The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Горд собственик на XC70

#21
При мен БК дава отклонение около 2 л/100 НАДОЛУ от реалния разход... На дълъг път /основно магистрала/ ми дава 8,5-9/100 по изчисление от зареждане пълно-пълно... Ремарке и лодка 5метра до Прага и обратно даде 10.2л/100 /отиване само ремаркето 140-150кмч, връщане с лодката 110-120кмч/...

[Image: 030953447.jpg]

Напоследък почти не я карам градско, а и ходихме до "Стара планина" на ски /пътят е кофти и се кара много бавно - разходът падна на 8,3л/100...
Колата е чипната на около 200кс /Д5 163кс/ от предишния собственик.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#22
Тедо Wrote:При мен БК дава отклонение около 2 л/100 НАДОЛУ от реалния разход... На дълъг път /основно магистрала/ ми дава 8,5-9/100 по изчисление от зареждане пълно-пълно... Ремарке и лодка 5метра до Прага и обратно даде 10.2л/100 /отиване само ремаркето 140-150кмч, връщане с лодката 110-120кмч/...

[Image: 030953447.jpg]

Напоследък почти не я карам градско, а и ходихме до "Стара планина" на ски /пътят е кофти и се кара много бавно - разходът падна на 8,3л/100...
Колата е чипната на около 200кс /Д5 163кс/ от предишния собственик.


Това не е никак лош разход! Още повече, при теб чипосването помага много, но това е така или иначе максимума /разумния/ на конете при този двигател!
Volvo For life!
Reply

#23
Здравейте,
чак сега се регистрирах,макар,че Го имам от 2 години.Та машината е XC 70 2.5T с ГИ.Много съм доволен от нея,четох за разхода,аз под 14 ИГ няма как да го сваля.В един сервиз ми казаха да сменя програмата на скоростната кутия(автомат забравих да спомена),и няма вече да набира като рейс Big Grin .
Имам естествено няколко въпроса:
Искам да си сменя оригиналния диск,със 2 din.Ако някой има опит с това,моля да ми препоръча сервиз и марка.Основното ми желание е да имам всичките радия в Бг и да мога да говоря по телефона през колоните на радиото.Знам,че има и други варианти за говоренето,но не обичам да ми висят някакви кабели или други приставки по таблото. :o (въпрос на вкус)
Другото питане е за фаровете.Много слабо светят.Имам някакъв бял прах от вътре,все едно е гръмнала луминисцентна лампа,веднъж го чистих,после пак се появи. Confusedhock: .Мисля да слагам някакъв качествен ксенон.Ако някой го е правил,приемам съвети.... :mrgreen:
Въобще ако имате да казвате нещо специфично за модела.....
Reply

#24
kapitanblod Wrote:Здравейте,
чак сега се регистрирах,макар,че Го имам от 2 години.Та машината е XC 70 2.5T с ГИ.Много съм доволен от нея,четох за разхода,аз под 14 ИГ няма как да го сваля.В един сервиз ми казаха да сменя програмата на скоростната кутия(автомат забравих да спомена),и няма вече да набира като рейс Big Grin .
Повече не ходи в този сервиз... Confusedhock:
Въпреки, че е тежка и е 4x4 тази кола би трябвало да върви доста прилично. Все пак е 200hp. По-добре я закарай да я прегледат в МП. Ако и има нещо то там най добре ще могат да кажат от къде идва проблема и да го оправят.


kapitanblod Wrote:Имам естествено няколко въпроса:
Искам да си сменя оригиналния диск,със 2 din.Ако някой има опит с това,моля да ми препоръча сервиз и марка.Основното ми желание е да имам всичките радия в Бг и да мога да говоря по телефона през колоните на радиото.Знам,че има и други варианти за говоренето,но не обичам да ми висят някакви кабели или други приставки по таблото. :o (въпрос на вкус)
Има такива които са така направени, че сваляш оригиналното и монтираш новото, но... Като всяко китайско нещо си има куп недомислици и недостатъци. Например няма да ти работи оригиналния парктроник(ако колата има такъв) Съмнително е дали и бутоните на волана ще работят, подсветката едва ли ще се регулира с останалите лампи из купето и т.н. А за звук... не очаквай да свири като оригиналното аудио. Sad
Има решения и без да се сменя HU-то да се добавят необходимите ти екстри.

kapitanblod Wrote:Другото питане е за фаровете.Много слабо светят.Имам някакъв бял прах от вътре,все едно е гръмнала луминисцентна лампа,веднъж го чистих,после пак се появи. Confusedhock: .Мисля да слагам някакъв качествен ксенон.Ако някой го е правил,приемам съвети.... :mrgreen:
Въобще ако имате да казвате нещо специфично за модела.....

Май тази колица е на доста километри, по-добре си търси нови фарове или втора употреба но читави. С тези малко ме съмнява да постигнеш някакви свястни резултати. Просто рефлектора си е изпял песента.
Reply

#25
Tisho Wrote:Повече не ходи в този сервиз... Confusedhock:
Въпреки, че е тежка и е 4x4 тази кола би трябвало да върви доста прилично. Все пак е 200hp. По-добре я закарай да я прегледат в МП. Ако и има нещо то там най добре ще могат да кажат от къде идва проблема и да го оправят

Собственика на сервиза кара такава,закупена чисто нова от МП,от там са му направили смяната на програмата.. Wink.Иначе и през ум не ми минава, да направя такова нещо на колата в някой сервиз различен от МП.

Tisho Wrote:Има такива които са така направени, че сваляш оригиналното и монтираш новото, но... Като всяко китайско нещо си има куп недомислици и недостатъци. Например няма да ти работи оригиналния парктроник(ако колата има такъв) Съмнително е дали и бутоните на волана ще работят, подсветката едва ли ще се регулира с останалите лампи из купето и т.н. А за звук... не очаквай да свири като оригиналното аудио. Sad
Има решения и без да се сменя HU-то да се добавят необходимите ти екстри.

Нямам парктроник,но не ми и трябва,диска е kenwood и в авител,ми гарантираха ,че бутоните от волана ще си работят.
Проблема ,струва ми се ,че не идва от рефлектора,десният така побеля и след няколко месеца сам си се изчисти,но левият ...все още го чакам.Да прав си,ще взема да си купя 2-ра употреба и на тях да монтирам ксенон.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)