The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Навигация XC90

#11
JMI Wrote:Влади, не подвеждай хората! Как определи, кой е по-добър вариянт между Навтек /Навигон/ и Гармин и незнам от къде я събираш тази информация, че не ползват едни и същи карти след като акo направиш един Гугъл става ясно за секунди, че Гармин купува от Навтек!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poi-factory.com/node/18248">http://www.poi-factory.com/node/18248</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.gpsreview.net/discussion/21655/what-is-the-root-source-of-the-map-data/p1">http://forums.gpsreview.net/discussion/ ... ap-data/p1</a><!-- m -->
Никой не съм подвеждал, това че Навгон (собственик на Навтек) продават на всички GPS точки и имат собствени сателити, не означава, че модул на Навтек е по-добър от модул на Гармин Wink Поне до сега не съм видял подобно "животно" :mrgreen:
То и VAG произвеждат мотори, но се оказва, че в някои модели са булшит, а в други са супер :lol:
Отделно - CD/DVD ресивър е по-нефункционален от HD или SD карта, в това няма кой да убеждавам ... и последно - ЪП-дейтът на Navteq карти струва колкото 5 x Garmin GPS у-ва :lol:
Независимо от всичко - Garmin не инсталира заводски навигационен модул във ВОЛВО, поне до миналата година!
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:
radinskig Wrote:Здравейте! Навигацията ми си е оригинална! Не знам каква марка е - така ми казаха (на знам вярно ли е). Така или иначе както казах ИМАМ дисковете с ПОДРОБНА карта за ОРИГИНАЛНАТА навигация за БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА, издание 2013 г.
Добре, колега, извинявай ако съм те засегнал, но като цяло GARMIN е по-добър вариант от NAVTEQ, т.к. не ползват едни и същи карти.
Отделно - на колегата дисковете са му последният проблем, т.к. ще му трябва монитор, окабеляване, антена, ресивър + най-малко 3 софтуеъра за колата ... и последно - ресивърът за ХС90 е различен от този на ХС60, така че може да се окаже, че дисковете от твоята кола не стават Wink
п.с. Не пиши с големи букви, виждам и разбрах, но ако имаш GARMIN, значе не е оригинално вграждане!
Поздрави!

Quote:
Влади, не подвеждай хората! Как определи, кой е по-добър вариянт между Навтек /Навигон/ и Гармин и незнам от къде я събираш тази информация, че не ползват едни и същи карти след като акo направиш един Гугъл става ясно за секунди, че Гармин купува от Навтек!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poi-factory.com/node/18248">http://www.poi-factory.com/node/18248</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.gpsreview.net/discussion/21655/what-is-the-root-source-of-the-map-data/p1">http://forums.gpsreview.net/discussion/ ... ap-data/p1</a><!-- m -->
На служебната Астра съм с НАВТЕК, личната ни навигация е ГАРМИН. При първа възможност ще направя паралелен тест с двете и ще споделя впечатления.
На първа ръка ми се струва, че НАВТЕК е малко по-бърза като изчисление и преизчисление от ГАРМИН, но резултат ще имам по-късно.
Влади е прав (със сигурност!) в това, че ъпдейта на НАВТЕК е неоправдано скъп! На нас ни ги правят в БУЛВАРИЯ, но цената със сигурност доближава нова навигация... Confusedhock:
Докато на ГАРМИН платих 50 лева и имам неограничен ъпдейт! Wink Всяко тримесечие ми се изпраща актуална информация по мейл, иначе може да се прави проверка за нови карти през сайта им.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Влади, не подвеждай хората! Как определи, кой е по-добър вариянт между Навтек /Навигон/ и Гармин и незнам от къде я събираш тази информация, че не ползват едни и същи карти след като акo направиш един Гугъл става ясно за секунди, че Гармин купува от Навтек!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poi-factory.com/node/18248">http://www.poi-factory.com/node/18248</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.gpsreview.net/discussion/21655/what-is-the-root-source-of-the-map-data/p1">http://forums.gpsreview.net/discussion/ ... ap-data/p1</a><!-- m -->
Никой не съм подвеждал, това че Навгон (собственик на Навтек) продават на всички GPS точки и имат собствени сателити, не означава, че модул на Навтек е по-добър от модул на Гармин Wink Поне до сега не съм видял подобно "животно" :mrgreen:
То и VAG произвеждат мотори, но се оказва, че в някои модели са булшит, а в други са супер :lol:
Отделно - CD/DVD ресивър е по-нефункционален от HD или SD карта, в това няма кой да убеждавам ... и последно - ЪП-дейтът на Navteq карти струва колкото 5 x Garmin GPS у-ва :lol:
Независимо от всичко - Garmin не инсталира заводски навигационен модул във ВОЛВО, поне до миналата година!
Поздрави!

