The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Здравейте, няколко въпроса с молба за помощ.

#11
При мен падането на стрелките винаги е било признак на слаб акумулатор, даже мисля че някъде съм го чел и по форуми обяснено но не се сещам къде точно.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#12
Здравейте. Само да кажа, че проблема с осветлението на таблото е решен. Указа се, че 3 от 6 диода, които са за осветлението бяха изгорели, вчера ги сменихме с един приятел и вече всичко свете. Само да кажа, че не е никак лесна работа и си трябва да имаш нужното оборудване и познания (аз бях до изваждането на платката и от там само гледах). Ако някой се интересува по-подробно каква е процедурата, мога да я опиша.
Поздрави.
Reply

#13
Ще е интересно да се знае :roll:
Reply

#14
Здравейте колеги.Пиша в тази тема за да не отварям нова.При мен от както правих стартера на колата,започна да ми прави проблема с падането на стрелките когато паля.Смених акумулатора с нов и заменихме всичко(динамото зарежда 14.5V,при палене акумулатора пада до към 9.8-10,2V).Преди стартера въртеше доста мудно,особенно когато стана студено,но стрелките не падаха когато палех.Видях тази тема ище помоля колегата Tsetso да каже дали е оправил проблема с падащите стрелки.Благодаря предварително.
Reply

#15
Забравих да спомена колата.V50,2.0D,136к.с,2005г
Reply

#16
Здравей колега,
Все още карам със същият акумулатор, без да съм го зареждали и според мен проблемът ми не е бил от него, стрелките си падат, когато си искат, даже вече не им обръщам внимание. Най-вероятно е нормално, защото при стартиране на двигателя, колата изключва всички консуматори на ток. Друго, което забелязах в твоят пост е, че при теб напрежението пада доста повече от при мен при палене. 10 волта ми се струва сигурен признак за заминаващ си акумулатор.
Reply

#17
Tsetso Wrote:Здравей колега,
Все още карам със същият акумулатор, без да съм го зареждали и според мен проблемът ми не е бил от него, стрелките си падат, когато си искат, даже вече не им обръщам внимание. Най-вероятно е нормално, защото при стартиране на двигателя, колата изключва всички консуматори на ток. Друго, което забелязах в твоят пост е, че при теб напрежението пада доста повече от при мен при палене. 10 волта ми се струва сигурен признак за заминаващ си акумулатор.


Колега,акумулатора е чисто нов на 2дни и е силвър серията на Варта,85АН 800 стартов ток.Няка не ми се вярва да в от него.Акумулатора преди да го сложим,го мерихме и показа 12,75V заряд.Притеснява ме,да не се случи нещо с таблото или с електрониката на колата.
Reply

#18
85Ah не е ли малко за този мотор?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#19
qwerty8412 Wrote:
Tsetso Wrote:Здравей колега,
Все още карам със същият акумулатор, без да съм го зареждали и според мен проблемът ми не е бил от него, стрелките си падат, когато си искат, даже вече не им обръщам внимание. Най-вероятно е нормално, защото при стартиране на двигателя, колата изключва всички консуматори на ток. Друго, което забелязах в твоят пост е, че при теб напрежението пада доста повече от при мен при палене. 10 волта ми се струва сигурен признак за заминаващ си акумулатор.


Колега,акумулатора е чисто нов на 2дни и е силвър серията на Варта,85АН 800 стартов ток.Няка не ми се вярва да в от него.Акумулатора преди да го сложим,го мерихме и показа 12,75V заряд.Притеснява ме,да не се случи нещо с таблото или с електрониката на колата.


9.8-10,2V - не е проблем за оловен акумолатор при голям товар. На повечето при максимален товарен ток напрежението може да падне до 8.6v без да се смята, че акумолатора е в дълбок разряд.

Както и да е. Ниското напрежение означава две неща:
- едното е голям ток
Нещо да консумира повече от колкото трябва.

- Другото е източник с високо изходно съпротивление.
Иначе казано товара консумира повече от колкото източника може да даде - причините пак две скапан източник(акумолатор в твоя случай) или източник проектиран за по малък от консумирания ток(неправилен избор на акумолатор).
Wink
Reply

#20
Tisho Wrote:
qwerty8412 Wrote:
Tsetso Wrote:Здравей колега,
Все още карам със същият акумулатор, без да съм го зареждали и според мен проблемът ми не е бил от него, стрелките си падат, когато си искат, даже вече не им обръщам внимание. Най-вероятно е нормално, защото при стартиране на двигателя, колата изключва всички консуматори на ток. Друго, което забелязах в твоят пост е, че при теб напрежението пада доста повече от при мен при палене. 10 волта ми се струва сигурен признак за заминаващ си акумулатор.


Колега,акумулатора е чисто нов на 2дни и е силвър серията на Варта,85АН 800 стартов ток.Няка не ми се вярва да в от него.Акумулатора преди да го сложим,го мерихме и показа 12,75V заряд.Притеснява ме,да не се случи нещо с таблото или с електрониката на колата.


9.8-10,2V - не е проблем за оловен акумолатор при голям товар. На повечето при максимален товарен ток напрежението може да падне до 8.6v без да се смята, че акумолатора е в дълбок разряд.

Както и да е. Ниското напрежение означава две неща:
- едното е голям ток
Нещо да консумира повече от колкото трябва.

- Другото е източник с високо изходно съпротивление.
Иначе казано товара консумира повече от колкото източника може да даде - причините пак две скапан източник(акумолатор в твоя случай) или източник проектиран за по малък от консумирания ток(неправилен избор на акумолатор).
Wink


Тишо,благодаря ти за разяснението.От това което пишеш ако разбирам правилно и по-пътя на логиката,този който ми е правил стартера не го е направил както трябва.Съответно стартера ми консумира повече ток от необходимото.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)