The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Счупено Турбо V40 1.9D

#21
Ето едно клипче съпоставка между новото и старото турбо.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=2PaZ1GoF1bw">http://www.youtube.com/watch?v=2PaZ1GoF1bw</a><!-- m -->
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#22
Може ли да дадеш линк от къде я закупи? Smile
Охл'вът ми се струва стар,но е възможно просто да е престоял повечко.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#23
Линка от първия пост. Wink
Иначе да изглежда похабен и най вероятно е стояла в някой склад неизвестно време. Поне си личи че не е пръскана със спрей.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#24
Отново съм в играта с ново турбо а и нова визия. Смених мигачите с черни и дадох да ми пръснат фаровете също черни и да премахнат изгорялото фолио. Колата придоби съвсем друг вид. Много ми харесва!!
За сега всичко е наред. Колата върви много добре, турбината не се чува грам. Изчезна и свистенето което имаше преди - около 2000rpm.
Въобще много съм доволен от работата която свършиха в сервиза. Смяната заедно с всички консумативи и части ми излезе 1250лв.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#25
На какво налягане работи новата турбина и припушва ли като я натиснеш рязко?
S80 2.0 D3
Reply

#26
Незнам какаво е налягането не е мерено но колата си върви както трябва. Още поприпушва леко като я настъпа рЕзко но мисля че е нормално. Изминал съм едва 100км от както е направена интервенцията. От сервиза в който я правих провериха горният катализатор и казаха че е чист. Трябва да изляза извън града и да я покарам малко както си трябва, за да изгори и продуха хубаво генерацията.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#27
momk0 Wrote:Отново съм в играта с ново турбо а и нова визия. Смених мигачите с черни и дадох да ми пръснат фаровете също черни и да премахнат изгорялото фолио. Колата придоби съвсем друг вид. Много ми харесва!!
За сега всичко е наред. Колата върви много добре, турбината не се чува грам. Изчезна и свистенето което имаше преди - около 2000rpm.
Въобще много съм доволен от работата която свършиха в сервиза. Смяната заедно с всички консумативи и части ми излезе 1250лв.

Чакаме снимки Wink
Reply

#28
Здравейте,
Аз имам V40 1.9D 2003 от точно една седмица. За мое голямо разочарование днес в сервиз, в който отидох за смяна на масла и филтри установиха, че ми хвърля масло турбото. Много съм притеснен, защото нямам представа какво да очаквам от него. Колата уж е на 170000км, но не мога да бъда сигурен. Най-вероятно съвсем скоро ще трябва и аз да сменям турбина или да рециклирам или...и аз не знам какво. Ще очаквам с интерес развитието на случая на momk0 с новата турбина от ebay...

Поздрави
Reply

#29
Не бързай да се притесняваш. Те в сервизите за смяна на масло са супер компетентни :lol: . Покарай си колата, виж как върви, проявява ли някои от признаците на счупено турбо, които бяха дискутирани в темата - силно металическо стържене откъм турбината, рязка загуба на мощност и на масло, самофорсиране във високите обороти. Виж и колко масло губи, след като си минал поне 1000 км. Почти няма "чист" турбо дизел втора ръка - такъв, който да не хвърля поне малко масло от никъде.
Reply

#30
@HeinekenMF - Какво значи хвърля масло? Тя го яде нищо не хвърля Big Grin Колкото и гадно да звучи притеснявай се до момента в който я смениш или рециклираш (избора е изцяло твой) Аз заложих на нова (оригинална) и съм доволен до момента (още повече след като ми излезна със почти 50 лв по-малко от колкото да ми я рециклират)
Ако искаш да провериш състоянието и, свали маркуча който влиза във студената част на турбината и разклати оста ако има луфт (аксиален) е тръгнала да се чупи. Кога и след колко км не мога да кажа. Аз мойта я карах почти 2г. преди да се счупи тотално.
По принцип я дават консуматив на 150 000 км. На твойта щом пише 170 000 значи е на поне 270 000 а може и малко повече. И ако никога не е сменяна си е цяло чудо че не се е счупила до сега.

@ vis - Tова което казваш не е точно така поради простата причина че при мен всички тия неща (загуба на мощност, стържене, загуба на масло) се случиха в рамките на 10 мин или 7-8 км. Преди това колата си вървеше както в деня когато я купих. Мерките се взимат предварително за да не страдаш като мен след това.
А почне ли да се форсира колата КРАЙ ВЕЧЕ всичко е приключило...

Не бих си купил 2-ри път S/V 40 с такъв двигател. Причината е ясна - скъпи ремонти на един не чак до там изчистен от беди двигател предоставен ни от Nissan и Renault. Ако ще е дизел да е D5 след 2003 ако ли не по добре нещо на бензин с гас.
Истината е че Volvo правят качествени автомобили, но само тогава когато всичко по тях си е проектирано от инжинерите на Volvo.

Много скоро ще се разделя с мойта 40-ка за да се впусна в друго приключение далеч по класическо, здраво, много бързо и надеждно отново с марката Volvo (разбира се!)

Моля не ме разбирайте погрешно!Колата е страхотна! Ако месечният ти бюджет надхвърля 1300лв. Аз от Юни месец не мога да се видя в пари, защото не мога да установя едно неприятно тракане идващо от двигателя след като загрее. Смених 3-ма известни Софииски сервиза включително и MP... Смених дет се вика почти всичко по него което се върти или е на ролка (остана ми само ангренаж, водна помпа и хидравлична помпа но и тях ще сменя тази седмица и после ще видим).

Тръпки ме побиват като знам колко пари налях в тази кола... Имам екселски файл в който пиша всеки един ремонт който е извършен по нея. Общата сума до момента е със 125% над цената на която я купих преди 2г. (5500лв)

Изписах много страшни неща знам, но това е реалноста.

И все пак:
Веднъж Volvo завинаги Volvo. Wink
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)