Искам отново да нанеса едни леки корекции, защото отново виждам неточности! Първо Навигон са собственост на Гармин. Навтек са собственост на Нокия, но те продължават да захранват Гармин и Навигон със своите карти!

Никой, никъде не спори за функционалност и лейаут на софтуеъра! Говорим си за картите и от къде идват. И в трите случая Гармин, Навигон, Навтек картите са Навтек. Това че Гармин ги е нашарил в зелено, Навигон в оранжево няма никаво значение, кактите са едни и същи! Функционалността на модулите е въпрос на личен избор! Wink Ако питаш мен в днешно време Том Том правят доста по функционален софтуеър и макари Гармин да са ми любимци, няма как да отрека лекото превъзходство на ТомТом.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#14
Spurs Wrote:На служебната Астра съм с НАВТЕК, личната ни навигация е ГАРМИН. При първа възможност ще направя паралелен тест с двете и ще споделя впечатления.
На първа ръка ми се струва, че НАВТЕК е малко по-бърза като изчисление и преизчисление от ГАРМИН, но резултат ще имам по-късно.
Влади е прав (със сигурност!) в това, че ъпдейта на НАВТЕК е неоправдано скъп! На нас ни ги правят в БУЛВАРИЯ, но цената със сигурност доближава нова навигация... Confusedhock:
Докато на ГАРМИН платих 50 лева и имам неограничен ъпдейт! Wink Всяко тримесечие ми се изпраща актуална информация по мейл, иначе може да се прави проверка за нови карти през сайта им.
Поздрави!

Мони,

скоростта е без значение приятелю! Искаш ли аз да си сложа на iphon-a коя да е апликация на сат-нав и да видим кой ще е по бърз! Wink Всичко зависи от процесора и паметта с която разполага въпросната пластмасова кутийка!

Естествено, че ъпдейта на картите за навигацията в автомобила ще е няколко пъти по-скъпа от малкия ти Гармин, който е купен отделно. Тази разлика обаче се получава от факта, че производителя на колата ти взема много, а не самите Навтек за картите си, с мен ли си! Wink
Volvo For life!
Reply

#15
JMI Wrote:
Spurs Wrote:На служебната Астра съм с НАВТЕК, личната ни навигация е ГАРМИН. При първа възможност ще направя паралелен тест с двете и ще споделя впечатления.
На първа ръка ми се струва, че НАВТЕК е малко по-бърза като изчисление и преизчисление от ГАРМИН, но резултат ще имам по-късно.
Влади е прав (със сигурност!) в това, че ъпдейта на НАВТЕК е неоправдано скъп! На нас ни ги правят в БУЛВАРИЯ, но цената със сигурност доближава нова навигация... Confusedhock:
Докато на ГАРМИН платих 50 лева и имам неограничен ъпдейт! Wink Всяко тримесечие ми се изпраща актуална информация по мейл, иначе може да се прави проверка за нови карти през сайта им.
Поздрави!

Мони,

скоростта е без значение приятелю! Искаш ли аз да си сложа на iphon-a коя да е апликация на сат-нав и да видим кой ще е по бърз! Wink Всичко зависи от процесора и паметта с която разполага въпросната пластмасова кутийка!

