The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разчитане грешки на бордкомпютъра

#11
Пробвах със задържане на бутончето за нулиране и стана. Отначало се нулира дневния километраж после изписка и показа като грешка 063. След като го пуснах километрите от дневния километраж си бяха същите( не се бяха нулирали). А това с повечето масло в скоростната кутия се получава, защото някои хитро-транформатори нямат пробка и старото масло няма как да се източи. Виждал съм в един друг сервиз как го правят. Наливат новото масло в СК палят колата, продължават да наливан ново масло докато не потече бистро. Гасят оправят нивото и готово. Това е единствения начин да сменят цялото масло. За това се получава тази разлика в литрите. Мисля, че колегата Янков беше писал как в МП са му фактурирали 12 литра при положение,че скоростната му кутия събира 6.
Reply

#12
Re: How to read DTC code! Volvo specific code 2000 + (skippy)
От Swedespeed форума съм копирал това мнение:

"Quote, originally posted by skippy »To see what module has an error code you need to chek it while pressing the rear fog lamps and press the read buttonDoes this mean:1 - Key in #2 position, 2 - Press the Rear Fog Lamps Button (for how long?), and3 - Press the Read Button (which button is this? and, is this button pressed while pressing the Rear Fog Lamps Button or after the Rear Fog Lamps Button is released?Thanks."

От това си правя изводи, че едва ли ще се намери списък с тези кодове....автомобила трябва да ти изпише за какво се отнася грешката с комбинацията от бутони. Ще пробвам като се появи съобщение за сервизSmile
Reply

#13
Направих следния експеримент:
- отворена предна лява врата, ключ позиция 2, задържане за нулиране на километража- КОД 137
- отворена задна лява врата, ключ позиция 2, задържане за нулиране на километража- КОД 139

Трябва да се опитаме да разгадаем тези кодове и дали въобще могат да са ни в полза при диагностика...

Поздрави!
Reply

#14
При мен за отворена предна лява врата код 063
предна дясна код 064
Пробвах и на един приятел с S80 -2003г и при него кода на грешките е като моя.
Reply

#15
Dodo 155 Wrote:
Georgeo Wrote:Дааа, задържаш бутона... брояча се нулира, продължаваш да го държиш ... и след около 10-15 секунди се чува звуков сигнал и код за грешка( а дали това е код за грешка или някакви си цифри??? Но в чуждите форуми доста от тези кодове се споделят за въпроси и мнения) . Номера става само когато имаш активно съобщение за нередност на дисплея.
....
Относно пластмасовото въпросно лостче с ябълковидните краища...Първото впечатление на Ники беше, че на колата сякаш не и достига въздух..и трябвало да върви с една идея повече. Грешка нямаше, защото съобщението се появява както написах по-горе само при максимално натоварване на двигателя. Аз не съм усетил разлика, защото най-вероятно съм я закупил със счупено лостче. И наистина след като си го поръчах ново от МП за 6лв. се усети разлика в динамиката.
.....
Относно МП Люлин: Аз съм готов да си платя.. не се пазаря, но искам адекватно отношение и работа. Не може приемчика на Волво в МП-Люлин да ме посреща с :" ооо, скоростната кутия е за пълна промивка - ще струва 500лв" . Аз съм отишъл за смяна масло на двигателя и филтри и не е ставало въобще въпрос за скоростна кутия!! Не 500 а 5000лв ще им дам, но не и по този начин!!
Каква пълна промивка?.. до колкото съм чел за поддръжката на 6-степенния айзин... на 85к и е долято 3-4 литра, следващото е на 160к. В момента автомобила е на 105к!!!

И да се върнa на темата за Anti Skid Service Required... Отивам отново в МП люлин...Обяснявам на приемчика, че единият от двата датчика на ABS-а дава различни стойности ( това го установи Ники), а той: Кой ти каза това? Я виж .. и ми показва една стокова разписка на клиент преди мен за всичките компоненти на спирачната система ( Мернах, че единият датчик беше на стойност около 500лв) .. никой не може да ти каже от какво е.. трябва диагностика и т.н
Добре де, кой е способен да ме убеди, че и на моя автомобил няма да се окаже целия този списък за смяна???? Е за това няма да отида повече в МП... защото както повечето от Вас тук предполагам... и аз имам бизнес и работя с много клиенти, но никога не съм злоупотребявал с тях...!

ПоздравиSmile
Съчувствам ти за отношението, което си получил! Аз също съм професионално изкривен на тази тема и имам лош пример с друг сервиз в София, но няма да им правя реклама :lol:
Лично аз винаги съм бил доволен от МП София и никога не са злоупотребявали с фактури или процедури.
Да, от 2012 год. МП правят промивка на скоростната кутия при смяна, защото дават вече 5 год. гаранция без значение на пробега Wink Има уред с който се налива масло докато не протече бистро отдолу. После само се дава ниво. Затова отиват 4-5 литра отгоре.
Сега сменят масло на автоматик на всеки 60 000 км, но ако промивка не е правена никога, препоръчително е да не се прави след 100-150 000 км. Възможно е да се отмие нагар по клапаните, който да отвори луфт и да стане дори по-лошо. Затова си искаш само смяна на масло 4-5 литра отиват и го правиш през 30-40 000 км Wink
Учудвам се само от нещо друго - защо не са се насочили към плочката, евентуално, т.к. тя е детска болест при колите до 2008 год., после я модифицират и нямат ядове, а на тези преди това се сменяли по гаранция :roll:
Не знам и на кой от приемчиците си попаднал и в какъв екшън си го хванал (това не ги оправдава!!!), но ако Ники е установил кой датчик е пробил, така да се каже, купи и го смени. Защо си ходил и при тях? :roll: В София има много сервизи, особено на БОШ и всички са обучени със спирачните системи Wink

