The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Плюсове и минуси на Волво ХС 90

#21
Пак хиляда мнения въртящи се около една и съща тема, какво толкова сложно има, харесва ти купуваш, не ти харесва не купуваш. Всяка кола си има и много плюсове и много минуси, без значение от марка и клас. Специално ХС90-то хубаво, но скъпо. Хубаво и евтино няма, винаги е едното, ако можеш да го купиш и поддържаш е ОК, ако само можеш да го купиш, а не останат пари за обслужване, за нови гуми и поддръжка, значи не е за теб...
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#22
Колеги от ХС90 не може да очаквате някакви големи неща. Не го сравнявайте дори с ХС70. Съвсем друго е. Не случайно пиша постоянно че това е по-скоро камион. Като динозавър е, но много готин динозавър. Колегата от Монреал е прав, но да каже също при какви температури експлоатира колата и на какви пътища я кара. Това да не се смята за заяждане, а по-скоро за пояснение че климата - условията в Монреал не са много "нормални". Аз докато живях там си спомням температура след обед 15 градуса, а рано сутрин -15 градуса. Това беше пролетта. Как това се отразява на техниката?
Да тръгна да говоря също в тази връзка с колегата от Монреал и за софтуера на кутията. Според мен не е рафиниран и понякога тези ритници са именно от объркване и как да го кажа припокриване на параметрите. Газ малко и след това веднага спирачка и се усеща как кутията се бие по галавата - верно, кво иска тоз каун там.
Това е положението. Автоматика не е лошо нещо, но при слаба поддръжка и лоши навици на каране се скапва бързо.
Не може да се третира автоматика като ръчна и да се ръчкана пълна газ. Не трябва и да се третира като автоматик също. В смисъл че кутията се управлява от шофьора чрез степен или скорост на натискане педала на газта. Никога заедно газ и спирачка. Това скапва кутията адски много. Ако тука на шофьорски изпит те видят да го правиш много инструктори късат директно. В смисъл натиска спирачка без да се пуска газта. Това се счита за съзтезателно каране Wink
Да не говорим когато видят W и карат на тази опция.
Аз не харесвам в тези кутии че нямат термометър да гледа човек каква е температурата докато кара, както е на двигателя. Няма знаци които компютъра да дава на шофьора ако с начина си на каране достига гранични стойности. Ама това не е камион, нищо че е направено като такъв.
Караме пък каквото стане. Да сме живи и здрави.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#23
pliva Wrote:
JMI Wrote:...........

Това е моето мнение по въпроса. Аз лично не бих си купил SUV, на която и да е марка, защото това са адски много пари за имидж и нищо повече.

Поздрави
Може би си прав,JMI,но за Англия!Ако ти се налага да пътуваш повечко зимата по нашите ,,пътища",сигурен съм,че ще промениш мнението си за SUV :lol: ,още повече,че си карал такъв и имаш преки впечатления! Idea

Пламене,

аз се кефя изключително много на xc70, бих карал пак с удоволствие, но то е кола с висока проходимост и отново, за мен е най-функционалното и практично возило, което човек може да си купи. Тук дискусията е за друго нещо.

