The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво НЕ харесваме в нашето Волво?

#11
Обичам си колицата(v50 2.0d 2005), но като всичко на този свят не е перфектна.
Не харесвам:
- Педалите: малки са и са много близо един до друг. Направо са като на жигула Big Grin. Зимата с ботушите трудно се свиква.
- Багажника: не е много обемен, но ми върши работа. Вратата му е по-тясна от колата с около 2 педи. Също така всичката му пластмаса скърца.
- Пищялката за коланите - когато, примерно, сложа 2 литра бира на дясната предна седалка почва да пищи.
- Кората под двигателя прави предницата доста по-ниска от задницата.
- И последно, менюто, което е на италиански.
Reply

#12
Ev-V50 Wrote:На първо място не ми харесва, че моето Волво има нещо общо с Форд, съответно качеството е далеч от желаното.Също така, че на почти всяка част, която съм сменил се мъдри противното и омразно Fo Mo Co.Не ми харесва и позицията за ръкохватката за затваряне на вратата - мястото е много неудобно е на няколко пъти ми се случва да нямам време да хвана вратата навреме при отваряне и вятъра да я подхване.Много по-добра е позицията при старите поколения на S60 да речем(под лостчето за отваряне на вратата).
Автоматика също е сред най-недолюбваните от мен неща - големо дърво :!:
От всичко обаче, най-много не ми допада липсата на място за пътниците отзад.Много голяма слабост на Волво, при това за абсолютно всички модели на компанията в по-ново време.Дори и ХС моделите са гола вода в това отношение сравнени с конкуренцията.
Гледам, че в новото ХС 90 този проблем е решен(поне на снимки).Дано и при останалите бъдещи модели бъде така?


Ако не ти харесва, че има общо с Форд, защо си го купил, това със сигурност си го знаел! :o То сега като има общо с Китай трябва да е направо трагедия, но май друго излиза!!!

Нали знаеш, че винаги можеш да отидеш при 4-те кръгчета на немците, там няма Форд, но ще трябва да купиш и туби с вазелин, защото много ще боли! Wink
Volvo For life!
Reply

#13
JMI Wrote:Ако не ти харесва, че има общо с Форд, защо си го купил, това със сигурност си го знаел! :o То сега като има общо с Китай трябва да е направо трагедия, но май друго излиза!!!

Нали знаеш, че винаги можеш да отидеш при 4-те кръгчета на немците, там няма Форд, но ще трябва да купиш и туби с вазелин, защото много ще боли! Wink

Ще помоля за пореден път да се запази посоката на развитие на темата и да се избягват личните нападки!!!
Reply

#14
Волво е юношеската ми мечта, така че нямам забележки с едно маалко изключение- като карам срещу слънцето ми се получава неприятен отблясък от таблото върху стъклото, точно пред очите и ме дразни (S80 e модела).
Друго няма - перфектен автомобил!
Reply

#15
Здрасвейте колеги и от мен Smile Ето и " недостатъците " на моят автомобил - V40 2.0Т 2000 г. Smile

1 - Мястото предназначено за поставяне на чаши или кенчета е мега неудобно - всеки път трябва да вдигам подлакътника за да оставя нещо или да го взема съответно без да го разлея
2 - Стъклата не се пускат автоматично до край нито надолу, нито нагоре до край - има опция само за шофьорското стъкло и то само надолу . Нямам идея защо са го направили така - може да е с някаква цел, но аз поне не се сещам каква е тя !
3 - Бих искал да имам опция със заключването на колата да се затварят и прозорците, които са забравени отворени (колата е с пълен ел пакет - стъкла, огледала, люк/шибидах, седалки) - тъпо е с такива екстри да няма нещо толкова елементарно.



Поздрави Smile
Reply

#16
Tisho Wrote:
JMI Wrote:Ако не ти харесва, че има общо с Форд, защо си го купил, това със сигурност си го знаел! :o То сега като има общо с Китай трябва да е направо трагедия, но май друго излиза!!!

Нали знаеш, че винаги можеш да отидеш при 4-те кръгчета на немците, там няма Форд, но ще трябва да купиш и туби с вазелин, защото много ще боли! Wink

Ще помоля за пореден път да се запази посоката на развитие на темата и да се избягват личните нападки!!!

Аз се извинявам искренно, но това са неща, които се знаят предварително и не е уместно да са в тази тема.

На мен единствено не ми харесва (при xc70-специялно), че на D5- ка му трябва ремап, за да върви така, така както би следвало или на мен ми се иска!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#17
При мен (ХС 90 MY 2012) най-големият недостатък е остарялата автоматична кутия. Изключително мудна и бавна, за сметка на това доста акуратна и плавна. Но на няколко пъти засичам хора по кръстовищата заради закъснял риспонс от педала на газта. Пример: подавам газ почти до долу, а колата реагира след 1,5-2 сек, което понякога може да се окажа твърде късно и да предизвика неприятна ситуация. Очаквах доста по-комфортни седалки,в С 60-ката ми бяха в пъти по-добри. Нещо алогично за мен. Разходът е доста по-слаб от този на конкуренцията, но това е обяснимо с годинките на модела. И все пак не бих го заменил за никоя друга марка. Може би за новото догодина, не... със сигурност за новото! Smile
Reply

#18
аз не харесвам акстрите които ги нямам Smile, като ел седалки с памет, ел. прибиране на огледалата, вдигане на стъклата при заключване. а от нещата които си ги имам най ме дразни тъпото капаче на средната конзола където е за чаши, еми да ме извиняват ама е много недодялано, сега гледам да си взема една нова средна част с такава с щора. а и още нещо, липсва ми някаква "дупка" в която да си слагам телефона.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#19
Единственото, което не харесвам е малко тясното място на задните седалки. Проблемите, които ги имах /дано наистина в минало време/, отдавам на некачествени детайли и части, вложени от производителя. Големия радиус на завой не ме притеснява - със стара Шкода 100С имах аналогичен. Не харесвам и това, че е капризно към качеството на горивото - специално за България има значение. Хубаво е да ги направят така, че да могат да работят с мазут, промишлено гориво, корабно гориво и т.н. неща, които зареждаме от колонките Smile .
Reply

#20
Хайде и аз да се из*кам по тази тема! На мойто не му харесвам...,всъщност няма много неща, но скоростите са му на Рено и "куцат". Като отварям предния капак, закача за чистачките(щото явно доста са въртяли) :lol: . Това с отблясъка на таблото също го има. Това с липсата на някои опционални екстри не го броя за недостатък.
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)