The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC60 Скоростна Кутия

#11
Nedelchev_1 Wrote:Гаранцията е международна стига до сега да е обслужвана в оторизиран сервиз на марката . Няма значение от къде е закупена, даже и от щатите да е. Преглежда се колата пуска се запитване до завода-производител и ако се признае от тях се подменя по гаранция. Отделно за колегите с по-нови коли, могат да проверят дали няма за техните коли активна сервизна акция. По някога, когато има дефектна част поставена в завода, завода пуска акция по оторизираните сервизи за подмяна( безплатно) Проверката става по VIN номер в случая в Мото-Пфое. Там където работя (няма да казвам къде, заради Dodo 155, че нещо много ги нарежда) е задължително всяка кола която влезе в сервиза да се проверява за сервизна акция. В Мото-Пфое съм питал за моята кола, имало е 7-8 сервизни акции до шестата година.
+1 ... ако гаранцията е от ВОЛВО, а не някоя автокъща, тогава може и в МП да направят диагностика и при евентуален проблем да сменят кутията.
btw ... Нямам лоши чувства към теб Wink Пиши ми на ЛС, стана ми интересно в кой сервиз си Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Здравейте,

засега нещата се развиват добре - говорих с МФ и имам 2 добри новини.

Като начало за ганцията казаха, че след проверка на документите ще кажат дали важи в БГ. Ако е международна не би трябвало да има проблем - 3 г. или 100 000 км.

Имам час за вторник 10:30а.м. и веднага след проверката ще пиша тук за резултата, какъв е проблема на колата и дали са признали гаранцията.

Все пак си мисля, че не би трябвало да е нищо сериозно.
Колата я взех на 47 000 км. и минах половин Европа без никакви проблеми освен да ми показва, че е време за почивка и кафеSmile

Благодаря на всички за съветите!!!
Във Вторник пиша за да разкажа какво е станало!

Поздрави,
Меги
Reply

#13
meggie Wrote:Здравейте,

засега нещата се развиват добре - говорих с МФ и имам 2 добри новини.

Като начало за ганцията казаха, че след проверка на документите ще кажат дали важи в БГ. Ако е международна не би трябвало да има проблем - 3 г. или 100 000 км.

Имам час за вторник 10:30а.м. и веднага след проверката ще пиша тук за резултата, какъв е проблема на колата и дали са признали гаранцията.

Все пак си мисля, че не би трябвало да е нищо сериозно.
Колата я взех на 47 000 км. и минах половин Европа без никакви проблеми освен да ми показва, че е време за почивка и кафеSmile

Благодаря на всички за съветите!!!
Във Вторник пиша за да разкажа какво е станало!

Поздрави,
Меги
Дано всичко да е ОК ... най-вероятно ще се окаже нещо дребно, не вярвам кутията да се скапе на тези км Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Здравейте,

имам страхотни новини! Освен, че в МФ се оказаха супер - обслужването беше на ниво, колата също си е ОК!
Оказа се, че трябва да се направи адаптация на маслото в скоростната кутия за да го няма този проблем. Цялото нещо струва 100 лв. и отнема 1 час.

Колата все още е при тях, поради допълнителни изисквания от моя страна, но днес вече ще я взема.
Така, че всичко се оказа перфектно - колата няма забележки, придърпването просто се регулира и казаха да се качвам и да карамSmile))

Сега ми предстои Октомври закупуване на гуми и съм готова за зиматаSmile

Поздрави,
Меги
Reply

#15
meggie Wrote:Здравейте,

имам страхотни новини! Освен, че в МФ се оказаха супер - обслужването беше на ниво, колата също си е ОК!
Оказа се, че трябва да се направи адаптация на маслото в скоростната кутия за да го няма този проблем. Цялото нещо струва 100 лв. и отнема 1 час.

Колата все още е при тях, поради допълнителни изисквания от моя страна, но днес вече ще я взема.
Така, че всичко се оказа перфектно - колата няма забележки, придърпването просто се регулира и казаха да се качвам и да карамSmile))

Сега ми предстои Октомври закупуване на гуми и съм готова за зиматаSmile

Поздрави,
Меги
Smile Браво!От тук нататък само консумативи да сменяш и да И се кефиш много безаварййни километри!
Reply

#16
meggie Wrote:Здравейте,

Оказа се, че трябва да се направи адаптация на маслото в скоростната кутия за да го няма този проблем. Цялото нещо струва 100 лв. и отнема 1 час.

