The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заслужава ли си толкова старо Volvo

#31
hsf Wrote:Добре полафихме, но се отклонихме от темата. Dimitar76, ако имаш наблюдения напиши какъв ти е разхода извънградско/градско в София, в Пловдив, на какво гориво. И който има 122к. мотора да напише неговия разход, за да видя има ли разлика в разхода м/у двата двигателия.
Дали и двамата имат еднакъв стил на каране, както и маршрут, по който минават, за да си направиш реална сметка?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
Dodo 155 Wrote:Дали и двамата имат еднакъв стил на каране, както и маршрут, по който минават, за да си направиш реална сметка?
Не е само това - на мен при един и същ стил и маршрут ми дава разлика от 13 събота и неделя до 18 през седмицата.

Тук може да видиш каталожния разход на всички двигатели на S40 - всичко останало са празни приказки.
Каталожния разход също е относително понятие, но поне може да се ориентираш за разликите.
Reply

#33
Cavalera Wrote:Не е само това - на мен при един и същ стил и маршрут ми дава разлика от 13 събота и неделя до 18 през седмицата.
+1 - Това го пропуснах, а реално при мен също е така. София и Варна са големи и натоварени градове, което си оказва влияние за разхода ... но това е последното, което гледам в колата. Разходът ми служи за ориентир дали всичко е ОК Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#34
Quote:Не е само това - на мен при един и същ стил и маршрут ми дава разлика от 13 събота и неделя до 18 през седмицата.

Как така 18 ??? Confusedhock: :o Confusedhock: . Колко километра ти е този маршрут и за газ или бензин, зимата, лятото ? Че то тогава в София на 20 ли ще отива в задръстванията? Ами то колкото и да е подобрен 2.0 136 двигателя - пак ще праска по 15-16, а аз си представях нещо от сорта на 13-14 разход, до 15 на газ. за 2.0
Reply

#35
Ами колега, ако не си забелязал в задръстванията в София колите дават разход на моточас, не на пробег. Моята например съм я нулирал в почивни дни и ми дава разход 7,2 - 7,5 по бордкомпютър. В работни дни включвайки задръствания, светофари, правителствени кортежи и т.н. екстри разхода отива до 8,5 - 9,0. Когато за последно имах кола на газ /преди 10 години/, разхода в града не можех да го смъкна под 12 - 13.
Reply

#36
hsf Wrote:
Quote:Не е само това - на мен при един и същ стил и маршрут ми дава разлика от 13 събота и неделя до 18 през седмицата.

Как така 18 ??? Confusedhock: :o Confusedhock: . Колко километра ти е този маршрут и за газ или бензин, зимата, лятото ? Че то тогава в София на 20 ли ще отива в задръстванията? Ами то колкото и да е подобрен 2.0 136 двигателя - пак ще праска по 15-16, а аз си представях нещо от сорта на 13-14 разход, до 15 на газ. за 2.0

14л./100км. е максимума на бензин само градско в Стара Загора. За задръстванията никой не може да ти каже, колегата STEW ти е пояснил защо.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#37
Ами значи 2-ката ще отпада като вариант, въпреки, че чета мнения, че 1.8 бил слабичък за това купе, но все пак и разхода трябва да се гледа. Някой има ли впечатления -за 4 човека + климатик на 1.8 може ли да се изпреварва нормално в конкретната ситуация(че нали по-горе ме скастрихте, че конкретно трябва да гледаме): карам си със 120 по-магистралата в дясната лента, че в лявата се святкат с от 130 нагоре - да не говорим за тия дето средната им скорост е 180 Big Grin Big Grin. Та значи карам си със 115-120 и пред мен някакъв лешпер Smile решил да кара със 110, за да го изпревяра с 4 човека и климатика - половината вечност ли ще ми трябва или мога проста да настъпя педала, да ускоря до 130 и да съм го изпреварил и забравил за него за 5-6 секунди, т.е. без излишно да се оглеждам дали докато го изпреварвам някой няма да ме шибне отзад.
Reply

