The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем - anti-skid service required

#21
Защото вероятно му е литнал SAS модула, и хич не му е завъртян волана на 180°, ами трябва да извади едни 600 лв. за ремонт... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#22
ataknav Wrote:Здравейте колеги,

От скоро се сдобих с XC90 2.5Т 2004 година. Като цяло колата е супер, само дето има малко дреболии за оправяне, които ме дразнят (пластмаси, крушки и т.н.). Сега по същество - основното нещо, което ме дразни и искам да отстраня е проблема със въпросния anti skid. Изчетох доста по форума, но никъде не намерих точно същите симптоми като при мен. Ще се опитам максимално ясно да обясня какво се случва. При всяко палене веднага се появява "Anti-skid temporarily off" и светва оранжевия триъгълник, след което цъкам read, надписа изчезва, а триъгълника остава да свети. След някакво време на шофиране (всеки път е различно и не мога да хвана повтаряемост и логика) се появява надписа "Anti-skid service required". Цъкам read и изчезва, както надписа, така и ораневия триъгълник и повече нищо не се появява до гасенето на автомобила. При ново палене следва същата процедура всеки път. Единствената разлика е времето, за което се появява втория надпис - понякога се появява след 30 сек-1 мин, понякога след 5 мин шофиране.

Надявам се достатъчно подробно съм описал ситуацията. При такива симптоми има ли някакв апо-голяма яснота какъв точно може да е проблема? Другото, което искам да попитам е, към кого да се обърна за този проблем (идеята за Мото Пфое не ме блазни особено)?

П.С. От човека, от който я взех разбрах, че колата е карана на диагностика за този проблем и това, което е установено, е че имало някакъв сензор, който отчита, че волана бил завъртян на 180 градуса и трябвало да се обучи, че всичко му е наред. Имало само 1-2 човека в София, които го правели това. Препредавам думи и нямам идея точно за какво иде реч, но не знам и колко читава диагностика са направили и дали това има нещо общо с истината, та затова започвам от далече.

Очаквам всякаква помощ от ваша страна. Предварително благодаря за отделеното време и внимание.
Джипа има ли ЛЮК
Reply

#23
Ignat40 Wrote:
ataknav Wrote:Здравейте колеги,

От скоро се сдобих с XC90 2.5Т 2004 година. Като цяло колата е супер, само дето има малко дреболии за оправяне, които ме дразнят (пластмаси, крушки и т.н.). Сега по същество - основното нещо, което ме дразни и искам да отстраня е проблема със въпросния anti skid. Изчетох доста по форума, но никъде не намерих точно същите симптоми като при мен. Ще се опитам максимално ясно да обясня какво се случва. При всяко палене веднага се появява "Anti-skid temporarily off" и светва оранжевия триъгълник, след което цъкам read, надписа изчезва, а триъгълника остава да свети. След някакво време на шофиране (всеки път е различно и не мога да хвана повтаряемост и логика) се появява надписа "Anti-skid service required". Цъкам read и изчезва, както надписа, така и ораневия триъгълник и повече нищо не се появява до гасенето на автомобила. При ново палене следва същата процедура всеки път. Единствената разлика е времето, за което се появява втория надпис - понякога се появява след 30 сек-1 мин, понякога след 5 мин шофиране.

Надявам се достатъчно подробно съм описал ситуацията. При такива симптоми има ли някакв апо-голяма яснота какъв точно може да е проблема? Другото, което искам да попитам е, към кого да се обърна за този проблем (идеята за Мото Пфое не ме блазни особено)?

П.С. От човека, от който я взех разбрах, че колата е карана на диагностика за този проблем и това, което е установено, е че имало някакъв сензор, който отчита, че волана бил завъртян на 180 градуса и трябвало да се обучи, че всичко му е наред. Имало само 1-2 човека в София, които го правели това. Препредавам думи и нямам идея точно за какво иде реч, но не знам и колко читава диагностика са направили и дали това има нещо общо с истината, та затова започвам от далече.

Очаквам всякаква помощ от ваша страна. Предварително благодаря за отделеното време и внимание.

Аз имам едно питане само. След като проблема си го имало от преди и продавача не ти е казал за него, защо
1. Той не го е оправил?
2. Защо не поема разходите по отстраняването?

Защото в договора за покупко-продажба е написано че автомобилът се купува "в състоянието което е". Всички знаем как стоят нещата с покупка на "нов" стар автомобил.
Reply

#24
Благодаря на всички отзовали се толкова бързо.

Ignat40 Wrote:Аз имам едно питане само. След като проблема си го имало от преди и продавача не ти е казал за него, защо
1. Той не го е оправил?
2. Защо не поема разходите по отстраняването?

Случая е малко по-различен. Колата я взех от много близък човек, който я взе чисто нова от МП и сега реши да я смени. Честно казано малко случайно се стигна до тази покупка, тъй като не съм търсил специално, просто така се стекоха обстоятелствата. Та на въпроса защо не го е оправил - защото не му пречеше да си кара така колата, но мен ме дразни. Не обичам да има такива светкащи съобщения по колата и искам да го оправя. Относно разходите няма смисъл да го коментираме. Знам за това нещо отдавна, тъй като сме близки и се виждаме достатъчно често, знам че не е оправено и трябва аз да се занимая.

relaksa Wrote:Джипа има ли ЛЮК

Не, няма.

