The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за следния автомобил

#31
Spurs Wrote:
Dodo 155 Wrote:btw ... Коко не е хубаво да прави изводи за колите на 200 000 км, които преди това са умрели в Европа на х 400-500 000 км Wink
Иначе има и такива на реални км, дори по-малко, но срещу човешката глупост нищо не може да издържи.
Самият Айнщайн го е казал, няма да откривам топлата вода :lol:
Ето това е основната причина за предубеждението, че АСК е боклук!
Щото някой като си вземе кола на 150+ хил.("реални" Big Grin ) км от Горубляне или Дупница, а колата е поне 100 хил. повече, и отгоре на това не е достатъчно гледана, после бере ядове, псува и плюе...
Аз поне, освен проблемите на Миро с АСК (и то заради пълното безхаберие на предишния собственик), за други не съм чел тук, имам предвид коли които са купувани в БГ и са на реални километри, обслужвани и поддържани съвестно!
За т.нар. "нов внос" няма да коментирам!
Поздрави!
Колега, тук(С. Америка) явно и ние си патим от "нов внос" :lol: Позачети се из тукашните форуми - положението не е по-различно.Не са малко хората, които имат подобни проблеми и симптоми.Аз също не съм очарован от поведението на моята АСК.
Не съм я включвал никога в режим "W", даже не знам работи ли.Кикдаун се включва средно веднъж месечно.Карането ми е повече от спокойно(оборотомера рядко се качва на повече от 2200-2400 оборота преди АСК да превключи - обикновено на 2000 борота превключва), но вече имам доста симптоми на заминаваща кутия - чукане, приплъзване, опити за потегляне при натисната спирачка...Идният понеделник влизам в бокса за смяна на консумативи(ангр. ремък, ролки, масла) + смяна на маслото в АСК(60 000 пробег от предната смяна).Не е като да не я обслужвам, но си е боклук Idea

Някъде беше написано, че 6 степенните АСК са по-проблемни от 5 степенните.Ами напълно нормално - колкото по-сложно е направено едно нещо, толкова повече се чупи.Чакайте да минат няколко години да видите как ще реват хората от новата 8 степенна кутия.Волво, както и останалите автомобилни компания си следват модела за консуматорско общество и си гонят печалбите!Да не мислите, че качеството ще се подобрява?Пфф Big Grin

Честно, чудя ви се на мисленето, дето неистово се опитвате да оправдавате тези боклуци?
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#32
Моята кутия също прави разни мизерии, основно като е загряла. За сега се въздържам от ремонт, защото проблемите не ми създават голям дискомфорт, но определено не е безпроблемна. Изчетох маса форуми на марки и модели в които се вгражда... еми навсякъде си има проблеми и те са все едни и същи. За себе си си извадих извода, че основно тази кутия страда от прегряване и от несмяна на масло, което се води уж лайфтайм.. и общо взето в зависимост от експлоатацията изкарва едни 150-200 - 250 000 км и идва време за ремонт, на колкото всъщност са повечето коли нов внос. Та всеки мераклия да приготви едни 4-5 К, особено ако мисли да експлоатира автомобил с тази кутия за повече време Smile
Reply

#33
Ev-V50 Wrote:
Spurs Wrote:
Dodo 155 Wrote:btw ... Коко не е хубаво да прави изводи за колите на 200 000 км, които преди това са умрели в Европа на х 400-500 000 км Wink
Иначе има и такива на реални км, дори по-малко, но срещу човешката глупост нищо не може да издържи.
Самият Айнщайн го е казал, няма да откривам топлата вода :lol:
Ето това е основната причина за предубеждението, че АСК е боклук!
Щото някой като си вземе кола на 150+ хил.("реални" Big Grin ) км от Горубляне или Дупница, а колата е поне 100 хил. повече, и отгоре на това не е достатъчно гледана, после бере ядове, псува и плюе...
Аз поне, освен проблемите на Миро с АСК (и то заради пълното безхаберие на предишния собственик), за други не съм чел тук, имам предвид коли които са купувани в БГ и са на реални километри, обслужвани и поддържани съвестно!
За т.нар. "нов внос" няма да коментирам!
Поздрави!
Колега, тук(С. Америка) явно и ние си патим от "нов внос" :lol: Позачети се из тукашните форуми - положението не е по-различно.Не са малко хората, които имат подобни проблеми и симптоми.Аз също не съм очарован от поведението на моята АСК.
Не съм я включвал никога в режим "W", даже не знам работи ли.Кикдаун се включва средно веднъж месечно.Карането ми е повече от спокойно(оборотомера рядко се качва на повече от 2200-2400 оборота преди АСК да превключи - обикновено на 2000 борота превключва), но вече имам доста симптоми на заминаваща кутия - чукане, приплъзване, опити за потегляне при натисната спирачка...Идният понеделник влизам в бокса за смяна на консумативи(ангр. ремък, ролки, масла) + смяна на маслото в АСК(60 000 пробег от предната смяна).Не е като да не я обслужвам, но си е боклук Idea

