The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ремап на D5 185 конски сили идеи и опит за споделяне?

#31
Аз четох във форуми напред назад, че синтетика или полусинтетика не е препоръчителна! Трябвало да бъде минерално маслото защото горяло много по- добре дори от дизела. За смесването прочетох по форумите тук и там хората месят 1:200 - 1:300, затова попитах дали съотношението е наистина 1:50. На опаковката може и да е това, но нека не забравяме, че това е масло предимно за скутери и градинска техника, където смесването наистина 1:50, но в бензин!
Volvo For life!
Reply

#32
JMI Wrote:където смесването наистина 1:50, но в бензин!

При бензин в двутактов двигател, където това е единственото мазане.

Аз смесвам в съотношение приблизително 1:200 (около 250 мл на едно пълно зареждане 50-55 литра). През последните 3-4 години използвам единствено двутактовото масло на ЕКО, което май е минерално или полусинтетика (червено, като сироп от малини). Според мен няма значение марката и вида на двутактовото масло, модерните масла всичките са добри заради екологичните изисквания. Мотора ми работи перфектно, в неделя Влади (a.k.a. Dodo) ми "изчете" компютъра с VIDA-та и филтъра ми за твърди частици е абсолютно чист и проходим. Дюзите също са като нови. А Волвото вече навърши 7 години и е на повече от 150 000 км. Хем вече над 10 000 км е с чип на около 230 коня и би трябвало да дими повечко и да пълни филтъра.

Но това е нормално, изследванията показват, че 2Т-маслото понижава саждите наполовина, както и че то е единственият ефективен адитив за дизелово гориво на пазара:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rac.co.uk/forum/showthread.php?15038-Reducing-fuel-consumption">http://www.rac.co.uk/forum/showthread.p ... onsumption</a><!-- m -->

Effects of 2t oil added to diesel cars.

Due to the pollution control measures of the EC diesel-oil is nearly sulphur free and contains up to 5% of bio-diesel. Sulphur has the property to grease the high pressure injection pump and the injectors. Without sulphur, the reduced greasing property of the new diesel has already shown negative impacts on the long-term stability of the injectors and the high pressure pump. The pump manufacturers have tried to react by lining the moving parts of the pumps with Teflon or other suitable material. However, the long term stability is still not achieved as with the old (sulphur contained) diesel.
The engine-research centre of a well-known German car manufacturer has conducted some long term tests of diesel additives to find out whether any one of them will have an impact on the long term reliability of the diesel engine components. This introduction to explain were my information comes from.
The results of this research: any diesel additive of any manufacturer presently on the market is not worth the money!
BUT: 2-stroke oil, which we use in our motor saws, lawn mower or in 2-stroke motor engines has shown to have an extreme positive impact on diesel engines, if such 2-stroke oil is added to the diesel in a homeopathic doses of 1:200. In practical terms: 0,300 litre of 2-stroke oil into the 70l diesel tank. The 2-stroke oil will be absorbed by the diesel (emulsion) and grease every moving part of the high pressure pump and the injectors.
Besides this, the 2-stroke oil will keep the diesel engine clean, as it burns cleaner as the diesel itself.
In other words, the 2-stroke oil has a much lower ash-content as diesel, when burned. This proven fact delays the DPF (diesel particulate (soot) filter) to clog, and the "burn free" process of the DPF will be much less.
More information: in Germany we have to present our cars every 2 years to the TUV -Technical Supervision Organisation - who will check, amongst others, the pollution of petrol and diesel engines.
The measured cloud-factor of a diesel engine without use of 2-stroke oil has been 0,95.
The same factor with the use of 2-stroke oil has been 0,47 - reduction of nearly half of the soot particles.
Besides this, the use of 2-stroke oil in the diesel will increase the mileage by 3-5%.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#33
Днес говорих с човека, който пипа колата ми, когато настане време за ремонти или поддръжка. Споменах му за двутактовото масло и посках мнението му. Пича беше абосолютно и категорично против тази идея. Мотивира се с това, че дузите се запушват за отрицателно време. В същото време предложи поне 2 алтернативи като добавки за дизел, които съдържали компоненти, които прочистват и смазват инжекторите и компонентите.

Ще се радвам да се чуят още мнения по въпроса смятам, че темата е полезна и винаги можем да намерим връзка с ремването Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#34
JMI Wrote:Пича беше абосолютно и категорично против тази идея. Мотивира се с това, че дузите се запушват за отрицателно време.

Не знам, дюзите на тоя пич може да са някакви по-особени, щом се запушват, при това "за отрицателно време" :lol: . Аз вече 10 години карам дизелите си само с 2Т масло и още нито една дюза не съм запушил. Дори са се отпушвали позапушени, пикаещи и запекли дюзи (на Гран Черокито ми).

Странна работа. На всички други хора по света дюзите се отпушват, ама неговите явно са някакви по-специални и се запушват. Big Grin

Нека Влади каже какви данни показаха при диагностиката дюзите на Волвото на 150 000 км. Дето само с 2Т масло работят. А и филтъра беше практически чист, като нов.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#35
Carburettor Wrote:Нека Влади каже какви данни показаха при диагностиката дюзите на Волвото на 150 000 км. Дето само с 2Т масло работят. А и филтъра беше практически чист, като нов.
Могат да се запушат само ако не е 2Т маслото, т.к. другото не се смесва добре с горивото и не е предназанчено за горене в цилиндъра, но пак ме съмнява ... съотношението е много малко ... ако го караш само с масло, може и да се получи някой проблем, като нагар, но точно в дюзата или помпата няма как да стане, т.к. в тях няма горене Wink
Имах познат преди годин с Трабант. Тогава 2Т маслото беше почти 2 х по-скъпо от Диона-та и в началото слагаше моторно, а не мотоциклетно масло. Редовно зацапваше свещи, дори и в по-малко съотношение. Помисли, че свещите са сдали багажа и отиде да си купи нови. В магазина за Трабант му казаха да кара само с 2Т масло иначе свещите ще се цапат винаги. После започна да слага 2Т масло. Един път се обърка и сложи почти 3 х повече масло ... свещите не се зацапаха, дори моторът не разбра, че му е сложено по-блажно гориво :lol:
Както и да е, бензиновите дюзи на моторите също са доста прецизни и не са като жигльори на Жигула. Затова за по-новите мотори има полу и пълна синтетика 2Т масла.

