The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V50 не пали след ремап

#11
Така ще е най-добре, но ако са премахнали DPF в Мото-пфое ще му сложат оригиналния софтуер и колата пак ще си го търси. И пак се връща в начална позиция. Smile
Reply

#12
Nedelchev_1 Wrote:Така ще е най-добре, но ако са премахнали DPF в Мото-пфое ще му сложат оригиналния софтуер и колата пак ще си го търси. И пак се връща в начална позиция. Smile
Но тогава ще запали и може да се премахне на подходящото място ... иначе е паметник - Тишо го е написал по-подробно Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Да, по-добре палещо, отколкото никакво.

Надявам се утре да има някаква развръзка...
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#14
Купили са друго ЕКУ, на него са качили софтуера от оригиналното ЕКУ, но са качили не оригиналния софтуер, а моднат, с премахнатите ДПФ и ЕГР.

Чудя се дали има някаква опасност да се разсинхронизират още повече другите модули по колата, които не са никак малко. Предполагам, че в ЕКУ-то се помнят всички кодове и т.н.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#15
А какво са направили с оригиналното ЕКУ? Ако не са го продали на някой друг...имаш шанс
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#16
Вече имаме щастлива развръзка!
Колата вече работи. С ново ЕКУ, с оригиналният софтуер и премахнати ДПФ и ЕГР. Power-a не е пипан, така че си остава 136 к.с. За сега ще остане така, може би завинаги, че не ми се влиза пак в този филм...
На старото ЕКУ е имало дискретен елемент, който е дал фира.
Изтествах я извънградско, върви доволно.
Сега остава да се затапи ЕГР-а и механично.

Благодаря на всички озовали се в темата. Също така благодаря и на тунерите, че в крайна сметка отново си имам кола.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#17
Smile Чудесни новини, безаварийно от сега нататък!
Reply

#18
Благодаря! Smile Smile Smile
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#19
NuclearWinter Wrote:На старото ЕКУ е имало дискретен елемент, който е дал фира.
Я - добри новини. :mrgreen:

Хм... Демек флаш-а изфирясал. И аз съм се сблъсквал с подобен проблем. Програмираш го слагаш го на някоя платка, след 2-3 години опит за препрограмиране и ... изненада програмираш някой клетки се променят други не. Не се трие. Коментар от производителя - ми скапал се е чип-а смени го.

Последното постижение в тази насока беше един китайски USB флаш подарен ми от фирмата Digikey на тазгодишния Embedded World в Нюрмберг. Първия запис и толкова. После ни се трие ни се форматира нито можеш да запишеш още. :mrgreen:

Браво за адекватната реакция на тези които са правили ЕКУ-то.
Reply

#20
Сега да изясним положението ( я изясним, я не)!

Момчетата се оказват точни, купили ЕКУ на старо, не знам за колко парички, но от мен изискват предварително уговореното.

През тези двадесетина дни аз преминах през голям катарзис, НО в момента, в който запали Волвото тунерите изпитаха по-голямо душевно облекчение от мен!

На всеки се случва да се ос***...

@Tisho, колега, такива дивотии правехме с професорите в Техническия университет на Лапенранта във Финландия, че дори и техният Суб ни се караше, но мамка му, всичко потръгваше... Флаш-паметите са много прости - "запиши-изтрий-запиши"... А с тях правихме комбинирани RFDI-системи за отчитане на погълнатите топли напитки, кафе или чай. Имаше едно факирче от Кения, програмираше всичко в рамките на 6-8 бири....
ми
Продължавам да помня, никога няма да го забравя, как за токозахранващото устройство ми даваше 7905 и твърдеше, че ми дава 7805, гръмнах поне 12-тина бушона преди да се усетя... След това захранването заработи....

----------

Та, сблъсквал съм се със много неща в живота, (дори днес лепих гранитогрес на едни приятел). Пичовете с тунинга ги оправдавам! Който не работи, той не греши! ЗА това ще платя на пичовете к'вото сме се разбрали, и ако се сдобия с друга кола - пак при тях. Тогава вече съм с отстъпки... Но след Волво ми остава само Субару 4*4 Wink Wink Wink
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)