло турбото.
Омасляването на турбото не значи задължително проблем, дори е много често явление. Ако от смяна до смяна не ти се налага да доливаш масло, значи няма от какво да се притесняваш.
momk0 Wrote:Не бих си купил 2-ри път S/V 40 с такъв двигател. Причината е ясна - скъпи ремонти на един не чак до там изчистен от беди двигател предоставен ни от Nissan и Renault.
Не е тайна, че първите 1.9DCi са сравнително рискови от към проблеми. Както сам знаеш, турбината е консуматив въпреки, че на посочения модел често малко по-бързо се износва. Все пак си се разминал по-леко в с сравнение с хората на които им се наложило да сменят лагери на колянов вал Smile .
S80 2.0 D3
Reply

#33
Да, нека се консултира колегата и на друго място. Най-добре и сам да пипне Big Grin и да си знае... но в общи линии това чака всески собственик на автомобил решил да кара 1.9 dCi на 150 000 км +. Като цяло това е един голям минус при този двигател. Иначе самата кола си е супер. Вози добре; стабилна е с висока скорост; събира мн. багаж; ако си до 180см може да спиш с изпънати крака дори.... колкото и да е ниска стига до бункера на Яз. Искър Big Grin ;изглежда доста добре усобено с новата решетка, кристалните фарове и разните спойлери... икономична е от към разход; има завидна динамика биеща немския TDI със същaта мощност(по мое мнение) и т.н

vis Wrote:Засега съм доволен от моята, но при мен колите не се задържат дълго...

И аз бях доволен 2г. и също съм на мнението че всяка кола купена 2-ра ръка внос от Италия не бива да се задържа много в един собственик. Smile

Persizi Wrote:Ако от смяна до смяна не ти се налага да доливаш масло, значи няма от какво да се притесняваш.

Тя и на мойта не се налагаше да доливам и пак се счупи така че и това не е гаранция.. Smile
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#34
momk0 Wrote:ако си до 180см може да спиш с изпънати крака дори....
Аз съм 172 и V40 ми е най-тясната кола, която съм имал. А съм имал и Тико Smile.
momk0 Wrote:Тя и на мойта не се налагаше да доливам и пак се счупи така че и това не е гаранция.. Smile
Ти си имал аксиален луфт, а човека се притеснява от теча на масло.
S80 2.0 D3
Reply

#35
Persizi Wrote:
momk0 Wrote:ако си до 180см може да спиш с изпънати крака дори....
Аз съм 172 и V40 ми е най-тясната кола, която съм имал. А съм имал и Тико Smile.
momk0 Wrote:Тя и на мойта не се налагаше да доливам и пак се счупи така че и това не е гаранция.. Smile
Ти си имал аксиален луфт, а човека се притеснява от теча на масло.

Имах в предвид като паднат задните седалки че става спалня за 2-ма и може да се спи с изпънати крака. Иначе не е кой знае колко широко но е по широко от Golf 4 и багажника е по голям от Audi А4 B6 (неща които съм сравнявал с коли на мои приятели)

Точно това ми е мисълта. Нека провери за луфт и тогава да се притеснява иначе че има масло около турбото не е проблем.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)