Някъде беше написано, че 6 степенните АСК са по-проблемни от 5 степенните.Ами напълно нормално - колкото по-сложно е направено едно нещо, толкова повече се чупи.Чакайте да минат няколко години да видите как ще реват хората от новата 8 степенна кутия.Волво, както и останалите автомобилни компания си следват модела за консуматорско общество и си гонят печалбите!Да не мислите, че качеството ще се подобрява?Пфф Big Grin

Честно, чудя ви се на мисленето, дето неистово се опитвате да оправдавате тези боклуци?

Че кой е казал че кутията не е най-големия проблем в XC90, няколко пъти съм изразявал мнение че е най-голямата недомислица; Обаче, направи си 1 тест в google:

1. "DSG проблем" - vw/audi форум.
2. "7g tronic проблем" - offroad/mb форум.
3. "6HP26 проблем" - offroad/bmw форум.

Има не по-малко теми във форумите за проблеми с кутията, и ремонта вервай не е по-евтин.

Реално за мен добрият автомат е новия/рециклирания, ако някой намери безпроблемен автомат на автомобил след 2006 да звънне, единствения стар добър автомат който се сещам аз е 4-степенния на МБ 123 от 1988г Big Grin
Reply

#34
matanasov Wrote:
Ev-V50 Wrote:Колега, тук(С. Америка) явно и ние си патим от "нов внос" :lol: Позачети се из тукашните форуми - положението не е по-различно.Не са малко хората, които имат подобни проблеми и симптоми.Аз също не съм очарован от поведението на моята АСК.
Не съм я включвал никога в режим "W", даже не знам работи ли.Кикдаун се включва средно веднъж месечно.Карането ми е повече от спокойно(оборотомера рядко се качва на повече от 2200-2400 оборота преди АСК да превключи - обикновено на 2000 борота превключва), но вече имам доста симптоми на заминаваща кутия - чукане, приплъзване, опити за потегляне при натисната спирачка...Идният понеделник влизам в бокса за смяна на консумативи(ангр. ремък, ролки, масла) + смяна на маслото в АСК(60 000 пробег от предната смяна).Не е като да не я обслужвам, но си е боклук Idea

Някъде беше написано, че 6 степенните АСК са по-проблемни от 5 степенните.Ами напълно нормално - колкото по-сложно е направено едно нещо, толкова повече се чупи.Чакайте да минат няколко години да видите как ще реват хората от новата 8 степенна кутия.Волво, както и останалите автомобилни компания си следват модела за консуматорско общество и си гонят печалбите!Да не мислите, че качеството ще се подобрява?Пфф Big Grin

Честно, чудя ви се на мисленето, дето неистово се опитвате да оправдавате тези боклуци?

Че кой е казал че кутията не е най-големия проблем в XC90, няколко пъти съм изразявал мнение че е най-голямата недомислица; Обаче, направи си 1 тест в google:

1. "DSG проблем" - vw/audi форум.
2. "7g tronic проблем" - offroad/mb форум.
3. "6HP26 проблем" - offroad/bmw форум.

Има не по-малко теми във форумите за проблеми с кутията, и ремонта вервай не е по-евтин.