#38
hsf Wrote:Как така 18 ??? Confusedhock: :o Confusedhock: . Колко километра ти е този маршрут и за газ или бензин, зимата, лятото ? Че то тогава в София на 20 ли ще отива в задръстванията? Ами то колкото и да е подобрен 2.0 136 двигателя - пак ще праска по 15-16, а аз си представях нещо от сорта на 13-14 разход, до 15 на газ. за 2.0
Ха-ха-ха това се опитах да ти кажа - разхода е относително нещо и зависи от много фактори.
Колата е 2.0, 140 к.с. с ГИ PowerJet
Градско - между 12(почивните дни) и 20(зимата при -15, преходи по 1 км сутрин и вечер в най големите задръствания) - нормално около 14.
Междуградско между 8(ср. скорост до 90км/ч) и 16(ср. скорост над разрешената по магистрала)- нормално около 9(с гръцка газ, при същото каране 7.5)

Доста съм си играл с настройките на инжекциона и разликата с консумацията на бензин е не повече от литър.
Reply

#39
hsf Wrote:Ами значи 2-ката ще отпада като вариант, въпреки, че чета мнения, че 1.8 бил слабичък за това купе, но все пак и разхода трябва да се гледа. Някой има ли впечатления -за 4 човека + климатик на 1.8 може ли да се изпреварва нормално в конкретната ситуация(че нали по-горе ме скастрихте, че конкретно трябва да гледаме): карам си със 120 по-магистралата в дясната лента, че в лявата се святкат с от 130 нагоре - да не говорим за тия дето средната им скорост е 180 Big Grin Big Grin. Та значи карам си със 115-120 и пред мен някакъв лешпер Smile решил да кара със 110, за да го изпревяра с 4 човека и климатика - половината вечност ли ще ми трябва или мога проста да настъпя педала, да ускоря до 130 и да съм го изпреварил и забравил за него за 5-6 секунди, т.е. без излишно да се оглеждам дали докато го изпреварвам някой няма да ме шибне отзад.
1.8 122кс си върви доста прилично и с четирима.И от 120-130 км/ч се ускорява по-добре,отколкото при по-ниска скорост-там някъде се променят фазите на газоразпределението.А и има и четвърта предавка,ако искаш да го резнеш по-бързо :lol:
Reply

#40
hsf Wrote:Ами значи 2-ката ще отпада като вариант, въпреки, че чета мнения, че 1.8 бил слабичък за това купе, но все пак и разхода трябва да се гледа. Някой има ли впечатления -за 4 човека + климатик на 1.8 може ли да се изпреварва нормално в конкретната ситуация(че нали по-горе ме скастрихте, че конкретно трябва да гледаме): карам си със 120 по-магистралата в дясната лента, че в лявата се святкат с от 130 нагоре - да не говорим за тия дето средната им скорост е 180 Big Grin Big Grin. Та значи карам си със 115-120 и пред мен някакъв лешпер Smile решил да кара със 110, за да го изпревяра с 4 човека и климатика - половината вечност ли ще ми трябва или мога проста да настъпя педала, да ускоря до 130 и да съм го изпреварил и забравил за него за 5-6 секунди, т.е. без излишно да се оглеждам дали докато го изпреварвам някой няма да ме шибне отзад.
Това, което мога да те посъветвам, е да се качиш на двата вида мотори, да покараш малко и да се опиташ да усетиш реакцията им. Старата ми кола беше V40 1.9 TD, 90 кс и вервай ми не съм имал проблем с изпреварвания с или без климатик, без проблем се ускоряваше до 170. Както ти е писал колегата - можеш да минеш и на по-долна предавка. Но дори и на 5-та няма да ти трябва цяла вечност. Но ако си мислиш, че с мотор 1,8 или 2,0 ще имаш разход в града под 12 - 13 и извънградско под 7,5 - 8 и то само на бензин - убеден съм, че грешиш.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)