В крайна сметка има ли някой, който може да направи читава диагностика в София и наистина да се разбере какъв точно е проблема (извън МП)?
Reply

#25
От подобен проблем страдах и аз до преди известно време. При нагрята от слънцето кола - Anti-skid service required, който изчезва след известно малко каране. Лятото светваше нон-стоп, зимата почти никога. Направихме диагностика и се оказа SAS модула. При завъртане на волана на -180 градуса или повече (пълен ляв), спираше да отчита и стойността замръзва. Това се вижда ясно във VIDA със закачен "зар". Отне няколко опита за ремонт на SAS модула във сервиз GT1 в Студентски Град, но накрая изчезна проблема. Реално Жоро от сервиза праща SAS модула на някакви електричари, та заради тях се наложиха няколко опита. Другия вариант е нов SAS от Мото-Пфое, като има няколко различни модела, с цени между 500 и 700лв. И по-странното е, че в Мото-Пфое са по-евтини от Ebay. Big Grin

Самия ремонт на SAS модула си е пипкава работа и не очаквайте много хора да се навият да я правят. Колегат @nik_dob отказа, разбираемо, предвид цената на ремонта и времето, което отнема.

Доколкото разбрах тоя SAS модул си е слабо място на XC90-тките, предполагам същите ползват и в S80 и XC60. Трябва си, обаче, закачено зарче с VIDA да се види дали е от това проблема, че има и други възможни причини. Това важи и за всички други предупреждения и лампи от борд компютъра.
Reply

#26
Чета за проблеми през лятото, а моя се получаваше есента и зимата! :roll: Само тогава.
Като стане хладно и мокро и светваше Anti skid service required... Изчезва за секунди!
От доста време не съм виждал това съобщение, сега чакам пак дъждовете да видя дали ще излезе и подхващаме колелата... Датчици някакви ли са... :roll:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#27
ataknav Wrote:Здравейте колеги,

От скоро се сдобих с XC90 2.5Т 2004 година. Като цяло колата е супер, само дето има малко дреболии за оправяне, които ме дразнят (пластмаси, крушки и т.н.). Сега по същество - основното нещо, което ме дразни и искам да отстраня е проблема със въпросния anti skid. Изчетох доста по форума, но никъде не намерих точно същите симптоми като при мен. Ще се опитам максимално ясно да обясня какво се случва. При всяко палене веднага се появява "Anti-skid temporarily off" и светва оранжевия триъгълник, след което цъкам read, надписа изчезва, а триъгълника остава да свети. След някакво време на шофиране (всеки път е различно и не мога да хвана повтаряемост и логика) се появява надписа "Anti-skid service required". Цъкам read и изчезва, както надписа, така и ораневия триъгълник и повече нищо не се появява до гасенето на автомобила. При ново палене следва същата процедура всеки път. Единствената разлика е времето, за което се появява втория надпис - понякога се появява след 30 сек-1 мин, понякога след 5 мин шофиране.

Надявам се достатъчно подробно съм описал ситуацията. При такива симптоми има ли някакв апо-голяма яснота какъв точно може да е проблема? Другото, което искам да попитам е, към кого да се обърна за този проблем (идеята за Мото Пфое не ме блазни особено)?

П.С. От човека, от който я взех разбрах, че колата е карана на диагностика за този проблем и това, което е установено, е че имало някакъв сензор, който отчита, че волана бил завъртян на 180 градуса и трябвало да се обучи, че всичко му е наред. Имало само 1-2 човека в София, които го правели това. Препредавам думи и нямам идея точно за какво иде реч, но не знам и колко читава диагностика са направили и дали това има нещо общо с истината, та затова започвам от далече.

Очаквам всякаква помощ от ваша страна. Предварително благодаря за отделеното време и внимание.

Една от функциите на бутона READ който натискаш е да скрива информацията от борда но това не значи че грешката е изчезнала и че проблема е отминал до следващото палене напротив там са си грешките. Можеш да се увериш след като зчезнат натисни бутона отново няколко пъти и борда ще те информира за броя на грешките,текста и жълтия триъглник ще се появи отново.В твоя случай задължително трябва да направиш диагностка. Има доста прчини поради които може да ти го изпише този проблем. Ники може да ти помогне много и по добре не сменяй нищо преди да я прочетеш Smile Успех!Smile
Reply

#28
thoompsan@gmail.com Wrote:Една от функциите на бутона READ който натискаш е да скрива информацията от борда но това не значи че грешката е изчезнала и че проблема е отминал до следващото палене напротив там са си грешките. Можеш да се увериш след като зчезнат натисни бутона отново няколко пъти и борда ще те информира за броя на грешките,текста и жълтия триъглник ще се появи отново.В твоя случай задължително трябва да направиш диагностка. Има доста прчини поради които може да ти го изпише този проблем. Ники може да ти помогне много и по добре не сменяй нищо преди да я прочетеш Smile Успех!Smile

Да, това с бутона READ го видях, че съобщенията си стоят. Далече съм от мисълта, че грашката просто е изчезнала, още повече, че се появява всеки път. Може ли някакви контакти на въпросния колега Ники, за да го потърся, щом той е най-добрия вариант Smile
Reply

#29
Можеш да му пишеш тук - писал е в темата ти.
Или тук <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/groups/279848032167213/?ref=bookmarks">https://www.facebook.com/groups/2798480 ... =bookmarks</a><!-- m -->
ex XC90
Reply

#30
zorba Wrote:Можеш да му пишеш тук - писал е в темата ти.
Или тук <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/groups/279848032167213/?ref=bookmarks">https://www.facebook.com/groups/2798480 ... =bookmarks</a><!-- m -->

Благодаря за информацията.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)