Реално за мен добрият автомат е новия/рециклирания, ако някой намери безпроблемен автомат на автомобил след 2006 да звънне, единствения стар добър автомат който се сещам аз е 4-степенния на МБ 123 от 1988г Big Grin
Не знам, кое точно те кара да си мислиш, че съм фен на АСК на друга марка?
Има разбира се и страхотни АСК, но те се слагат на коли, дето болшинството от нас не могат да си помислят да купят(Вейрон, Авентадор и от сорта).Колите за ширпотреба в днешното консуматорско общество си имат планиран ресурс и той хич не е голям.Какво казват от Волво тук например:

- Ние не виждаме бъдеще в РСК.

И те оставят без избор.Искаш да караш Волво - само АСК.Задават планово остаряване и след като се счупи - между 4 и 6 бона за ремонт и поставяне на рециклирана АСК.Ако искаш нова - още няколко хилядарки.Компанията има нужда от свежи постъпления редовно, нали така?!

Ти, колега, също си описал добре АСК - автомата е недомислица.И то не само във Волво, а като цяло.Някой, някъде му е задал едни параметри и всички трябва да се съобразяваме с тях, независимо дали ни харесва или не!
Аз му викам боклук!Нито ми харесва поведението му, нито качествата му.Харесва ми само, че ти спестява стотиците смени на предавки в града.Както и преди съм писал, това е единственото му добро качество и предимство пред РСК.

Пък и да споменем, какви хора обичат автоматика тук(С. Америка) и защо!?Как ги виждаш Джон или Дженъфър с общо тегло 300+ кг да седнат да ръчкат скорости?Те едно, че не могат, понеже имат допълнителен 3-ти педал, пък само 2 крака и второ не искат, защото това изисква някакви минимални усилия(физическото ги притеснява особено много), което на тях не им харесва.Пък и дясната ръка няма да е свободна, за да може да тъпчат хамбургери и кока кола с нея!Те си гледат Кефа.
Бъди сигурен, когато един ден започнат да навлизат автомобилите с автономно управление, тук пазара ще бъде най-голям.Пък, ако могат и легла да им слагат вътре, за да лежат докато колата ги закара на зададения адрес - безценно Idea
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#35
Че кой е казал че кутията не е най-големия проблем в XC90, няколко пъти съм изразявал мнение че е най-голямата недомислица; Обаче, направи си 1 тест в google:

1. "DSG проблем" - vw/audi форум.
2. "7g tronic проблем" - offroad/mb форум.
3. "6HP26 проблем" - offroad/bmw форум.

Има не по-малко теми във форумите за проблеми с кутията, и ремонта вервай не е по-евтин.

Реално за мен добрият автомат е новия/рециклирания, ако някой намери безпроблемен автомат на автомобил след 2006 да звънне, единствения стар добър автомат който се сещам аз е 4-степенния на МБ 123 от 1988г Big Grin[/quote]
Колеги,пак при руснаците попаднах на материал,който отговаря на много от въпросите за поддръжката ,ремонта и сервизирането на АСК . Проблема явно е в официалните сервизи които явно, след прочитането на тази статия или не знаят какво представлява и как работи АСК което не ми се вярва, или се опитват да прехвърлят проблема на потребителя -иначе не си обяснявам препоръката доскоро за несмяна на маслото в АСК.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.transakpp.ru/232/main/zf/zf6hp26.html">http://www.transakpp.ru/232/main/zf/zf6hp26.html</a><!-- m -->
Reply