Меги


Аджеба кво значи адаптация на маслото според МП Big Grin
Reply

#17
meggie Wrote:Здравейте,

имам страхотни новини! Освен, че в МФ се оказаха супер - обслужването беше на ниво, колата също си е ОК!
Оказа се, че трябва да се направи адаптация на маслото в скоростната кутия за да го няма този проблем. Цялото нещо струва 100 лв. и отнема 1 час.

Колата все още е при тях, поради допълнителни изисквания от моя страна, но днес вече ще я взема.
Така, че всичко се оказа перфектно - колата няма забележки, придърпването просто се регулира и казаха да се качвам и да карамSmile))

Сега ми предстои Октомври закупуване на гуми и съм готова за зиматаSmile

Поздрави,
Меги

Браво, добре че нещата се развиват, в твоя полза, без допълнителни главоболия.
За адаптацията на маслото в кутията и на мен ми е интересно, как трябва да се тълкува? Smile
Зимните гуми, можеш от сега да започнеш да ги следиш, защото цените им ще скочат преди зимата. Вземи си и втори сет джанти за зимните гуми много по-добре е от "вътенето" на летни-зимни гуми на едни и същи джанти.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#18
Така, за адаптацията на Скоростната кутия - необходимо е да се направи защото е сгъстено маслото.
Някакъв оптимален режим на работа на кутията с това масло.
Правило се всеки път при смяна на масло на Автоматична скоростна кутияSmile и си било нормално обслужване.

Иначе за гумите много е сложна схемата - имам летни с джанти 18ки, от предишната ми кола, която откраднаха през зимата (Хонда CR-V), но ще се огледам тях да ги продам и без това не ми стават на новата колаSmile))

А за Волвото харесах тези
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/suv/sheet/scorpion_icesnow.html#!/sheet/overview">http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/suv/s ... t/overview</a><!-- m -->
Ще видя има ли ги в БГ или да си ги внеса отвън.

Мисля да взема 17ки джанти и гуми - може би ще е по-добре, специално за зимата и ще омекотяват возенето.

Джантите ще искам оферта за оригинални, а ако разликата е огромна скачам на другиSmile

Ако имате препоръки за XC60 джанти и гуми за зимата, може да пишете!

Поздрави,
Меги
Reply

#19
meggie Wrote:Така, за адаптацията на Скоростната кутия - необходимо е да се направи защото е сгъстено маслото.
Някакъв оптимален режим на работа на кутията с това масло.
Правило се всеки път при смяна на масло на Автоматична скоростна кутияSmile и си било нормално обслужване.

Иначе за гумите много е сложна схемата - имам летни с джанти 18ки, от предишната ми кола, която откраднаха през зимата (Хонда CR-V), но ще се огледам тях да ги продам и без това не ми стават на новата колаSmile))

А за Волвото харесах тези
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/suv/sheet/scorpion_icesnow.html#!/sheet/overview">http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/suv/s ... t/overview</a><!-- m -->
Ще видя има ли ги в БГ или да си ги внеса отвън.

Мисля да взема 17ки джанти и гуми - може би ще е по-добре, специално за зимата и ще омекотяват возенето.

Джантите ще искам оферта за оригинални, а ако разликата е огромна скачам на другиSmile

Ако имате препоръки за XC60 джанти и гуми за зимата, може да пишете!

Поздрави,
Меги
Виж тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nokiantyres.com/tyreselector/#">http://www.nokiantyres.com/tyreselector/#</a><!-- m --> Wink
Reply

#20
meggie Wrote:Здравейте,

имам страхотни новини! Освен, че в МФ се оказаха супер - обслужването беше на ниво, колата също си е ОК!
Оказа се, че трябва да се направи адаптация на маслото в скоростната кутия за да го няма този проблем. Цялото нещо струва 100 лв. и отнема 1 час.

Колата все още е при тях, поради допълнителни изисквания от моя страна, но днес вече ще я взема.
Така, че всичко се оказа перфектно - колата няма забележки, придърпването просто се регулира и казаха да се качвам и да карамSmile))

Сега ми предстои Октомври закупуване на гуми и съм готова за зиматаSmile

Поздрави,
Меги
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)