The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Навигация XC90

#21
Dodo 155 Wrote:
Yovko Haralanov Wrote:Позволете ми да попитам и аз нещо за картите. Моето VOLVO XC90 е 2004. Мога ли да ползвам новите карти или те няма да тръгнат. Навигацията ми е оригинална.Веднъж пробвах с едни клонирани дискове, но не се получи. Много ми се иска да я подкарам тази навигация.
По принцип компютрите на навигацията са различни преди и след 2007 год., така че трябва да търсиш последните карти за такива преди 2007-ма година, които със сигурност нямат ЪП-дейти към днешна дата - производителите нарочно спират поддръжката при по-стари у-ва, за да купуваме по-новите.
Вариантът ти да се подкара тази навигация за България е минимален ... по-нагоре има решение - заменя се дисплея с навигация (т.е. вгражда се на мястото му) и ще имаш навигация, DVD, камера отзад, Bluetooth ... но пък ще запазиш оригиналният вид Wink
Относно клонирането - правил съм го с карти за Mazda, на Navteq, и се получи едва тогава, когато разбрах с какви карти е (оказа се, че се вграждат 3 вида компютри в този модел, според годината, и с различни разширения на файловете), записва се на двуслойно DVD, но Verbatim (евтините не ставаха) и на възможно най-ниска скорост 1х или 2х.
Лично аз бих модифицирал дисплея, както ти написах по-горе, защото дори да я подкарам тази навигация - най-много да има само магистрала Тракия до Пловдив :mrgreen:
Подрави!


Аз не мисля, че е точно така! Smile Прави се ъпдейтд на Firmware и после се ползват последните карти. За XC90-to na колегата има официялни ъпдейти, така че е въпрос на малко рисърч! Wink

Ето и един линк в подкрепа:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=205976">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=205976</a><!-- m -->

Четене му е майката! :lol:
Volvo For life!
Reply

#22
Само как компютрите от старите навигации (CD) ще се разберат с тези на оптика, ползващи DVD :roll:
Евала на поляците, явно са разбили кодовете на картите и сега правят дискове за стари и нови навигации :lol:
В БГ има един човек, който е направил това за БМВ и има за Е39 2000 год. карти от 2Q2014 :mrgreen:
Аз пак бих си останал на вариант - Garmin + Lifetime за 200-250 лв., отколкото 70 евро за 2014 дискове и 100-200 лв. в МП за качване на софтове Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Dodo 155 Wrote:Само как компютрите от старите навигации (CD) ще се разберат с тези на оптика, ползващи DVD :roll:
Евала на поляците, явно са разбили кодовете на картите и сега правят дискове за стари и нови навигации :lol:
В БГ има един човек, който е направил това за БМВ и има за Е39 2000 год. карти от 2Q2014 :mrgreen:
Аз пак бих си останал на вариант - Garmin + Lifetime за 200-250 лв., отколкото 70 евро за 2014 дискове и 100-200 лв. в МП за качване на софтове Wink

И аз също бих си останал на външна навигация за £30-40, просто отбелязвам, че е възможно за малко повече парички да се качат най-новите неща и на по старите модели вградена навигация! Smile
Volvo For life!
Reply

#24
Благодаря колеги. Явно ще си остане прибрана и няма да имам удоволствието да я подкарам. Навигации много и на телефоните и на таблетите, но просто ми се искаше всичко в колата да работи.
Reply

#25
Yovko Haralanov Wrote:Благодаря колеги. Явно ще си остане прибрана и няма да имам удоволствието да я подкарам. Навигации много и на телефоните и на таблетите, но просто ми се искаше всичко в колата да работи.

Винаги можеш да си ползваш по- старите карти! В крайна сметка, освен няколкото километра магистрала в милата ни Родината, незнам да са построили стотици нови пътища. Аз бих си ползвал навигацията спокойно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#26
JMI Wrote:
Yovko Haralanov Wrote:Благодаря колеги. Явно ще си остане прибрана и няма да имам удоволствието да я подкарам. Навигации много и на телефоните и на таблетите, но просто ми се искаше всичко в колата да работи.

Винаги можеш да си ползваш по- старите карти! В крайна сметка, освен няколкото километра магистрала в милата ни Родината, незнам да са построили стотици нови пътища. Аз бих си ползвал навигацията спокойно.

Поздрави

Покритието на България (ако въобще го има) в старите карти е меко казано смешно :lol:
За Европа - ОК, но за България - най-много да ти посочи пътя от Кулата до Видин или от Калотина до Капитан Андреево ... и пак не бих се доверявал :lol:

Yovko Haralanov Wrote:Благодаря колеги. Явно ще си остане прибрана и няма да имам удоволствието да я подкарам. Навигации много и на телефоните и на таблетите, но просто ми се искаше всичко в колата да работи.
Много лесно се отказваш Wink
Освен навигация, този монитор може да се ползва за DVD, TV, камера отзад ... недей да подценяваш тази екстра.
Разбира се, всичко е свързано със средства и доколко човек е склонен да инвестира в колата си, така че ти ще прецениш дали да направиш нещо Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Винаги можеш да си ползваш по- старите карти! В крайна сметка, освен няколкото километра магистрала в милата ни Родината, незнам да са построили стотици нови пътища. Аз бих си ползвал навигацията спокойно.

Поздрави

Покритието на България (ако въобще го има) в старите карти е меко казано смешно :lol:
За Европа - ОК, но за България - най-много да ти посочи пътя от Кулата до Видин или от Калотина до Капитан Андреево ... и пак не бих се доверявал :lol:

Е, надявам се, че нама как покритието за България да е смешно ако колата ползва RTI дискове, закупени от МП България. Надявам се, че те като преставители на марката поне са направили това услие да си продават Xc90 ките, закупени от тях с подробни карти на страна, където ще се ползва автомобила. Иначе, би било нереялно и смешно човек да си купи автомобил с навигация от тях,(то си е нереялно да си купи въобще автомобил от тях) като им гледам и цените! Дали ще си с ДДС-то или без си е направо пладнешки обир! Wink
Volvo For life!
Reply

#28
Само искам да отбележа че моето XC90 е 2005г и до миналата седмица бях с оригиналният диск RTI 2005.Изтеглих си версия 2014 ,записах си я на диск и си ъпдейтнах системата,след което навигацията си тръгна с картата 2014 без никакъв проблем.Естествено България я няма,но поне има Гърция и каратата на Европа е актуална.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)