The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
лампа на таблото

#11
Колко хиляди лева си шари за тая работа при батко Дунев?Аз там ходих веднъж за смяна на преден ляв накрайник с маншон и дадох 145 лв.Не скъпчий а незнам кви да ги нарека.
Още един път ми се наложи да опра до тях за изправяне на джанта и ми поискаха 20 лв.Друснах на колелото на Мусагеница в една дупка и там ми беше най-близко.Като ми обявиха скромната сума от 20 кинта само ги препсувах наум,отбих на 50 метра от сервиза,извадих си крика,сложих си резервната гума и под моста на Дружба(за летището)ми изправиха джантата за 3 лв.Доста интересно нали?Smile))
Limited/460/2.0i/110 hp/1994
Reply

#12
kave77 Wrote:Колко хиляди лева си шари за тая работа при батко Дунев?Аз там ходих веднъж за смяна на преден ляв накрайник с маншон и дадох 145 лв.Не скъпчий а незнам кви да ги нарека.
Още един път ми се наложи да опра до тях за изправяне на джанта и ми поискаха 20 лв.Друснах на колелото на Мусагеница в една дупка и там ми беше най-близко.Като ми обявиха скромната сума от 20 кинта само ги препсувах наум,отбих на 50 метра от сервиза,извадих си крика,сложих си резервната гума и под моста на Дружба(за летището)ми изправиха джантата за 3 лв.Доста интересно нали?Smile))

Има тема в раздела за сервизите "Черен списък на сервизите". Постни си и там негативното мнение Smile
Reply

#13
Нека да уточним какво означава тази лампа.
Това е лампата "chek engine", или казано просто - тази лампа светва ако има някакъв проблем с колата. Лампата светва ако компютъра натрупа важни грешки. Такива грешки могат да се натрупат и от ламбда сондата но далеч не се изчерпва с това. В случая става дума за съвпадение на символа.
От дясно на таблото имаш лапичка "Service" тази лампа е "напомняща" и светва на всеки 10 000км което трябва да ти напомни, че е време за обслужване - смяна на масло. Лампата "service" не е признак за проблем.
Ако колата тио е по-старичка ('93-'95), ще можеш да си правиш диагностиката сам. Потърси в нет-а, ако имаш затруднения - питаи тук - сигурен съм, че ще ти отговорим.
Успех
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#14
За да не отварям нова тема реших да пиша тука, ако не е проблем. Преди около 10 дена си купих Volvo 850GLE и преди няколко дена ми светна една лампичка на таблото, пък и не разбирам много от Volvo лампата, която свети се намира от дясната страна на таблото ето и снимка. Какво може да означава тази лампа ?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#15
Здравей колега,
Хората ти го написаха -
Quote:Това е лампата "chek engine", или казано просто - тази лампа светва ако има някакъв проблем с колата. Лампата светва ако компютъра натрупа важни грешки. Такива грешки могат да се натрупат и от ламбда сондата но далеч не се изчерпва с това. В случая става дума за съвпадение на символа.
Лампата със зелена лампа светва:
1. неправилен сигнал от ламбда сондата или сондите ако имасх след катализатора;
2. MAF сензора или сензора, който мери дебита на въздуха;
3.Лош вакум на смукателните колектори или иначе казано влиза въздух отнякъде след MAF сензора;
4.Лошо изгаряне на горивото което се причинява от най-различни причини;
5. Капачката на резвоара ти не уплътнява добре;
Както виждаш колегите много правилно писаха: трябва диагностика, т.е. човек който да разбира, а ако е добър приятел още по-добре :lol:
Късмет Wink
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#16
Колеги здрвайте.Ако може да ми кажете как сам да си направя диагностика на Волво 850 Т5 1995 г,светна ми въпросната лампа за ламбда сондата!!!Аз сам си изгасих лампа Сервис !!!
Reply

#17
Махаш клемата минус за около 10 минути и ти се ресетва таблото, но грешките в компютъра ти остават. Ако искаш да направиш диагностика на колата си трябва да разполагаш с тестер и трябва да му разбираш.
Reply

#18
Схемата ми е ясно искам само да разбера в кое гнездо поставам кабелчето!!!За СЕРВИЗ е 7 гнездо а за другата лампа кое гнездо е?
Reply

#19
А2.
Reply

#20
Ако разполагаш с тестер кабелчето на тестера се пъха в мястото където има място за слагане на монети, то се маха (пред скоростния лост).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)