The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ремап на D5 185 конски сили идеи и опит за споделяне?

#11
JMI Wrote:Здравей,

колегата ДОДО 155, знае къде е човека в София и вярвам, че ще ти помогне с информация. Аз лично го правих тук в Англия, защото не ми се чакаше да си идвам до България и така нататък. Ако имаш нужда от повече и по-конкретна информация по самия ремап питай, надявам се да мога да съм ти полезен, пък и други колеги са "ремапнати" от много време също имат какво да споделят от техния опит.


Поздрави
Здравейте,

Живот и здраве идващият петък ще направим замерване на заводските карти и новите, после ще ги кача, за да се видят точно графиките и разликите преди/след.
Отделно да се видят и загубите от AWD и автоматичната кутия, със сигурност няма да са малко ... за мое съжаление :lol:
Хубавото е, че ремапването може да става и без колата да е налична, т.е. сваля се ЕКУ-то, изпраща се и после се връща. Поне при ХС90 свалянето на ЕКУ-то е въпрос на 1/4 цигара време и става по-бързо от реглажа на страничните огледала, примерно :lol:

NOTE: ЕКУ-то не се отваря, не се запояват разни неща по платката, не се монтират каквито и да е "техники" и т.н.
Сваля се, защото "липсва" (заводски е прекъсната) връзката м/у ЕКУ-то и OBD буксата, а от друга страна четенето става само по К-линията и не се налага да се изчитат всички възможни неща по колата и да се минава по CAN, а само картите за управление. Закача се директно (с букса, както е на колата) към компютър за препрограмирането, и сваляне/качване на картите става за около 5 мин. Това е най-правилният и бърз вариант за изчитане и препрограмиране на картите, поради една проста причина - не се правят никакви механични промени и не се налага да се бърка излишно в другите настройки на колата Idea

Но да не навлизам в излишна терминология и обяснения, защото и аз съм лаик ... описвам това, което видях :mrgreen:

п.с. Сега изчаквам да направя 5 000 км с РИКА-та и ще споделя как се държи и регенерацията (много важно условие при ремапване на колата), т.к. това се оказа сложен процес при D5 - управлява се от доста неща по колата, както ми беше обяснено и протича по 2 начина - активна и пасивна регенерация. Поради това си прецизно управление, DPF-ите на ВОЛВО издържат поне 300-350 000 км, преди да започнат някакви драми. Това е мнението и на колегите от немския и английския форум Idea
Към момента моят DPF, за около 150 000 км е в перфектно състояние, по думите на Роби, и понеже искам да го използвам максимално, реших да внимавам с ремапването Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
А на тези DPF-и прави ли им се някакво обслужване/профилактика?
От скоро съм с дизел и не са ми ясни тези неща.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#13
Yankov Wrote:А на тези DPF-и прави ли им се някакво обслужване/профилактика?
От скоро съм с дизел и не са ми ясни тези неща.
Профилактиката е извънградското движение, за да влезе в режим и да се регенерира (самопочисти).
Ако се кара само градско и не успява, трябва да се направи регенерация с ВИДА-та.
И последното, което е най-гадно, да се запуши до такива стойности и да не може да се изчисти. Тогава се заменя.
Но ако изкарваш колата веднъж месечно на магистрала или извънградско, тя ще си прави пасивна регенерация и няма да имаш проблеми.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Да и аз така знам, че трябва да се изкарва на магистрала или поне на извънградско на не повече от 1000 километра или нещо такова.

Гледах тук по BBC скоро, собственици на Фиат 500 след 2011 година масово задръстили ДПФ-ите и огромни опашки при дилърите на Фиат. Половината за отпушване, другите искат обяснение, защо така се получава. Повечето бяха от Лондон и колите им не са помирисвали магистрала, от както са купени.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#15
Хайде и аз да споделя малко опит. Купих си новата ХС 90-ка с двигател 200 к.с. март минлата година. Още в началото забелязах, че не може да върви както ми се иска /преди това имах 60-ка 185 к.с./ и се разрових за решение. Искаше ми се Polestar, но се оказа доста трудна задача в нашата мила родина и за това /след стотина прочетени страници по чужди форуми/ избрах BSR. Вече 25 хил.км. съм само с позитиви, които няма да изброявам, всички ги знаете. Самата манипулация си я направих сам за 5-6 мин. Купих си през сайта им самия модул, който е заключен към ВИН-а и ъпдейта става с натискане на едно копче - не се вдига дори капака. Ако някой иска по-подробна информация, да пише. Цената с доставка излезе около 1200 евро.

П.С. След всяка манипулация самото устройство се синхронизира към техен сървър, който помни какво точно се е случило на колата, на коя дата и пр. При необходимост може да се изиска информацията от BSR, а те се задължават при наличие на нов софтуер за дадения мотор, да го изпратят и съответно да се ъпдейтне безплатно.
Reply

#16
JMI Wrote:Да и аз така знам, че трябва да се изкарва на магистрала или поне на извънградско на не повече от 1000 километра или нещо такова.

Гледах тук по BBC скоро, собственици на Фиат 500 след 2011 година масово задръстили ДПФ-ите и огромни опашки при дилърите на Фиат. Половината за отпушване, другите искат обяснение, защо така се получава. Повечето бяха от Лондон и колите им не са помирисвали магистрала, от както са купени.

Поздрави
За наше щастие, ВОЛВО са измислили много умно регенрацията и работи на съвсем различен принцип от тези на ФИАТ групата.
Не случайно германците изкарват над 350 000 км преди да се наложи подмяна на филитъра.
Иначе доста коли от ФИАТ групата задръстват DPF-а необратимо дори много преди 150 000 км.
За ВАГ групата знам, че също работят добре ... карам Октавия (2011) и вече е на 80 000 км, но все още не е тръгвала дори и 1 регенерация ... но от всичките изминати км имам само 3-4000 в града, останалите са на магистрала, автопилот на 130 км/ч и минимум 1-2 часа работа без да спира моторът.
За френските и японските коли знам, че имат също драми с тези филтри и особено онези с карбамита - доста се мъчат с нашите горива.

Нещо, което правя и на двете коли, е да слагам бездимно масло в нафтата, т.к. в БГ не продават дизел :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Какво е това бездимно масло ? двутактово или ?
Reply

#18
Maxijaz Wrote:Какво е това бездимно масло ? двутактово или ?
Да, двутактово, но полу или пълна синтетика, за мотори, но което се смесва с горивото.
Аз лично купувам такива, на които изрично пише "бездимно", за да вредя на DPF-a, no за дизелите без тази модерна екстра, може и обикновено двутактово масло Wink
Взимам главно на МОТУЛ Т-710.
Целта е да се смазват помпата и дюзите, защото в модерният "евродизел" почти няма сяра, която смазваше преди години частите Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Нонстоп ли мешаш или през някакви интервали ?
Reply

#20
Maxijaz Wrote:Нонстоп ли мешаш или през някакви интервали ?
Седмично я доливам и сипвам масло в съотношение 1:50 при всяко зареждане. Понякога пропускам, но не е фатално, защото преди всяко доливане има поне 30 л. в колата.
Определено моторът работи по-тихо и "мазно".
Иначе не съм открил Америка ... навремето слагаха компресорно или трасформаторно масло в нафтата на камионите.
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)