Естествено, че ъпдейта на картите за навигацията в автомобила ще е няколко пъти по-скъпа от малкия ти Гармин, който е купен отделно. Тази разлика обаче се получава от факта, че производителя на колата ти взема много, а не самите Навтек за картите си, с мен ли си! Wink
Данчо, без да мисля много :lol: , се съгласявам с теб...
Всъщност, в колата вградената навигация е цяла система - аудио, борд компютър, навигация и т.н. и е абсолютно логично процесора(ите) да са по яки от Гармина... А иначе Опел със сигурност имат корпоративен договор с Навтек и си вземат парите с лихвите от клиентите...
Финално, с теб съм! Smile
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:
radinskig Wrote:Здравейте! Навигацията ми си е оригинална! Не знам каква марка е - така ми казаха (на знам вярно ли е). Така или иначе както казах ИМАМ дисковете с ПОДРОБНА карта за ОРИГИНАЛНАТА навигация за БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА, издание 2013 г.
Добре, колега, извинявай ако съм те засегнал, но като цяло GARMIN е по-добър вариант от NAVTEQ, т.к. не ползват едни и същи карти.
Отделно - на колегата дисковете са му последният проблем, т.к. ще му трябва монитор, окабеляване, антена, ресивър + най-малко 3 софтуеъра за колата ... и последно - ресивърът за ХС90 е различен от този на ХС60, така че може да се окаже, че дисковете от твоята кола не стават Wink
п.с. Не пиши с големи букви, виждам и разбрах, но ако имаш GARMIN, значе не е оригинално вграждане!
Поздрави!

Здравейте!
Не се обиждам - просто казвам, че ги имам. Много се заровихте в темата коя е по-добра. Каквито са заводски - такива. Който иска дрига си купува друга. Ако човека реши за такъв вариант да знае, че може да има карта. Картата със сигурност става за XC 70 2009 г. До колкото виждам XC 90 е със същата навигация като XC 70. Едва ли влагат различни елементи от такъв характер в различните модели. Както и да е, ако някой има нужда - да се обажда.
ПоЗдрави! Wink
Reply

#17
Такива сме ние във Волво клуба. Wink
Volvo For life!
Reply

#18
Позволете ми да попитам и аз нещо за картите. Моето VOLVO XC90 е 2004. Мога ли да ползвам новите карти или те няма да тръгнат. Навигацията ми е оригинална.Веднъж пробвах с едни клонирани дискове, но не се получи. Много ми се иска да я подкарам тази навигация.
Reply

#19
Yovko Haralanov Wrote:Позволете ми да попитам и аз нещо за картите. Моето VOLVO XC90 е 2004. Мога ли да ползвам новите карти или те няма да тръгнат. Навигацията ми е оригинална.Веднъж пробвах с едни клонирани дискове, но не се получи. Много ми се иска да я подкарам тази навигация.

Здравей,

намираш си дисковете с последните ъпдейти и няма причина да не тръгнат, ще имаш карти с последните ъпдейти, но софтуеъра и изгледа ще са си същите!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#20
Yovko Haralanov Wrote:Позволете ми да попитам и аз нещо за картите. Моето VOLVO XC90 е 2004. Мога ли да ползвам новите карти или те няма да тръгнат. Навигацията ми е оригинална.Веднъж пробвах с едни клонирани дискове, но не се получи. Много ми се иска да я подкарам тази навигация.
По принцип компютрите на навигацията са различни преди и след 2007 год., така че трябва да търсиш последните карти за такива преди 2007-ма година, които със сигурност нямат ЪП-дейти към днешна дата - производителите нарочно спират поддръжката при по-стари у-ва, за да купуваме по-новите.
Вариантът ти да се подкара тази навигация за България е минимален ... по-нагоре има решение - заменя се дисплея с навигация (т.е. вгражда се на мястото му) и ще имаш навигация, DVD, камера отзад, Bluetooth ... но пък ще запазиш оригиналният вид Wink
Относно клонирането - правил съм го с карти за Mazda, на Navteq, и се получи едва тогава, когато разбрах с какви карти е (оказа се, че се вграждат 3 вида компютри в този модел, според годината, и с различни разширения на файловете), записва се на двуслойно DVD, но Verbatim (евтините не ставаха) и на възможно най-ниска скорост 1х или 2х.
Лично аз бих модифицирал дисплея, както ти написах по-горе, защото дори да я подкарам тази навигация - най-много да има само магистрала Тракия до Пловдив :mrgreen:
Подрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)