The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
принципа на климатроника

#11
А може ли някакси да го проверим това нещо (дали е инверторен)
И аз мисля че трябва да е такъв тип, тъй като не ми изглежда да се пуска и спира....
2006 Volvo XC90 d5 185hp automatic
Reply

#12
А може ли някакси да го проверим това нещо (дали е инверторен)
И аз мисля че трябва да е такъв тип, тъй като не ми изглежда да се пуска и спира....
2006 Volvo XC90 d5 185hp automatic
Reply

#13
goro7 Wrote:А може ли някакси да го проверим това нещо (дали е инверторен)
И аз мисля че трябва да е такъв тип, тъй като не ми изглежда да се пуска и спира....
Ами предполагам като се провери дали се променя консумацията на ток.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#14
goro7 Wrote:А може ли някакси да го проверим това нещо (дали е инверторен)
И аз мисля че трябва да е такъв тип, тъй като не ми изглежда да се пуска и спира....
Ами предполагам като се провери дали се променя консумацията на ток.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#15
Smile Според мен няма инверторен тип за кола! Ако застанете пред колата с отворен капак сами ще можете да наблщдавате работата на климатика и да си направите изводи. Има доста писано в нета за климатици и тем подобни, понеже в къщи се отоплявам с тях, мога да кажа че съм се поровил и имам елементарни познания, още повече на старата си кола форд ескорд съм му правил климатика 3 пъти и го знам мотамо. Smile Айде със здраве, пък на некоя среща ще ви го разясня по подробно.
П.С. Вакт е че има загуба на енергия, но ако нямаше щеше да е перпетомобиле Smile аз лично мисля че е загубата е малка защото вместо да смесва топъл и студен въздух, си намаля вентилатора, при пуснат бързо вентилатор следва да компенсира с топъл въздух от парното. Това от мен и безаварийно.
VOLVO S60 2001г. D5
VOLVO XC90 D5 ТЪРСИ СЕ!

[Image: a1_a1_28_11_1994_2_1a.gif]
Reply

#16
Smile Според мен няма инверторен тип за кола! Ако застанете пред колата с отворен капак сами ще можете да наблщдавате работата на климатика и да си направите изводи. Има доста писано в нета за климатици и тем подобни, понеже в къщи се отоплявам с тях, мога да кажа че съм се поровил и имам елементарни познания, още повече на старата си кола форд ескорд съм му правил климатика 3 пъти и го знам мотамо. Smile Айде със здраве, пък на некоя среща ще ви го разясня по подробно.
П.С. Вакт е че има загуба на енергия, но ако нямаше щеше да е перпетомобиле Smile аз лично мисля че е загубата е малка защото вместо да смесва топъл и студен въздух, си намаля вентилатора, при пуснат бързо вентилатор следва да компенсира с топъл въздух от парното. Това от мен и безаварийно.
VOLVO S60 2001г. D5
VOLVO XC90 D5 ТЪРСИ СЕ!

[Image: a1_a1_28_11_1994_2_1a.gif]
Reply

#17
Е то какво ще провериш с проверката на консумация на ток, той компресора се движи механично.
А представете си ситуация , на магистралата с 3000 оборота и вкл. климатроник, компресора бласка, а вентилатора се е намалил, според мен ще има област на преохлаждане .....с лед...и ....незнам още...

Колеги като се замисля добре си работи машинката,
интересно ми е просто принципа, някакси от любопитство.
2006 Volvo XC90 d5 185hp automatic
Reply

#18
Е то какво ще провериш с проверката на консумация на ток, той компресора се движи механично.
А представете си ситуация , на магистралата с 3000 оборота и вкл. климатроник, компресора бласка, а вентилатора се е намалил, според мен ще има област на преохлаждане .....с лед...и ....незнам още...

Колеги като се замисля добре си работи машинката,
интересно ми е просто принципа, някакси от любопитство.
2006 Volvo XC90 d5 185hp automatic
Reply

#19
При инверторния тип изходната мощност е различна и си мисля, че консумираната мощност също би трябвало да е различна - т.е. климатроник.
Ако е климатик - или компресорът работи и охлажда с една определена мощност и консумира определена мощност (константа), или не работи.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#20
При инверторния тип изходната мощност е различна и си мисля, че консумираната мощност също би трябвало да е различна - т.е. климатроник.
Ако е климатик - или компресорът работи и охлажда с една определена мощност и консумира определена мощност (константа), или не работи.


Attached Files Thumbnail(s)
   
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)