The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет при покупка на XC70 2009г.

Здравейте,

Много благодаря за бързата реакция и съдействието! Smile Забравих да кажа, че тя камерата в сухо време работи, но като завали или я измия и почват драмите. Мисля като временно решение да пробвам да я запечатам по ръба със силикон и да продължавам издирването. Не знаех този сайт за "малки обяви" в Германия - рових само в иБей.
Ще ви информирам при евентуално развитие. Smile

Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

Здравейте колеги! Доста време не съм писал в темата, но слава Богу през цялото това време Волвото слуша без абсолютно никакви заележки.
Проблема с камерата отстраних като я изолирах мн хубаво със силикон(за баня ако не се лъжа) и от тогава не съм имал проблеми нито в дъжд, нито при миене. Smile
От доста време се оглеждам за напречни греди за покрива и ето, че най-накрая са монтирани. Заожих на оригинални volvo wing profile. За момента впечатлението ми е много положително - вчера направих 200 км извънградско и не чух да свирят, не мисля, че се отразяват и на разхода. Над 120 се чува като леко завихряне на въздуха над мен, но не е болка за умиране. Освен това оцелих добра сделка в eBay - нямат следи от употреба, гумите не са рязани, а цената беше доста разумна. И най-вече ми допада как стоят на колата и мисля да не ги демонтирам постоянно. Smile

   
Сега като следваща цел е хубав багажник за бордове и след това за велосипеди. Моля малко съвети за закупуването на такива - този улей, в който влиза багажника стандартен ли е? Огледах в eBay доста багажници, но не съм сигурен точно какъв тип ми трябва. Моля някой, който има повече опит с тези багажници, за съвет.

Предварително благодаря!
Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

Здравей Boje,
Така както си го написал излиза че ти трябват два типа багажника. Оригиналния на Волво за велосипеди не е скъп, а другия за бордове си нямам на идея. За какви улеи питаш, че не разбрах.
Между другото моите греди, кито са също като твоите ги демонтирах. Причината е че много гадно се лепят мушиците по тях и трудно се чистят когато са монтирани, а втората причина е че реално ги ползвам рядко. Това последното много скоро ще се промени.
Не ми харесват че тези греди са извити, защото не може да се монтира това (такъв е модела обаче и ми харесва въпреки това):


Attached Files Thumbnail(s)
   
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

Здравей che4ef,

Тези къщички на покрива са ми детска мечта! Smile За съжаление обаче май няма да я реализирам... Не се бях замислил за мухичките - определено лятото ще е проблем. За улея, доколкото си го представям аз, багажниците влизат в този канал от горната страна на гредите, който черната гума крие, или се бъркам? Преди време на друг автомобил монтирахме Туле греди с багажник за ски и помня, че рязахме гумата в частта, в която беше ски-багажника. Smile Дано разбирането ми не е тотално грешно. Wink
Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

Boje, идея си нямам. Вероятно зависи от модела и/или марката.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

boje Wrote:Здравейте колеги! Доста време не съм писал в темата, но слава Богу през цялото това време Волвото слуша без абсолютно никакви заележки.
Проблема с камерата отстраних като я изолирах мн хубаво със силикон(за баня ако не се лъжа) и от тогава не съм имал проблеми нито в дъжд, нито при миене. Smile
От доста време се оглеждам за напречни греди за покрива и ето, че най-накрая са монтирани. Заожих на оригинални volvo wing profile. За момента впечатлението ми е много положително - вчера направих 200 км извънградско и не чух да свирят, не мисля, че се отразяват и на разхода. Над 120 се чува като леко завихряне на въздуха над мен, но не е болка за умиране. Освен това оцелих добра сделка в eBay - нямат следи от употреба, гумите не са рязани, а цената беше доста разумна. И най-вече ми допада как стоят на колата и мисля да не ги демонтирам постоянно. Smile

Сега като следваща цел е хубав багажник за бордове и след това за велосипеди. Моля малко съвети за закупуването на такива - този улей, в който влиза багажника стандартен ли е? Огледах в eBay доста багажници, но не съм сигурен точно какъв тип ми трябва. Моля някой, който има повече опит с тези багажници, за съвет.

Предварително благодаря!
Поздрави!

