The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ремап на D5 185 конски сили идеи и опит за споделяне?

#81
JMI Wrote:Съгласен съм, че Т6 не е V8, но технически като кончета и динамика, а защо не и като надежност, аз бих вземал T6! Te сега Хамериканците харчат Т6-ка и са щастливи, нищо че е само 3.0 литра!

+1 Динамиката е почти еднаква, но разхода на Т6 е доста по-малък Wink Да, кутията на Т6 е по чуплива, но по-лесно и по евтино се ремонтира.
Reply

#82
shenti_bul Wrote:
JMI Wrote:Съгласен съм, че Т6 не е V8, но технически като кончета и динамика, а защо не и като надежност, аз бих вземал T6! Te сега Хамериканците харчат Т6-ка и са щастливи, нищо че е само 3.0 литра!

+1 Динамиката е почти еднаква, но разхода на Т6 е доста по-малък Wink Да, кутията на Т6 е по чуплива, но по-лесно и по евтино се ремонтира.

Аз много загледах една 2009 V70 AWD T6, когато купувах XC70то, но с моите около 25к мили на година щеше много солено да ми излиза! Smile
Volvo For life!
Reply

#83
А как мислите ... дали е добра идея да опитам да ремапна xc70 2004 2.5t AWD бензин. Доколкото виждам разлика има и то немалка и за този двигател, но това което ме притеснява е че двигателя е доста по-рядък от D5 и предполагам мапърите ще имат доста по-малко опит с него.
Отделно съм склонен да дам около 400 лв (повече не ми се дават на този етап). Според вас в този ценови клас дали има смисъл или не?
Reply

#84
При бензина този аванс/ ресурс го наречи не е толкова голям, както при дизела, поради начина на работа и разликата в горивата! До колкото съм гледал винаги можеш да изцедиш още от бензиновия двигател, но ще е малко като вътящ момент и конски сили. Иначе за опита не се притеснявай, всички бензинови коли преди да са станали състезателни са ремапвани, доста преди дизелите! Просто внимавай, при кого ще направиш самия ремапш, това е най важното!
Reply

#85
Колега JMI, не съм съгласен с теб. При бензиновите двигатели няма голяма промяна не заради горивото а заради липса на турбина. Аз турбина имам и можеш да видиш каква е промяната за моя автомобил по спецификации при повечето големи.
Ето и един пример:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.digitaltuning.bg/tuning/volvo/xc70/2.5-turbo-210-cv">http://www.digitaltuning.bg/tuning/volv ... rbo-210-cv</a><!-- m -->

40 конски сили и 80 нютон метра не са никак малко според мен Smile
Reply

#86
Виж това, аз не бих се доверил на всеки да ми ремапва колата! Тук при нас официялните сервизи предлагат само Polestar и Rica, като единствени на, които нещата са направени професионално!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rica.nl/chiptuning.php">http://www.rica.nl/chiptuning.php</a><!-- m -->
Reply

#87
Съгласен съм, но там при Вас заплатите са няколко пъти по-високи, а за сметка на това има много неща които са по-евтини. По тази причина "при нас" търсим алтернативи. И както е написано в темата - има алтернативи които са по-добри от марковите Рика и Полстар. По тази причина питам дали алтернативите са добър вариант за моя немного популярен в BG двигател.

Ако трябва да съм честен бях решил сам да опитам да я ремапна (разбира се в началото с изтеглени от нета мап таблици, като в последствие опитвам сам да ги модифицирам), дори намерих кабел (MPPS) но се оказа че за този двигател трябва да се връзват крачета на eprom-а към маса, което доста увеличава рисковете (поне за мен), усложнява процеса по ремап и по тази причина се отказах да го правя сам. Проверих как стоят нещата с алтернативата - galletto, но и там е нужна модификация (не знам точно каква но предполагам същата).
Много хора биха казали че 210 коня са пре-пре-достатъчно, с което отчасти съм съгласен, но предвид това че предния ми автомобил беше Алфа (с доста по-малко коне но значително по-динамична), искам да ремапна Smile
Тук пак бих искал да се върна на марковите ремапи за по 1000 и нагоре лева и евро. Понякога не е важно човек дали може да си го позволи или не, а дали е разумна покупка или не. Истината, поне за мен и за моята кола е че наближава 10 години и колкото и да е добра си е 10 годишна. Ако ще инвестирам много пари, то бих го направил за подмяна на автомобила и чак след това за скъп ремап. Не знам какво мислят колегите по темата, но според мен тези високи суми от 1000 лв/евро си заслужават само за автомобил който е не по-стар от 2-3 години. Всичко останало е неразумно. (изключвам силовите тунинги на стари автомобили които се ползват само за гонки)
Reply

#88
Рика е алтернативта, Полстар е официялния тунинг софтуеър използван от Волво! Рика са предпочитани, защото са на половин цена от Полстар, а са приблизително също толкова добри, а и предлагат доста алтернативи, затова и тук официялните сервизи предлагат Полстар- официялно и Рика като алтернатива!

Съвет от мен, по добре изхарчи някой лев, но направи ремапа, както трябва, от колкото да те ремапнат евтино и после да скубеш косите си! Това е доста деликатна работа!

Поздрави
Reply

#89
JMI Wrote:Рика е алтернативта, Полстар е официялния тунинг софтуеър използван от Волво! Рика са предпочитани, защото са на половин цена от Полстар, а са приблизително също толкова добри, а и предлагат доста алтернативи, затова и тук официялните сервизи предлагат Полстар- официялно и Рика като алтернатива!

Съвет от мен, по добре изхарчи някой лев, но направи ремапа, както трябва, от колкото да те ремапнат евтино и после да скубеш косите си! Това е доста деликатна работа!

Поздрави
+1 Idea

И ако даде някой лев за диностенд, за да се настрои оптимално колата спрямо двигател, скорости и т.н., направо ще е 6+ Smile

Без да правя излишна реклама на "Адлер"-а, но всичко коли се качват на диностенд и така се настройват ... при "Маднес" също, както и при Келеша ... както направих и аз с моите настройки (при съвсем друг човек) ... както всеки един сериозен сервиз, който се занимава с тази дейност!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#90
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Рика е алтернативта, Полстар е официялния тунинг софтуеър използван от Волво! Рика са предпочитани, защото са на половин цена от Полстар, а са приблизително също толкова добри, а и предлагат доста алтернативи, затова и тук официялните сервизи предлагат Полстар- официялно и Рика като алтернатива!

Съвет от мен, по добре изхарчи някой лев, но направи ремапа, както трябва, от колкото да те ремапнат евтино и после да скубеш косите си! Това е доста деликатна работа!

Поздрави
+1 Idea

И ако даде някой лев за диностенд, за да се настрои оптимално колата спрямо двигател, скорости и т.н., направо ще е 6+ Smile

Без да правя излишна реклама на "Адлер"-а, но всичко коли се качват на диностенд и така се настройват ... при "Маднес" също, както и при Келеша ... както направих и аз с моите настройки (при съвсем друг човек) ... както всеки един сериозен сервиз, който се занимава с тази дейност!

Ако мога да си дойда тази година с колата, ми се иска да я качим на диностенд и оптимизираме!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)