The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво НЕ харесваме в нашето Волво?

#51
Ръчната ще стане перфектна като и смениш накладките. Над 10 години кола има нужда ос обслужване на ръчната спирачка.
Нови накладки и реглаж в сервиз и ще имаш ръчна като на всички други коли.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#52
3 от 5 колана не работят нормално.
2 пъти ме се чупи педала на сединителя.
Скъса се въжето за отваряне на предния капак.
Скърцат много неща по таблото и салона.
Беше се скъсала някаква гума която води въжето за скоростите и не можех да вкарвам 2-4-та скорост.
Reply

#53
Maxijaz Wrote:Ръчната ще стане перфектна като и смениш накладките. Над 10 години кола има нужда ос обслужване на ръчната спирачка.
Нови накладки и реглаж в сервиз и ще имаш ръчна като на всички други коли.

Колега и аз си мислех, че съм за смяна на оригиналните... но след като закупих нов комплект и отворих от зад видях, че старите челюсти са като нови но така и така вече бях взел новите та ги смених... файда никаква Big Grin ръчната започва да ми лови още от първия зъб. Колкото и да я вдигам на горе не успява в движение да закове гумите.
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#54
Здравейте,
- краят на ръчната спирачка почти опира в средната конзола(зад скоростния лост) и на няколко пъти се прискрипвах,пускайки я
- уникално малък багажник за комби
- кората на багажника ми скърца и на дълъг път ме влудява

Ако се абстрахирам от тези дреболийки - колата си е супер!Smile
Reply

#55
bg_tiger1978 Wrote:
Tisho Wrote:
stifunkata Wrote:Кое е автоматично Confusedhock: със фабричен ксенон е, като сваля фара няма моторчета за задвижване, вътре в купето там от където се пускат фаровете също няма въпросната джвъчка за настройка. Докато Волвото на комшията е същото само, че моментум и е без ксенон, но пък може да си регулираш фаровете. Друг въпрос е, че на задната страна на волана имам джойстик и два бутона за управление на навигация, а навигация в колата няма! Smile който не вярва пращам снимки Smile Няма да се лъжем я :lol:

Ксеноновите фарове нямат ръчно регулиране на височината на фаровете. Регулират се сами в зависимост от колко е натоварена колата. И това не зависи от марката и модела на колата а от стандартите без спазването на които колата не може да излезе по пътищата.

Наличието на бутони за навигация и липсата и говори само за едно -> някой си е правил свободни съчинения по тази кола, явно е имала навигация но е свалена, или волана е от друга кола. Smile
+1
Виж колко нагледно ти е обяснено. Отделно при баир нагоре/надолу фаровете се саморегулират за да не светят в небето или ниско долу. Фаровете с фабричен ксенон си имат регулиране разбира се , но е с помоща на отвертка, шестограм в чоповете на фара. Фабричен ксенон с регулиране на фара от купето не е фабричен, в белите страни ако имаш ксенон и регулиране на фаровете си нередовен :lol: За навигацията, провери си колата по VIN номер с какво ниво на оборудване е. Wink
С риск да излеза от темата, но Вие ме хвърлихте в мисъл какво точно съм си купил Confusedhock: :o В действителност по колата няма лепенка сумум моментум кинетик, както съм виждал по други такива, но е с кожа, подгрев, прибиране на огледала, парктроник ел. седалка с памет бутони за навигация зад волана и слот за сим карта в жабката. Та това сумум съм го написал малко на изуст. При проверка по ВИН в съответните сайтове излиза доста оскъдна информация относно оборудването. Ще съм благодарен ако някой от вас, който е по в час отдели от времето си и ми каже нещо по подробно Wink ето вин-а YV1MS753142016153
Reply

#56
Здравей,

ако колата е с някакво ниво на оборудване има задължителните неща (екстри) за даденото ниво, но фабричен ксенон, например може да има и най-ниското оборудване стига, този който купува колата нова да си плати допълнително за тази екстра. Същото е с всичко останало като навигация, сити сейфти, интелиджънт круз контрол, лаейн депарчър систем, блайнд спот информейшън систем......всичко може да бъде добавено към автомобила ако се доплати отделно за дадената екстра.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#57
stifunkata Wrote:С риск да излеза от темата, но Вие ме хвърлихте в мисъл какво точно съм си купил Confusedhock: :o В действителност по колата няма лепенка сумум моментум кинетик, както съм виждал по други такива, но е с кожа, подгрев, прибиране на огледала, парктроник ел. седалка с памет бутони за навигация зад волана и слот за сим карта в жабката. Та това сумум съм го написал малко на изуст. При проверка по ВИН в съответните сайтове излиза доста оскъдна информация относно оборудването. Ще съм благодарен ако някой от вас, който е по в час отдели от времето си и ми каже нещо по подробно Wink ето вин-а YV1MS753142016153
Довечера ще погледна какво мога да изровя, като инфо.
Reply

#58
Мен не ми харесва прекалено чуствителния механизъм за автоматично изключване на мигачите. Има положение на волана в които най малкото врътване на волана и изключва мигачите. Доста е досадно на моменти.
Reply

#59
--Off--
Аз пък си я харесвам такава, каквато е!
Има наистина някои дребни недостатъци, но шофирането на този автомобил ми доставя толкова голямо удоволствие, че съм склонен да не им обръщам особено внимание!
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#60
Че нямам поне още едно ...
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)