п.с. Откачих лостчето и й продухах гърнетата тази сутрин, но никакви грешки при мен :roll: Аз дори имам ремап и би трябвало по-рано и лесно да се ошашка, но уви - никакви ядове, дори не намерих разлика в поведението на колата. После й откачих буксата на моторчето за пеперудите (вихровите клапи) и веднага светна, както предполагах. Натиснах бутона за нулира на километража, държах го поне 30-40 сек., но никакъв код не ми изписа :roll: Седеше си на DIM-a само "Engine System Service Required" :? :roll: После обратно буксата и VIDA, че не ми се гледат разни оранжеви триъгълници.

Поздрави и хубав ден!

В МП видят ли грешка Anti Skid Service Required задължително сменят контактна плочка, дори и проблема реално да е другаде, въпросната грешка може да я даде и при проблем с ABS датчиците.
Reply

#16
matanasov Wrote:В МП видят ли грешка Anti Skid Service Required задължително сменят контактна плочка, дори и проблема реално да е другаде, въпросната грешка може да я даде и при проблем с ABS датчиците.
На VIDA се вижда дали е датчик, кой, къде или плочка Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Anti Skid Service Required при мен се изписваше няколко пъти зимата, при запалване на колата, когато беше влажно, не знам от какви датчици било...
При рестартиране на колата изчезваше.
От тогава досега, нищо.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#18
Spurs Wrote:Anti Skid Service Required при мен се изписваше няколко пъти зимата, при запалване на колата, когато беше влажно, не знам от какви датчици било...
При рестартиране на колата изчезваше.
От тогава досега, нищо.
Мони, нали ти казах, че е от преден ляв датчик на ABS :lol:
Тогава я гледахме да не е от плочката, но явно от влагата и леда е давал грешка Wink
Май няма с какво да се занимаваш и търсиш кусури на колата :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Dodo 155 Wrote:
Spurs Wrote:Anti Skid Service Required при мен се изписваше няколко пъти зимата, при запалване на колата, когато беше влажно, не знам от какви датчици било...
При рестартиране на колата изчезваше.
От тогава досега, нищо.
Мони, нали ти казах, че е от преден ляв датчик на ABS :lol:
Тогава я гледахме да не е от плочката, но явно от влагата и леда е давал грешка Wink
Май няма с какво да се занимаваш и търсиш кусури на колата :mrgreen:
Влади, ние с теб ли я гледахме...?! :oops:
Много съм отвеян, приятелю... Big Grin
Важното е, че от тогава не съм имал проблеми. Ще видим тази зима как ще е...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#20
Georgeo Wrote:Дааа, задържаш бутона... брояча се нулира, продължаваш да го държиш ... и след около 10-15 секунди се чува звуков сигнал и код за грешка( а дали това е код за грешка или някакви си цифри??? Но в чуждите форуми доста от тези кодове се споделят за въпроси и мнения) . Номера става само когато имаш активно съобщение за нередност на дисплея.
....
Относно пластмасовото въпросно лостче с ябълковидните краища...Първото впечатление на Ники беше, че на колата сякаш не и достига въздух..и трябвало да върви с една идея повече. Грешка нямаше, защото съобщението се появява както написах по-горе само при максимално натоварване на двигателя. Аз не съм усетил разлика, защото най-вероятно съм я закупил със счупено лостче. И наистина след като си го поръчах ново от МП за 6лв. се усети разлика в динамиката.
.....
Относно МП Люлин: Аз съм готов да си платя.. не се пазаря, но искам адекватно отношение и работа. Не може приемчика на Волво в МП-Люлин да ме посреща с :" ооо, скоростната кутия е за пълна промивка - ще струва 500лв" . Аз съм отишъл за смяна масло на двигателя и филтри и не е ставало въобще въпрос за скоростна кутия!! Не 500 а 5000лв ще им дам, но не и по този начин!!
Каква пълна промивка?.. до колкото съм чел за поддръжката на 6-степенния айзин... на 85к и е долято 3-4 литра, следващото е на 160к. В момента автомобила е на 105к!!!

И да се върнa на темата за Anti Skid Service Required... Отивам отново в МП люлин...Обяснявам на приемчика, че единият от двата датчика на ABS-а дава различни стойности ( това го установи Ники), а той: Кой ти каза това? Я виж .. и ми показва една стокова разписка на клиент преди мен за всичките компоненти на спирачната система ( Мернах, че единият датчик беше на стойност около 500лв) .. никой не може да ти каже от какво е.. трябва диагностика и т.н
Добре де, кой е способен да ме убеди, че и на моя автомобил няма да се окаже целия този списък за смяна???? Е за това няма да отида повече в МП... защото както повечето от Вас тук предполагам... и аз имам бизнес и работя с много клиенти, но никога не съм злоупотребявал с тях...!

ПоздравиSmile
Здравейте.
И аз имам проблем в този ябълковиден лост (откачва се, когато подам рязко газ).
Как мога да го поръчам от МП ?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)