The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Плюсове и минуси на Волво ХС 90

#11
IJAN Wrote:
Nicky Wrote:В статията има верни и доста пресилени неща. В Русия често тези коли се експлоатират извън пътищата, а на много места пътищата им ги няма и за това има сериозни оплаквания от системата за двойно предаване, която работи на лимита си, а също качеството на горивата и маслата са под всякаква критика, много марки не дават гаранция за двигателите или ги преработват за да могат да издържат на кофтите горива. Направи ми впечатление мнението на Алексей Солнцев, че атмосферния шестак гори 5 л./100км по-малко от стария с турбо. По технически характеристики разликата е около литър. Или Алексей е карал турбото здраво, а атмосферката - пенсионерски за да му даде 5л. разлика. При мен Т6 градско разхода се колебае от 19-21 л/100км газ и колегата "Zorba" 3.2 атмосферен, споменава за разход на газ от подобен порядък, с литър-два по-малко.
Алексей Солнцев е декан от Москва.Обикножен потребител.Като му гледам снимката надали знае от къде да си сипе бензин,камо ли да го замери.Той не е от изпитателите на АУТОРЕВЮ.Като оставиме това настрана кое според теб е доста пресилено?

Колегата Ники има XC90 и споделя преки впечатление - нали това е идеята на темата - или нещо не съм разбрал??
Между другото колежка кара 3.2 атмосферен и в София под 17-18 не може да го смъкне..
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
bell Wrote:
IJAN Wrote:
Nicky Wrote:В статията има верни и доста пресилени неща. В Русия често тези коли се експлоатират извън пътищата, а на много места пътищата им ги няма и за това има сериозни оплаквания от системата за двойно предаване, която работи на лимита си, а също качеството на горивата и маслата са под всякаква критика, много марки не дават гаранция за двигателите или ги преработват за да могат да издържат на кофтите горива. Направи ми впечатление мнението на Алексей Солнцев, че атмосферния шестак гори 5 л./100км по-малко от стария с турбо. По технически характеристики разликата е около литър. Или Алексей е карал турбото здраво, а атмосферката - пенсионерски за да му даде 5л. разлика. При мен Т6 градско разхода се колебае от 19-21 л/100км газ и колегата "Zorba" 3.2 атмосферен, споменава за разход на газ от подобен порядък, с литър-два по-малко.
Алексей Солнцев е декан от Москва.Обикножен потребител.Като му гледам снимката надали знае от къде да си сипе бензин,камо ли да го замери.Той не е от изпитателите на АУТОРЕВЮ.Като оставиме това настрана кое според теб е доста пресилено?

Колегата Ники има XC90 и споделя преки впечатление - нали това е идеята на темата - или нещо не съм разбрал??
Между другото колежка кара 3.2 атмосферен и в София под 17-18 не може да го смъкне..
Аз не поставям под съмнение това което са написали колегите относно разхода или нещо друго.Но има колеги дето не са съгласни с някои неща в руската статия-и аз защото не притежавам такава кола винаги ги питам-с кое по точно не сте съгласни,кое е пресилено и кое не е вярно.Не виждам нищо лошо в това.
Reply

#13
Quote:Колегата Ники има XC90 и споделя преки впечатление - нали това е идеята на темата - или нещо не съм разбрал??
Между другото колежка кара 3.2 атмосферен и в София под 17-18 не може да го смъкне..
Това и аз го потвърждавам. Разхода при много натоварен градски трафик при мен е около 17.7 по компютър. Качва се на 18,4, но тук става въпрос за зверски задръствания и включен климатик.
Градско, рано сутрин с минимален трафик и много светофари - 13,5л/100км

Преки впичатления от ХС90 (Аз имам хс90, аватара ми е старото волво. Пазя го защото много го обичам (аватара, колата я продадох).)

Предимства:
- ще използвам думите на жена ми - В тази кола се чувставам като в бункер. Безопастност.
- Зимата е много добър.
- Колата е направена от хора с деца за хора с деца. Много хубави дизайнерски решения има. - Например: Задна част на конзолата се маха така че средната седалка отива почти между предните. Така детето на средната сeдалка е между родителите си.
- Комфрот - Може би прилича на товарен автомобил. Може би стереото можеше да е по гъзарско. Може би. Едно мога да кажа - няма нищо излишно. Всичко си е на мястото и няма никакви трикове и чуденки. Качеството е на ниво. Седалките са супер удобни. Кожата на седалките на ХС90 до 2005 мисля е по тънка, но това е поправено.
- Има много място в колата. Семейство с две до четири деца ще се чувства удобно.
- механика - това е по-скоро камион. Тежи колкото големите пикапи които се карат в Северна Америка, а те се водят light trucks. Механиката е ОК за такава кола. Няма нищо сложно или уникално. Подръжката на колата с бензиновите мотори е сведена до възможния минимум, защото се развалят много, много рядко.