#36
Колеги, моля да се придържате към темата "Мнения за следния автомобил", а не да я разводнявате с разискване на всеки един елемент по механиката!!!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#37
Аман от хейтъри! Не знам защо някой кара VOLVO след като не вижда нищо хубаво в колата и само налива пари в нея... Сещам се за две причини за това.
Ей, на пазара коли колкото щеш - избирай и сменяй!
Или цялата автомобилна индустрия върви напред, ама ние да се върнем на колата на Бенц или Лада 1500s, щото автоматика не ни кефи нещо...
Пълен смях!
Щели да реват хората от 8-степенния автоматик - някой на Ванга ли се прави, Бог да я прости!?
Два крака - три педала, сигурно с левия крак натискаме газта, явно в Америките е така, щом тъпите американци не могат да се справят Big Grin
Аз си ползвам двата крака с два педала само като карам картинг, иначе за автоматика и един ми стига Wink
...btw, за около три години карана от мен, 20 000 км. и 148000 реални км. най-голямата ми инвестиция е един маслен охладител за около 700-800 лв. и тампон на двигателя (всичко след МП съм правил при Жоро Терзиев - може да се провери), и разходи за масла, филтри и консумативи!
Колата е с пълна сервизна история в МП (докато е била гаранционна) - като са сменени и ангренаж, и масло на скорости на подходящите километри.
Дано не си урочасвам колата, но как да се оплача от нея...?! Big Grin
Ако някой мисли че лъжа - идва с мен, в МП и при Жоро, чукваме VIN-а и проверяваме...
VOLVO XC90, 11.2007, D5 185 hp - от подписа ми.
И без приказки "Чакай да видиш след 150 хил. какво ще стане...!"
Айде бъдете здрави и си карайте колите с удоволствие и безаварийно!
Симеон

Още нещо - готов съм да си понеса един 'бан', ама то тука стана форум за оплаквания и плюене. Позитивизма не се насърчава, явно... Няма начин колата ти да няма проблеми! Не се вписваш нещо в стадото :oops:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#38
Ех Мони защо БАН, то и авторчето на мнението над Влади е твоя човек при който си правиш колата, но не е изял банана. По казуса ти, да ти кажа, всяка кола се чупи, малко, много зависи от начин на каране, поддръжка и разни други дребни неща. Ти за времето в което притежаваш колата си навъртял 20х км, аз на моята 80-ка съм навъртял 60х,км основно градско, без сериозни интервенции, за справка, колата в МП е сменила съединител на 120хкм, при мен е от 220х.км и понеже е карана от един и същ човек бях сигурен, че ще сменям съединител на 240х.км горе-долу, е да ама не сега е на 285х.км, усеща се на къде е тръгнала работата, но кога ще е смяната не се знае. Това показава, че си зависи от начин и стил на каране, не е както казва Влади, че РСК се чупи ако не и се сменя маслото също като автомата, специално Волво кутиите са много читави, не е и както казва Кангалов, че демпферен маховик се хвърля на 150-180х.км. Колкото до автомата, проблемите са следните, в неофициален разговор човек от МП ми каза в 9 от 10 случая, автомата се чупи на 130-180х.км, сигурно е така докато се е смятало, че е необслужваем, предполагам ако се поддържа от нов едва ли ще има такива проблеми. Проблемите тук идват от това че когато закупиш колата втора злоупотреба, нямаш идея сменяно ли е нещо или се е мислило, карам еди си колко си километра и продавам. Нито мненето нищо не съм пипал, нито мнението постоянно сменям, трябва да са някакъв критерий за качеството на дадена кола. И не си прав за Ладите и другите стари коли, мога да ти разкажа подробно, как една баба Волво с карбураор на преклонна възраст от 45 години и не палена 5 години ни прибра от Кюстендил до Варна. :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#39
Здравейте, колеги,

интересува мее дали някой е гледал този конкретен автомобил в Софавто:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/21432192544789216">http://www.mobile.bg/21432192544789216</a><!-- m -->

Аз ходих да го гледам и ми казаха, че са го получили от бартер и за това цената му е ниска - искат да се продаде бързо, защото разчитат на по-скъпи автомобили. Огледах го - изглежда добре. Има някои дребни забележки по боята и интериора, но като цяло изглежда приятно. Карах го - двигателя работи тихо и равномерно, скоростите превключват плавно и без удари. Менюто му е на италиански и изписва че има проблем с еърбега, даже на една от снимките си личи. Вътре има видими следи от употреба и му е счупен механизма на затваряне на капачето зад скоростния лост, но това ми се струва че е дребен кахър. Та интересува ме дали някой е ходил да гледа този конкретен автомобил?
Reply

#40
Преглед в МП може да ти покаже как стоят нещата.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)