The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Блокира заключването на резервоара

#11
хайде малко смазка тогава Wink
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#12
walgen Wrote:Здравей колега, и аз играх същия филм на една бензиностанция, щрак щрак и не ще та не ще и се върнах да го ремонтирам, махам корите, достигам машинката, раздвижих я ръчно и о чудо, проработи отново и така до следващия път/след една година приблизително/, но този път на паркинга до блока пак щракам и не ще да отваря капачето, НО се сещам този път на запален двигател с малко газ да вдигне напрежението в ел. системата И ЧУДОТО е налице с бутона отвътре за централното от шофьорската врата без проблем се отваря капачето. Та извода в тази словесна тирада е следния, механизма е клеясал и щтифта върви по-трудно, но с помощта на повечко ток и напрежение от алтернатора проблема се игнорира. Дано да съм помогнал с моя пример.

V70 2.4T
След още няколко подобни опита, без да си го почистил и смазал, могат да се изронят зъбите на колелцето, като на клипа по-горе Wink
По-добре го напръскай с WD40, изчакай малко да го разкисне, после пак пръсни, за да изкара мръсотията и смажи с отработено дизелово масло - не се отмива и пази сравнително добре Wink
А най-сигурният вариант - сваляне на машинката, пълна ревизия (вътре-вън), почистване и смазване на буталцето и канала в калника, после монтаж и забравяне за проблема Smile
Там доста мръсотия се набива, влага и какво ли не, така че е конфликтно място. На доста коли съм виждал гумено маншонче на подобни буталцета, ама тук са го измислили как да изкарва пари :mrgreen:
Аз лично имам един навик, създаден от кума ми - периодично смазвам ключалки, пантички, слагам капчица масълце на всеки болт/гайка до която имам достъп, почиствам подобни механизми и др. превантивни неща, за да не се стига до подобна развръзка ... не, че нямам и аз попадения :lol:
Поздрави!

btw ... Замислил съм подобна тема, за "трикове" по колите, които биха спестили скъпи ремонти, отстранили неприятен шум (намерих от какво ми скърца щората на багажника и вече все едно съм без нея) или просто превантивна поддръжка ... но да видим кога ще ме пусне мързелът, за да направя снимки, напиша обяснения и т.н. :roll: :oops:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
И най-вече да се почисти колекторът на електромоторчето,оттам са всички беди. Wink
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#14
Лошо... при новите модели май са си спестили гуменото маншонче на буталцето, защото при мен го има и е добре херметизирано. Аз имах друг проблем електрически, едната кабелна обувка се вадеше с все щифта от моторчето и губеше контакт и от там ту работеше, ту не.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#15
btw ... Замислил съм подобна тема, за "трикове" по колите, които биха спестили скъпи ремонти, отстранили неприятен шум (намерих от какво ми скърца щората на багажника и вече все едно съм без нея) или просто превантивна поддръжка ... но да видим кога ще ме пусне мързелът, за да направя снимки, напиша обяснения и т.н. :roll: :oops:[/quote]


Шума от щората на багажника е неприятен и се получава от триенето на пластмасовите накрайници с пластмасовите кори на калниците. Намазах зоните на контактуване с крем за ръце и скрибуцането спря и вече 6 месеца се радвам на тиха задница. За прецизност - крема е на ALVERDE -INTENSIV HANDCREME от DM. Изпитано за първото поколение на ХС90.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#16
armagedon Wrote:Лошо... при новите модели май са си спестили гуменото маншонче на буталцето, защото при мен го има и е добре херметизирано. Аз имах друг проблем електрически, едната кабелна обувка се вадеше с все щифта от моторчето и губеше контакт и от там ту работеше, ту не.
При мен на двете коли когато си ги купих не им работеше заключването на капачето за резервоара. И на двете проблема беше точно въпросното маншонче...и по-точно набитата мръсотия там.
Почистих...и всичко си е слънце 8-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#17
В кръга на майтапа намажи маншона с качествен крем за лице, препоръчително е с Q 10 за да му изчезнат бръчките и си гледай кефа.
Reply

#18
На маншона работата му е да се свива,не да се хлъзга :mrgreen:
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)