The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за дискове и накладки

#41
При мен бяха 4 диска + накладки за тях + накладки за ръчната. И дойдоха с DHL, взех си ги от офиса им на аерогарата.
Като гледам този продавач няма доставка до БГ и ако ги вземеш през някоя фирма за доставка от UK - май взимаха на килограм.
ex XC90
Reply

#42
Христос Воскресе!

zorba, може ли да изкажеш мнение за въпросните Zimmerman. Шум/свирене, износване, СПИРАНЕ, прегряване, ръжда?
Много ти благодаря предварително!
Опитвам се да разбера коя марка са по-добри, не са важни толкова парите (10-15% разлика), колкото сигурността, качеството!
Reply

#43
Quote:въпросните Zimmerman. Шум/свирене, износване, СПИРАНЕ, прегряване, ръжда?
Няма разлика между оригиналните на Волво и тези. Поне аз не виждам. Zimmerman са германски, докато оригиналните са китайски. С други думи - няма да сбъркаш. Всички дискове ръждясват, така че не знам как да отговоря тук. Zimmerman накладки не ги знам въобще, даже не съм виждал. Не знам как са. Akebono и Jurid са хубави. Textar също може, но не съм ги ползвал.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#44
Оригиналните накладки за Jurid или АТЕ, зависи каква е пратидата и са Made in India :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#45
Здравейте,
наложи ми се да си сменя дисковете ( предни и задни) миналата година. След много чудене си купих АТЕ комплекти дискове с накладки от Ауто плюс. След по- малко от два месеца предните се изкривиха и започна да ми вибрира волана при натискане на педала.
Смених си ги с zimmerman и вече година нямам никакъв проблем, така че имам позивно мнение за тази марка и мисля, че са добра алтернатива на безумно скъпите части на МП.
Reply

#46
Още един глас за Цимерман. При мен са комплект задни дискове с накладки.
Поздрави
Андро
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#47
btw ... Може да се изкривят всякакви дискове - качествени, некачествени, нови, стари - трябва им само малко вода в подходящото време Wink
Загряването на диск може да бъде причинено от накладки, които така да го напекат, че дори няколко пръски вода да му видят сметката.
... от личен опит!

Слагайте читави накладки и дискове, защото радостта от ниската цена е твърде кратка спрямо разочарованието от лошото качество :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#48
Здравейте, благодаря за бързите отговори, прочетох ги, но не исках да спамя излишно.
Въпреки коментара на Colin избрах АТЕ, защото ми изпаднаха на много добра цена. Засега спират добре, интересно ми е да ги изпробвам при натоварена кола.
Поздрави.
Reply

#49
volvolover Wrote:Здравейте, благодаря за бързите отговори, прочетох ги, но не исках да спамя излишно.
Въпреки коментара на Colin избрах АТЕ, защото ми изпаднаха на много добра цена. Засега спират добре, интересно ми е да ги изпробвам при натоварена кола.
Поздрави.
Много добър избор!На повечето от колите ни оригиналните са на Ate.
Reply

#50
volvolover Wrote:Здравейте, благодаря за бързите отговори, прочетох ги, но не исках да спамя излишно.
Въпреки коментара на Colin избрах АТЕ, защото ми изпаднаха на много добра цена. Засега спират добре, интересно ми е да ги изпробвам при натоварена кола.
Поздрави.
Първите 200-300 км ги използвай плавно, за да улегнат хубаво!
По принцип АТЕ е оригиналното вграждане за дискове на Волво, както е казал Пламен, а оригиналните накладки се срещат АТЕ и ГАЛФЕР, така че изборът ти е повече от подходящ.
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)