The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса от нов собственик на V50 2.0D 2008

#21
С направа на някакви втулки при стругар няма ли да стане? Защо трябва да се ръсиш за други джанти? Sad
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#22
За зимата е по-добре с железни джанти.След няколко смени на гумите ще си избиеш парите. Wink
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#23
може с втулки, но стругар, направа и пак няма да имам оргиналното нещо, а така ще взема джанти, ще продам другите и трябва с минимален разход да се справя. Видиях, че джантите са май еднакви с много модели на Форд. Но най е добре с железните да действам.
Reply

#24
Продават се едни пластмасови втулки точно за тази работа, центрират джантата след което се затяга. Търси при вулканизатори и там където се продават джанти, струват левове...
Поздрави Wink
Reply

#25
Здравей колега, лятото в такова приключение бях влязъл с това тресене, че си нямаш идея Smile Взех едни джанти тук от колега във форума и ги сложих. Тръгнах си от гумаджията уж балансиран - тресе. Върнах се за повторен баланс - тресе. Викам си крива джанта. Отивам на стенд - джантите прави. Отидох при друг гумаджия и се почна задните гуми отпред предните отзад - същата работа след 80 90 км/ч волана тресе. След 4 часа разменяне на гуми предни задни леви десни баланс - тресе. Отидох при трети майстор същата работа. Между временно се наложи да купя 20 нови гайки понеже от толкова развиване и завиване резбите си отидоха. В Троян бях обиколил всички майстори и отидох в Плевен. Демонтаж баланс монтаж - тресе! Джанти прави, гумите и те. Реших че ще купувам две нови гуми за отпред и да се свършва с тая сага. Купих ги монтираха ги отпред и познай Smile Тресе. Дойде август и трябваше да се ходи на море. Тръгнах и спрях в търново в една известна верига за гуми няма да я казвам. Там всичко от начало, НО се подзряха на една от задните гуми че била крива. Съжалявам че не снимах да видиш за каква кривина става дума. 1мм отклонение на грайфера без да се шегувам и то на задна гума! Сложиха ми един изтъркан континентал дот 2003 и колата заспа. За какво пиша всичко това. Не съм вярвал, че от крива задна гума ( и то едва забележимо) може да тресе така волан. Преди да купуваш джанти и втулки провери си гумите. Между другото всяко качване за баланс при следващия майстор показваше небалансирано колело от предходния Smile ама това е друга тема. Сори за дългия пост, но това е сбит преразказ на случката повярвайте Big Grin
Reply

#26
Благодаря за съвета за втулките и историята за гумите. Радвам се, че не се побърквам и че има обяснение. Ще търся по голям професионално насочен сервиз да прегледат хубаво гумите и ако се налага да сложат втулки понеже от удоволствие да се пътува с тази кола, в момента излезна ли извън София и ми е мъчение и ми скапва настроението
Reply