1. То ако едни релси ти дадат повишение на разхода ... Освен ако не я буташ колата Wink
2. Тези не са най-тихите. И аз си ги купих, защото нямаше тези, които търсех. И само седмица след това излязоха и докато се чудех да ли да се сдобия с още един комплект релси, ги купиха..... късмет, какво да правиш. Говоря за Якима.
И аз ги ги купих с идеята да са постоянно монтирани, защото се "сливат" с надлъжните.( Моите са хромирани). Не искам да съм гаден, ама в твоя случай, с черни надлъжни, "черни" релси щяха да стоят по-добре и щях да ти ги намеря за 80 лв. Ама свършило вече.
Освен, че са малко по шумни, основния недостатък на оригиналните, предполагам, че вече си го забелязал. НЕ СЕ ЗАКЛЮЧВАТ! Допълнителна ключалка също не можеш да сложиш. "Оригинална" няма, а и с тази форма никой не произвежда.
И не говорим само за кражба. На мен пластмасовото заклюмващо пинче на едната релсите, се самотключваше от вибрациите. Все отлагах да го фиксирам някакси и един ден на магистралата цялата пластмасова капачка отлетя.
Викам си, дреболия. Да, ама във МП нищо не е "дреболия". Капачката е 25 лв, а пинчето 22 лв. + 2-3 седмици чакане. Та така 50 лв. през комина.
Сега обмислям как да ги разпробия и да сложа свински опашки без да е грозно и да се набива на очи.
3. Оригинални багажници за Волво се намират по немските сайтове (в това число ебей). Изобщо не са скъпи. Ако засека нещо ще ти пусна линк.
Макар, че моя съвет като скиор, е да си купиш една кутия. Малко по-скъпи са, но пък може да си прибереш цялата екипировка.
Багажниците с неправилна форма, освен, че създават по-голямо съпротивление, МНОГО повече "свирят".
4. Като колоездач - Ако имаш теглич, купи са багажник за теглича. Ако нямаш теглич, сложи си. Вече не са толкова скъпи. Повярвай ми, заслужава си.
Reply

Пропуснах за улеите да спомена:
5. Улеите са си стандартни, обаче зависи все пак, дали аксесоара има захват за улеи, защото някои се захващат "оригинално" със скоби.
Между другото, това също е сериозен недостатък спрямо Якима. Ако махнеш гумата, релсите започват да свирят. За да не свирят, трябва да режеш и подпъхваш гумата и после става на парчета ..... малко грозновато.
или пък да си купиш още един комплект гуми. Не съм проверявал за цената, но предполага, че няма да ти/ни хареса.
В Якима са го измисли тарикатски. В улея гумата е мека и просто я притискаш на местата на захвата. Като махнеш аксесоара, гумата пак запълва улея.
Reply

Здравей,

Мнооого благодаря заподробния отговор! Smile Тази идея с кутията е много добра! Не се бях замислял, а като ми я подхвърли се сетих, че съм виждал и тесни кутии, тамън да намятам 2 борда и всичката мокра екипировка! Благодаря! Smile
Иначе, определено останах доста (неприятно) изненадан от факта, че не се заключват. Ще знам да ги проверявам периодично, доколкото е възможно да си спестя 50-лева.
За гумите - и аз мислех оригиналните да не ги режа, а да си поръчам някакви други, които да срежа за периодите с багажник.
Много благодаря за съдействието - ще се поразтърся и ще държа в течение. Smile

Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

Игнат, ако имаш черни напречни греди или можеш да намериш за хс 70 след 2007 направо ми поръчвай, че моите релинги са черни. Трябват ми за кутия и да се заключват. Много ще съм благодарен, не държа да са оригинал, но да са алуминиеви.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

BukToP Wrote:Игнат, ако имаш черни напречни греди или можеш да намериш за хс 70 след 2007 направо ми поръчвай, че моите релинги са черни. Трябват ми за кутия и да се заключват. Много ще съм благодарен, не държа да са оригинал, но да са алуминиеви.

Един колега ми беше ги предложил, но му отказах, защото не ми се връзваха. Случайно се засякохме в сервиза в Ст. град. Беше преди няколко месеца. Ще потърся къде съм му забутал телефона. Ако го намеря, ще ти пиша на ЛС.
Иначе са съвместими и с тези за V70 и XC70 00-07. Аз лично ти препоръчвам Yakima Whispbar. Все още съжалявам, че не проявих повече търпение при търсенето.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)