Недостатъци:
- Можеше да има повече неща - като например подгряване на задните седалки да не е опция. Някои аксесоари да идват с колата а не да се поръчват допълнително. Семейна кола е.
- Консумацията на гориво в градски условия - Много нормален разход на камион.
- Ускорение типа ела ми фани шлифера - това прецаква автоматика много. За да се понижи натоварването в предавките, температурата и налягането в хидравличния съединител първо се тръгва бавно без натискане на газ и след това леко се ускорява до 20км/ч, после е лесно.
- Единствено като забележка - това е веригата и зъбната предавка за алтернатора на 3,2л, които при ремонт гълтат много пари.
- Иска ми се да има нещо като малък багажник за аптечка и пожарогасител. Мястото където е акумулатора не е най-подходящо.
- липса на кадърни механици - Тази кола не става за квартален механик, дори за смяна на масло. Дефиниция на квартален механик - животно непознаващо техническите термини. За него Нютон Метъра е вид цаца, която върви с бира. Той може да се справи с всичко и естествено знае всичко. Най-често използван технически термин е - *** ** мамата. Изразявам се крайно, но идеята е ясна.

Друго не се сещам.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Бай руснак писал. Ок. Съгласен съм да всичко това може да се счупи, но техните представи за експлоатация и пътуване са...
Няма техническо средство което да издържи на пътя Москва – Якутск... :mrgreen:
https://www.drive2.ru/l/4350648/

Ако аз си търся XC90 - тези всичките описани проблемни места не биха ме притеснявали.
Първо - едва ли това всичкото ще се счупи по едно и също време.
Второ - Ако колата е потдържана както трябва вероятността тези неща да не се счупят е по-голяма от тази да се счупят. Да имат си слаби места - Наводняващия се CEM на първите XC90, дренажа на люк-а, но това са все неща за които има решение. За CEM-а Volvo предлагат модифицирана кутия на CEM-а с която проблемите с влагата стават история. Дренажа на люк-а - ми почиства се от време на време и проблеми няма как да създаде. Трансмисия - ако не се кара като съзтезателна кола и обслужва и поглежда от време на време и там проблемите са редки.
Трето - Преди няколко години станах свидетел на ПТП между XC90 и Мерцедес ML. ML-a удари XC-то във вратите. Половината предница на ML-a се сгъна и разпадна а XC-то му се сгънаха ламарините до едни дебели предпазни железа в вратите, които се отпечатаха на ламарините на вратите. Удара беше в левите врати на XC-то. Другото което ме впечатли беше, че шофьора на XC-то си отвори смачканата врата разбута еърбеците и излезе. Нямах с какво да снимам тогава, а и беше малко неудобно от случилото се, но когато си задам въпроса XC90 или друга марка винаги се сещам за тази случка. Wink
Reply

#15
До момента само проблеми, породени от експлоатация се споменават ... и то на коли на много км и лошо поддържани!
Иначе този модел има детски болести, които се проявяват най-често и в голям % от колите, но нито една от тях не е изброена ... дори кутията, за която си мислят всички, не е детска болест, специално 6-ст. Айзин е в пъти по-сполучлив от 5-ст. и GM (Т6) :lol:
За кутията има много писано, виждам че доста хора са чели, но освен фокусът "счупи се", явно друго не са разбрали. Тази кутия страда от липса на смяна на масло и температура. След 2006 год. (6-ст. Айзин) ХС90 има охладител на маслото за скоростите, вграден във водния радиатор. След 2012 год. от ВОЛВО започват редовно (60 000 км) да сменят маслото, за което преди това години наред твърдяха, че било вечно ... както е при БМВ с техните по-стари кутии - вечни, ама не :lol: :mrgreen:
Ако някой си мисли, че това паве (ХС90) е за състезание или ще тръгне първо на светофара - много се лъже. Тежи 2500 кг и няма как да победи физичните закони с тези двигатели, дори и с V8 Wink
Плюсовете на павето (ХС90) са други - комфорт (без R-design, там е с по-твърдо окачване), здравина и сигурност. Моделите след 2006 год. са подобрени значително и много от описаните неща са изчистени. За съжаление при 2-ра употреба коли, всичко е като с жената - въпрос на късмет :mrgreen:
Монусите като цяло - тежка и голяма кола, трудна за управление в града, има висок разход, скъпа поддръжка (то няма ВОЛВО с еФтина) и липса на кадърни майстори! В София и Варна човек може да намери кой да му реши проблема, но в други градове - мъка за сосбствениците на паветата. Миро от Силистра може да сподели, за всичко до Русе в МП и започват да гледат колата като полезно изкопаемо :lol:
Както Тишо сподели, ако се поддържа една кола нормално, с подходящи като качество части и разбиращи какво прявят майстори, шансовете нещо от изброените неща да се счупи са много малки.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Влади, нека уточним, че поддръжката е скъпа, но в сравнение с ОПЕЛ или VW, и то в по-малките класове модели...
Едва ли има особена разлика в собствения си клас - ML, Touareg, Q7, LC, Pajero и т.н. Да не се окаже по-евтина дори Wink
И всъщност какво точно означава "скъпа поддръжка"?! Всичко е толкова относително!
Скъпи "био" домати ли да си купя или обикновени... Big Grin Поглеждам в портфейла си и решавам.
Нали никой не си мисли, че ще си купи кола втора употреба и нищо няма да пипне по нея... Wink
Толкова изписахме по тази тема, че всичко оттук нататък е само чесане на езици.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Не, не е Мони!