#27
stifunkata Wrote:Здравей колега, лятото в такова приключение бях влязъл с това тресене, че си нямаш идея Smile Взех едни джанти тук от колега във форума и ги сложих. Тръгнах си от гумаджията уж балансиран - тресе. Върнах се за повторен баланс - тресе. Викам си крива джанта. Отивам на стенд - джантите прави. Отидох при друг гумаджия и се почна задните гуми отпред предните отзад - същата работа след 80 90 км/ч волана тресе. След 4 часа разменяне на гуми предни задни леви десни баланс - тресе. Отидох при трети майстор същата работа. Между временно се наложи да купя 20 нови гайки понеже от толкова развиване и завиване резбите си отидоха. В Троян бях обиколил всички майстори и отидох в Плевен. Демонтаж баланс монтаж - тресе! Джанти прави, гумите и те. Реших че ще купувам две нови гуми за отпред и да се свършва с тая сага. Купих ги монтираха ги отпред и познай Smile Тресе. Дойде август и трябваше да се ходи на море. Тръгнах и спрях в търново в една известна верига за гуми няма да я казвам. Там всичко от начало, НО се подзряха на една от задните гуми че била крива. Съжалявам че не снимах да видиш за каква кривина става дума. 1мм отклонение на грайфера без да се шегувам и то на задна гума! Сложиха ми един изтъркан континентал дот 2003 и колата заспа. За какво пиша всичко това. Не съм вярвал, че от крива задна гума ( и то едва забележимо) може да тресе така волан. Преди да купуваш джанти и втулки провери си гумите. Между другото всяко качване за баланс при следващия майстор показваше небалансирано колело от предходния Smile ама това е друга тема. Сори за дългия пост, но това е сбит преразказ на случката повярвайте Big Grin
Big Grin
Имах такъв проблем със служебната ми Астра F, 2001 г...
Тресеше горката, та се късаше. Беше ранната 2002, колата нова, гумите нови, пък подскача...
Задна лява беше, смениха я по гаранция!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#28
Spurs Wrote:
stifunkata Wrote:Здравей колега, лятото в такова приключение бях влязъл с това тресене, че си нямаш идея Smile Взех едни джанти тук от колега във форума и ги сложих. Тръгнах си от гумаджията уж балансиран - тресе. Върнах се за повторен баланс - тресе. Викам си крива джанта. Отивам на стенд - джантите прави. Отидох при друг гумаджия и се почна задните гуми отпред предните отзад - същата работа след 80 90 км/ч волана тресе. След 4 часа разменяне на гуми предни задни леви десни баланс - тресе. Отидох при трети майстор същата работа. Между временно се наложи да купя 20 нови гайки понеже от толкова развиване и завиване резбите си отидоха. В Троян бях обиколил всички майстори и отидох в Плевен. Демонтаж баланс монтаж - тресе! Джанти прави, гумите и те. Реших че ще купувам две нови гуми за отпред и да се свършва с тая сага. Купих ги монтираха ги отпред и познай Smile Тресе. Дойде август и трябваше да се ходи на море. Тръгнах и спрях в търново в една известна верига за гуми няма да я казвам. Там всичко от начало, НО се подзряха на една от задните гуми че била крива. Съжалявам че не снимах да видиш за каква кривина става дума. 1мм отклонение на грайфера без да се шегувам и то на задна гума! Сложиха ми един изтъркан континентал дот 2003 и колата заспа. За какво пиша всичко това. Не съм вярвал, че от крива задна гума ( и то едва забележимо) може да тресе така волан. Преди да купуваш джанти и втулки провери си гумите. Между другото всяко качване за баланс при следващия майстор показваше небалансирано колело от предходния Smile ама това е друга тема. Сори за дългия пост, но това е сбит преразказ на случката повярвайте Big Grin
Big Grin
Имах такъв проблем със служебната ми Астра F, 2001 г...
Тресеше горката, та се късаше. Беше ранната 2002, колата нова, гумите нови, пък подскача...
Задна лява беше, смениха я по гаранция!

Аз пък само предните гледам, кой да знае че задните също може така да влияят на волана. Ще запиша един час в мотоексперт, дано там успеят да се оправят с тази ситуация.
Reply

#29
kris.tashev Wrote:Мисля, че разгадах загадката за тресенето при по висока скорост. След спирането на 2 вулканизатора, най-накрая ми казаха, че сложените джанти са за друго Волво и вътрешният диаметър е малко по-широк и не пасва добре на главината и поради това може да тресе. Сега или трябва да търся нови 4 железни джанти или да търся зимни гуми 17" за летите джанти. Ама май първият вариант е по-добре.


Здравей,

това е пълна дивотия!!

Джантите явно са от P2 платформата на Волво, а са сложени на P3 където беше 50-ката! Джантите са с едно и също междуболтово разстояние, но отвора е различен. Няма проблеми да се сложат, но задължително се слагат едни малки пластмосави пръстенчета на джантите, които обират този луфт! Ако не се направи винаги ще тресе, защото болтовете, в твоя случай шпилките, никога не могат да цетнтроват джантата на главината.

Ето ти линк:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=volvo+spigot+rings&_sop=15&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xvolvo+spigot+rings+4&_nkw=volvo+spigot+rings+4&_sacat=0">http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... 4&_sacat=0</a><!-- m -->


Трябва, обаче внимателно да премериш с шублер, вътрешния отвор на джантата и външния ръб на главината, за да избереш правилния размер!!!
Volvo For life!
Reply

#30
Аз също страдам от този проблем - пали перфектно, но студена за около 2 минути тресе двигателя яко и пуши синьо-сив пушек. След това има леко придърпване, притъсване, но не е чак толкова зле...
Диагностиката е ос защото не могат да видят наляганията на дюзите поотделно... от там на стенд - сваляне+проверка+вана - 130 лв. Оказа се на две дюзи магнита е тръгнал и не работят коректно. Сложиха една читава моя+три чисто нови дюзи да проверят от там ли е проблема и двигателя заспа....!
В резултат - трябва да се рециклират и четирите, защото не знам каква си компенсация щяла да замине ако се направя само две! 4 бр х 250 лв + два дни в сервиза и казаха че вс. ще е ОК
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)