The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.4i automatic

#11
Това чупене на кръста стана като от форум на БМВ или ФВ.
Reply

#12
tortomanin Wrote:Това чупене на кръста стана като от форум на БМВ или ФВ.
Започвам да внимавам с кикдауна, че съм с дискови хернии точно на кръста :mrgreen: :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
При мен няма придърпване. Педала долу, мисли малко и тръгва (чак да чупи кръста не е). Над 4000 оборота си дърпа доста добре.
Reply

#14
alexdim Wrote:Щях да попитам дали при смяна на предавките с кикдаун е нормално да се усеща леко придърпване ..
Здравей колега,
за какво придърпване се опитваш да събереш информация?
За "дръпването" от ускорението, или за не-плавно превключване на скоростната кутия?
По принцип кутията трябва да превключва много плавно, без резки удари. Удара трябва да го усетиш плавно, само от облегалката Wink
А конкретно за "чупенето на кръста" от 2.4i, нещо май много фантастично ми звучи (наблюденията обаче са ми върху S80, но едва ли разликата е голяма).
Карал съм не едно автоматично S80 с 2.4i (140 и 170hp). Много смело мога да твърдя, че ускорението е далеч от агресивно. Предполагам че предназначението на този двигател е именно такова - да бъде много плавен.
А също и килцата на шведското желязо в нашите шведки не са никак малко, за подобни автомобили без охлюФ.
Според мен тази конфигурация е направена за хора, които обичат плавния начин на шофиране, без каквито и да е удари/чупки в кръста/свирене на гуми/...и т.н.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#15
Също така имам спомен, че наскоро беше пуснал друга тема. Искаше сравнение между 2.4 и D5 (май конкретно за C70 беше).
Да не би да си избрал вече 2.4...или прости си разпитваш тука на лафче?
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#16
Yankov Wrote:Също така имам спомен, че наскоро беше пуснал друга тема. Искаше сравнение между 2.4 и D5 (май конкретно за C70 беше).
Да не би да си избрал вече 2.4...или прости си разпитваш тука на лафче?


Мисля че съм се спрял на 2.4 бензин , струва ми се по-стегната а и вече съм се побъркал с тея дизели, косата ми настръхва като чуя дизел, то са турбини то са дюзи то са скъпи консумативи ... Е да верно е че като слезеш от дизел и се качиш на бензин усещането е малко кофти и разхода е сравнително по нисък но.. Някой каза че скоростните кутии от 2007 били японски и давали дефекти в 10 от 10 случая, та затова се замислям все още дали да не взема D5 ot 2008
Reply

#17
alexdim Wrote:
Yankov Wrote:Също така имам спомен, че наскоро беше пуснал друга тема. Искаше сравнение между 2.4 и D5 (май конкретно за C70 беше).
Да не би да си избрал вече 2.4...или прости си разпитваш тука на лафче?


Мисля че съм се спрял на 2.4 бензин , струва ми се по-стегната а и вече съм се побъркал с тея дизели, косата ми настръхва като чуя дизел, то са турбини то са дюзи то са скъпи консумативи ... Е да верно е че като слезеш от дизел и се качиш на бензин усещането е малко кофти и разхода е сравнително по нисък но.. Някой каза че скоростните кутии от 2007 били японски и давали дефекти в 10 от 10 случая, та затова се замислям все още дали да не взема D5 ot 2008
10 от 10...???
Та мойта специална ли да е... :mrgreen:
Много ми е несериозно това "някой каза"...няма да го коментирам!
Също така нека колегите се произнесат за тия лоши и гадни японски кутии, с дефектите...
Пълни глупости !
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#18
Може би не се изразих правилно, нямах предвид че придърпването е при смяната на една по ниска предавка, а че като и натъпя рязко педала и започне да ускорява при смяната на всяка следваща предавка се усеща леко придърпване, и незнам това дали е нормално. При автомобила който карам в момента този "проблем" с усещането при смяна на предавките се появи и ми казаха че е нужен скъп ремонт.
Reply

#19
alexdim Wrote:
Yankov Wrote:Също така имам спомен, че наскоро беше пуснал друга тема. Искаше сравнение между 2.4 и D5 (май конкретно за C70 беше).
Да не би да си избрал вече 2.4...или прости си разпитваш тука на лафче?


Мисля че съм се спрял на 2.4 бензин , струва ми се по-стегната а и вече съм се побъркал с тея дизели, косата ми настръхва като чуя дизел, то са турбини то са дюзи то са скъпи консумативи ... Е да верно е че като слезеш от дизел и се качиш на бензин усещането е малко кофти и разхода е сравнително по нисък но.. Някой каза че скоростните кутии от 2007 били японски и давали дефекти в 10 от 10 случая, та затова се замислям все още дали да не взема D5 ot 2008
И преди 2007 год. кутията е японска, но е 5-степенна ... и пак е същата марка - Айзин, каквато се слага на около други 30 модела коли Wink
Драмата с 10 от 10 може да се получи само ако и 10 са мърлячи, не сменят масло, карат като състезатели, теглят по магистралата с над 150 и т.н.
Имаше една тема за едно Волво, което беше минало над 800 000 км и продължава да върви, със своя автоматик, но човекът си го обслужва редовно ... дали е късметлия или грижовен собственик, ти ще прецениш Wink
Относно настоящата ти кола - явно има проблем с автоматика, но това не означава, че всяка една друга ще я сполети същото.
Не трябва да има ритване или подскачане, когато се натисне кикдаун, както и подскоци при превключване, независимо на с какви обороти!
Поне при мен и доста други автомаците, които си работят нормално, макар и дизели (с повече тяга), не се усеща кога превключва ... само по оборотите ... дори и на кикдаун няма чупки в кръста Wink
Ако въпросно ВОЛВО се "държи" неадекватно, закарай го в МП за проверка и мнение - хората там се занимават професионално с тези коли и ще кажат дали й има нещо.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
За автоматика в Мото Пфое няма да кажат нищо, за автоматици препращат към Джемини. Специално на този Aisin най-честият дефект се води lock up соленоида, за да се прояви трябва да се кара на дълъг път за да достигне температура на маслото и скорост за lock up - над 40 градуса и над 40 км/ч за повече от 5 секунди. Според USA форумите проблема е от ниско налягане зададено в софтуера и при калпаво или старо масло не успява да включи lock up и влиза в сервизен режим. В USA сервизи за автоматици предлагали нов софтуер, но дилърите на Волво нямали нищо по въпроса.

Придърпването при kick down е много условен симптом и зависи от състоянието на окачването, тампоните, налягането в гумите ...
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)