По въпроса за дюзите на колегата при 150 000 км:
1. На празен ход се движеха м/у 698 и 702 рпм. По спецификация се счита за проблем при разлика по-голяма от 50 единици. Тук бяха 3-4, което е напълно нормално.
2. При 2000 оборота - абсолютно равно количество впръсквания при 5-те!!!
3. Корекция на празен ход - почти няма разлика, от -0,1 до +0,1. Проблем е корекция +/- 2,3.
4. Корекция при 2000 оборота - 0.
5. DPF - на празен ход 3hpa. При 100+ се счита за запушен.
6. DPF - на пълна газ 36-39 hpa.
7. Количество сажди във филтъра - ~6%, като колата е карана последните 3 седмици само градско. Регенерацията тръгва от 25 до 100%, при над 100+ след регенерация се сменя филтъра.

Това е колата, която се кара с 2Т масло в нафтата 150 000 км, а дюзите работят като нови. Отделно моторът има ремап.

Моята (153 000 км) дава почти същите резултати на тестовете, малко по-слаб проток има на DPF-a (6hpa), но доста се кара на кратки разстояния. Аз я карам с масло от около 25 000 км и също има ремап, но с карти на РИКА Stage 2.

Ванка, ВОЛВО ще фалират със собственици като нас ... една дюза или филтър няма да успеят да ни продадат за 500 000 км :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#36
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Пича беше абосолютно и категорично против тази идея. Мотивира се с това, че дузите се запушват за отрицателно време.

Не знам, дюзите на тоя пич може да са някакви по-особени, щом се запушват, при това "за отрицателно време" :lol: . Аз вече 10 години карам дизелите си само с 2Т масло и още нито една дюза не съм запушил. Дори са се отпушвали позапушени, пикаещи и запекли дюзи (на Гран Черокито ми).

Странна работа. На всички други хора по света дюзите се отпушват, ама неговите явно са някакви по-специални и се запушват. Big Grin

Нека Влади каже какви данни показаха при диагностиката дюзите на Волвото на 150 000 км. Дето само с 2Т масло работят. А и филтъра беше практически чист, като нов.
Сори, че не е по темата - но какви 2т масла (марка) слагате на вашите дизели - и аз мисля да пробвам?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#37
bell Wrote:
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Пича беше абосолютно и категорично против тази идея. Мотивира се с това, че дузите се запушват за отрицателно време.

Не знам, дюзите на тоя пич може да са някакви по-особени, щом се запушват, при това "за отрицателно време" :lol: . Аз вече 10 години карам дизелите си само с 2Т масло и още нито една дюза не съм запушил. Дори са се отпушвали позапушени, пикаещи и запекли дюзи (на Гран Черокито ми).

Странна работа. На всички други хора по света дюзите се отпушват, ама неговите явно са някакви по-специални и се запушват. Big Grin

Нека Влади каже какви данни показаха при диагностиката дюзите на Волвото на 150 000 км. Дето само с 2Т масло работят. А и филтъра беше практически чист, като нов.
Сори, че не е по темата - но какви 2т масла (марка) слагате на вашите дизели - и аз мисля да пробвам?
Ванката слага на "Еко", имат разсфасовка от 250мл - точно за едно зареждане от 50-60 л.
Аз също го слагам понякога.
Иначе ползвам на "Мотул" 510 или 710 - бездимно, 2Т, полу или пълно синтетично Wink

А по темата - живот и здраве в петък вечер ще кача графиките на стандартни карти (185к.с.), Stage 2 (240к.с.) и дори ще замерим и на RICA Srorts Tune (последният стейдж) - 253 к.с. 8-)
BG VOLVO Member #00409
Reply

#38
А каква е разликата между тези оригиналните чипове (или това е по скоро софтуер?!) и това което биха ми направили да речем при някои от по титулуваните бг-тунери като Брезел или Келеша?

Тоест струва ли си да дам 1000 лв. за нещо което може да ми излезне 300 лв. Разбира се тук говорим за качествено чипосване, а не още на връщане от Годеч или Варна да ми изплюе турбина или дюзи Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#39
Темата определено стана много интересна Smile
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#40
bell Wrote:А каква е разликата между тези оригиналните чипове (или това е по скоро софтуер?!) и това което биха ми направили да речем при някои от по титулуваните бг-тунери като Брезел или Келеша?

Тоест струва ли си да дам 1000 лв. за нещо което може да ми излезне 300 лв. Разбира се тук говорим за качествено чипосване, а не още на връщане от Годеч или Варна да ми изплюе турбина или дюзи Wink
чипосване и ремап са две различни планети Smile , чипосването се сменя чип който лъже компа , я за по високо налягане да набива в рейката я нещо друго, докато ремапа - сменя се целия софтуер, всички процеси на работа на двигателя се променят, няма никакво лъгане, прсото се променят картите.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)