The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет при покупка на XC70 2009г.

#51
Като гледам лявата и средната мацка ... надали са шведки :mrgreen:

Аз се подготвих за зимата преди 2 седмици - гуми, течности и т.н. ... и то се задържа 20 градуса от тогава :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#52
А Шведки са Шведки, но тези са от смесените, нали сега в Швеция така е модерно Wink Те търсят начин да заселят държавата си с хора, че земя много, пък само 7-8 милиона хора. А аз бележа мнение номер 777 във форума и ми се струва ще трябва да почерпя Wink
Volvo For life!
Reply

#53
То и моето комби за за зимата не е съвсем готово, но шведките могат да заповядат. Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#54
Реших отново да вдигна малко темата с малко размисли и страсти около разхода на комбито. Smile И то не само разхода, ами от части и грижата за него. Интересно ме е, според вас за зимата кое е оптималното положение на климатика? На няколко пъти пробвах на auto на включен и изключен климатик, но не усетих някаква разлика във времето, за което стопля купето. Не забелязах и разлика в разхода. Иначе за момента градско( което при мен е смесено - главно по околовръстното или вечер, с много малко задръстване) с мноооого леко галене на педала не мога да я сваля под 9.8. Ясном че все пак е голяма и мощна кола, но ми беше интересно колко минимално мога да го сваля. Smile Та въпросът ми е мит ли е, че климатикът вдига разхода около литър на сто или при по-съвремените двигатели (Д5 185 коня) няма да се усети? И също така за климатика кое би било по-полезно? Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#55
boje Wrote:Реших отново да вдигна малко темата с малко размисли и страсти около разхода на комбито. Smile И то не само разхода, ами от части и грижата за него. Интересно ме е, според вас за зимата кое е оптималното положение на климатика? На няколко пъти пробвах на auto на включен и изключен климатик, но не усетих някаква разлика във времето, за което стопля купето. Не забелязах и разлика в разхода. Иначе за момента градско( което при мен е смесено - главно по околовръстното или вечер, с много малко задръстване) с мноооого леко галене на педала не мога да я сваля под 9.8. Ясном че все пак е голяма и мощна кола, но ми беше интересно колко минимално мога да го сваля. Smile Та въпросът ми е мит ли е, че климатикът вдига разхода около литър на сто или при по-съвремените двигатели (Д5 185 коня) няма да се усети? И също така за климатика кое би било по-полезно? Smile


Разлика със сигурност има, но тя при нас е минимална! Аз винаги си карам колата на auto режим, то затова имаме климатроници! Работата на климатроника е такава, че да прецени кога да включи/изключи и какво въобще да прави според нагласената температура! Волво е един от производителите, които нямат равни на тема "Dual climate control" и климатроници според това, което съм карал и на което съм се возил!
За разхода е трудно да се обясни защо е толкова висок! Засечи я на пълно-празно и не гледай компютъра за известно време. Колата не е ремапната нали? С един ремап разхода ще падне! Big Grin
Volvo For life!
Reply

#56
Ами следващият път май ще я напълня на макс, та ще успея да засека. Май май ще си включа и аз нон-стоп на ауто и на включен климатик. Smile Колата не е ремапвана. Видях, че има цяла тема за ремапа, много се изкушавам, но малко ме е страх честно казано. Така на едно Дискавъри 3, на 27000 км муправихме ремап, верно в Digital tuning, та след 300 км започна да вкарва колата в авариен режим и се оказа, че турбината е заминала. Хубаво, че гаранионно ни смениха турбината. В последствие чух мнения, че ако се правят такива манипулации, е хубаво докато е съвсем нова колата, че в последствие турбината "свиквала" да си работи в някакви положения и при ремап имало голяма вероятност да сдаде. Вероятно са пълни глупости, но не разбирам и не мога да кажа. Big Grin След ремап иначе четох във форума, че би трябвало литър да смъкне. :geek: Трябва да се хвана подоброно да зачета темата, че ако се хвана да го правя, искам да съм сигурен, че ще избера оптималния вариант, сложен от човек, който си разбира от работата. Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#57
boje Wrote:Ами следващият път май ще я напълня на макс, та ще успея да засека. Май май ще си включа и аз нон-стоп на ауто и на включен климатик. Smile Колата не е ремапвана. Видях, че има цяла тема за ремапа, много се изкушавам, но малко ме е страх честно казано. Така на едно Дискавъри 3, на 27000 км муправихме ремап, верно в Digital tuning, та след 300 км започна да вкарва колата в авариен режим и се оказа, че турбината е заминала. Хубаво, че гаранионно ни смениха турбината. В последствие чух мнения, че ако се правят такива манипулации, е хубаво докато е съвсем нова колата, че в последствие турбината "свиквала" да си работи в някакви положения и при ремап имало голяма вероятност да сдаде. Вероятно са пълни глупости, но не разбирам и не мога да кажа. Big Grin След ремап иначе четох във форума, че би трябвало литър да смъкне. :geek: Трябва да се хвана подоброно да зачета темата, че ако се хвана да го правя, искам да съм сигурен, че ще избера оптималния вариант, сложен от човек, който си разбира от работата. Smile
Не мога да коментирам ремапа на Дигитал Тунинг, но е възможно това Дискавъри да е имало проблем ...
Както и да е - аз лично съм над 15 000 км с ремап, от които близо 10 000 с последната версия Smile
Carburettor-ът е с първия ни ремап и над 10 000 км, но да каже колко точно.
Да чукнем на дърво, никакви ядове, дори с DPF-a, ЕГР-а и т.н.
Специално моята турбина в момента е надута само 0,2-0,3 повече от нормалното и то във високите обороти, така че 100% тези разлики са сметнати от производителя.
Колкото до разхода - само пълно/пълно се мери, иначе много се пени нафтата и винаги изключва на различно положение, а "номерът" със стрелката е много относителен Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#58
Абслолютно не изключвам вероятността да е имало проблем Диското от преди това.
Знам, че попринцип е обсъдено в друга тема, но мога ли само да те попитам коя е, за да прочета из нета малко и за тази последна версия? Smile И като резултати как се представя джипа ( коне, въртящ момент, разход) ? Smile
Предварително благодаря.
[Image: ab271686.gif]
Reply

#59
boje Wrote:Абслолютно не изключвам вероятността да е имало проблем Диското от преди това.
Знам, че попринцип е обсъдено в друга тема, но мога ли само да те попитам коя е, за да прочета из нета малко и за тази последна версия? Smile И като резултати как се представя джипа ( коне, въртящ момент, разход) ? Smile
Предварително благодаря.
Ето тук съм описал доста неща - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=27265">viewtopic.php?f=15&t=27265</a><!-- l -->
Има и други теми, в които е обсъждан този казус Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#60
boje Wrote:Абслолютно не изключвам вероятността да е имало проблем Диското от преди това.
Знам, че попринцип е обсъдено в друга тема, но мога ли само да те попитам коя е, за да прочета из нета малко и за тази последна версия? Smile И като резултати как се представя джипа ( коне, въртящ момент, разход) ? Smile
Предварително благодаря.

Ето ти и линк към темата, която пуснах и от където тръгна всичко. Има доста мнения по- въпроса, така че ще те държи пред монитора известно време! Smile

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=26083&p=210217&hilit=">viewtopic.php?f=10&t=26083&p=210217&hilit=</a><!-- l -->ремап+и+идеи+за+споделяне#p210217
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)