Двигателите на споменатите от теб марки предлагат паветата си с 3.0+ литра дизели, а Волво отстъпва там и то сериозно. Вярвам че, никой не очаква да тръгне първи на светофара, но все пак динамика си трябва! Най-големия двигател е D5 при дизела, а той не е достатъчно мощен за тази кола. След хиляди ремапи и разправии нещата стават по- добри, но е далеч от идеално. Бензина е по-добре балансиран, но ако колата се кара доста, това за мeн не е избор. Тук, където доста се карат тези неща и много хора могат да си ги позволят, много рядко можеш да срещнеш T6 или V8.
Кутията вие я коментирахте, но човека от Канада ви го каза с една дума, боклуци. Там карат само такива!
Друг момент е качествата му извън асфалта. Ако човек харчи големия лев за огромна, ръбава кола с 4x4, но не може да кривне от пътя и да я поокаля, защото ще затъне някъде е чисто губене на време и харчене на излишни пари. XC70 е по-динамично, с доста по-добри характеристики на и извън асфалта, и доста по-практично. С две думи струва си парите и е в лига, където няма кой да го победи!
Остава здравината и сигурността, което вярвам е така, но сигурността на всяко едно Волво не е по-малка от тази на XC90. Ако аз трябва да избирам по-този показател между новото V40 и XC90, не бих се се колебал дълго и избора ми ще е новото V40 всеки път! За комфорта, седалките са като на всяко едно друго Волво, а те са най-комфортните, в които съм сядал, но не съм възхитен от огромния боди-рол по завоите, в следствие на високия център на тежестта. В момента, който колата напусне магистралата и слезе по А и Б пътища, става трудна за каране и моят комфорт отива на кино, но вярвам пасажерите са ок.
Разхода на гориво е друго нещо, което не ме радва. Особенно ако колата се кара предимно в града, една прилично малка дизелова кола би била 100 пъти по-разумен избор. Всъщност всяка кола би била по- разумен избор.

Това е моето мнение по въпроса. Аз лично не бих си купил SUV, на която и да е марка, защото това са адски много пари за имидж и нищо повече.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#18
Данчо,
Като човек, който често присъства във форума, мнението ти за SUV и лимузините/комби/4х4 специално Волво, ми е добре известно! Wink
Уважавам го, макар да имаме разминавания. Считам, че си достатъчно компетентен, за да спорим излишно и да пълним форума... Big Grin
Ти си имаш своя избор, аз моя, вярвам и двамата сме доволни... Smile
Думата ми беше конкретно за скъпата поддръжка. Не мога да се съглася, че сравнена с други SUV марки ще има съществена разлика. Сравнения с по-ниски класове автомобили са нелогични! Това е. Това не е Голф 2-ка все пак Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#19
JMI Wrote:...........

Това е моето мнение по въпроса. Аз лично не бих си купил SUV, на която и да е марка, защото това са адски много пари за имидж и нищо повече.

Поздрави
Може би си прав,JMI,но за Англия!Ако ти се налага да пътуваш повечко зимата по нашите ,,пътища",сигурен съм,че ще промениш мнението си за SUV :lol: ,още повече,че си карал такъв и имаш преки впечатления! Idea
Reply

#20
За мен е безмислено да вземеш 2.5 тона SUV с аеродинамика на тухла и висок център на тежестта, да го ремапваш и да търсиш от него динамика. Просто тези автомобили си имат друго предназначение.

От към разход съм доволен. Нашият /D5 185к.с/ си похапва между 7-8 литра.
Извън пътя XC90 си върви прилично, като за паркетник. Wink
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)