Надявам се, да не си ме разбрал погрешно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#24
WINERGY Wrote:От към разход съм доволен. Нашият /D5 185к.с/ си похапва между 7-8 литра.
Извън пътя XC90 си върви прилично, като за паркетник. Wink
Как ги докара тия 7-8 литра, направо ми се зави свят! :roll:
Пак ще се окаже, че нашата 90-ка харчи най-много...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#25
Spurs Wrote:Влади, нека уточним, че поддръжката е скъпа, но в сравнение с ОПЕЛ или VW, и то в по-малките класове модели...
Едва ли има особена разлика в собствения си клас - ML, Touareg, Q7, LC, Pajero и т.н. Да не се окаже по-евтина дори Wink
И всъщност какво точно означава "скъпа поддръжка"?! Всичко е толкова относително!
Скъпи "био" домати ли да си купя или обикновени... Big Grin Поглеждам в портфейла си и решавам.
Нали никой не си мисли, че ще си купи кола втора употреба и нищо няма да пипне по нея... Wink
Толкова изписахме по тази тема, че всичко оттук нататък е само чесане на езици.
Поздрави!
Мони,
скъпа в сравнение с други модели на Волво - дискове, накладки, гуми, разход на гориво, масло в дифове ... иначе сравнено с другите марки - направо е еФтиния :lol: Като знам един познат колко често (на всеки 20 000 км) си прави предницата на Q7 и реве с крокодилски сълзи или смяна на предни дискове и накладки в Камор на Х5 - 2800 лв. ... павето на Волво си е народен автомобил :lol:
Но не трябва да заблуждаваме народа, че харчи малко, частите са евтини и т.н. Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#26
Пичове, тези коли като нови струват между 80 и 120 хилки.
Някой ако очаква, че ако купи един хипопотам (бегемот рус.) на поне 500 хиляди км. и на който джамбазите са правили чудеса, за да го изкарат оживял от някоя италианска автоморга и ние да се кефим, че сме ударили кьоравото за 10 - 12 бона - частите афтърмаркет пак ще са съобразени с колата, излизаща от магазина!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
che4ef Wrote:....
Колегата от Монреал е прав, но да каже също при какви температури експлоатира колата и на какви пътища я кара. Това да не се смята за заяждане, а по-скоро за пояснение че климата - условията в Монреал не са много "нормални". Аз докато живях там си спомням температура след обед 15 градуса, а рано сутрин -15 градуса. Това беше пролетта. Как това се отразява на техниката?
Да тръгна да говоря също в тази връзка с колегата от Монреал и за софтуера на кутията. Според мен не е рафиниран и понякога тези ритници са именно от объркване и как да го кажа припокриване на параметрите. Газ малко и след това веднага спирачка и се усеща как кутията се бие по галавата - верно, кво иска тоз каун там.
Това е положението. Автоматика не е лошо нещо, но при слаба поддръжка и лоши навици на каране се скапва бързо.
Не може да се третира автоматика като ръчна и да се ръчкана пълна газ. Не трябва и да се третира като автоматик също. В смисъл че кутията се управлява от шофьора чрез степен или скорост на натискане педала на газта. Никога заедно газ и спирачка. Това скапва кутията адски много. Ако тука на шофьорски изпит те видят да го правиш много инструктори късат директно. В смисъл натиска спирачка без да се пуска газта. Това се счита за съзтезателно каране Wink
Да не говорим когато видят W и карат на тази опция.
Аз не харесвам в тези кутии че нямат термометър да гледа човек каква е температурата докато кара, както е на двигателя. Няма знаци които компютъра да дава на шофьора ако с начина си на каране достига гранични стойности. Ама това не е камион, нищо че е направено като такъв.
Караме пък каквото стане. Да сме живи и здрави.
Колега, те условията тук са еднакви за всички - и за ръчните, и за АСК!Ама вторите по-чупливи, мътните да ги вземат.Така е и в България между другото.И там има "нов внос" с ръчни и такъв с АСК!Явно обаче този на коли с ръчни скорости е "по-нов внос".Поне така излиза ако се зачетеш в писаниците на колегите, оправдаващи "качеството" на АСК.Едните били на 400 000-500 000 км като са внесени(АСК), а другите(РСК) явно са на по 100 000-200 000 км :roll:
Иначе вчера за пореден път колата се опита да потегли, след като съм спрял на светофар.Нищо драматично и необичайно нямаше в поведението ми - карах си с 50 км/ч, светофара в далечината светна червено, съответно си махнах крака от педала на газта, колата си уби част от набраната скорост, намалих, спрях, но АСК не искаше да спира и продължи да мъчи двигателя и спирачките, та се наложи да я укротявам с преместване на лоста :lol:

Колкото до натискане едновременно на спирачка и газ, хм, нищо вече не може да ме учуди.Хора и шофьори всякакви има тук.Преди известно време си говорихме с колегите за местните шофьори и всички бяха на мнение, че тук(Монреал) шофьорите са най-зле.И това беше споделяно, не само от канадци, но най-вече от имигранти като мен и доста колеги с опит в родните ни страни Idea Аз обаче такива методи(спирачка и газ едновременно) не прилагам и никога не съм прилагал, а както написах по-рано W дори не знам работи ли, т.к. никога не съм го включвал!Дори съм го забравил и се сещам, че го имам само след като го спомене някой колега тук!


А тази част от мнението ти просто говори сама по себе си за АСК и качествата й:
che4ef Wrote:Автоматика не е лошо нещо, но при слаба поддръжка и лоши навици на каране се скапва бързо.
Не може да се третира автоматика като ръчна и да се ръчкана пълна газ. Не трябва и да се третира като автоматик също.
Ако имаш АСК, трябва да я третираш едва ли не като новородено бебе - възможно най-честа смяна на маслото в него(по възможност да се сменя заедно с двигателното) и само да я галиш и гукаш (караш я само извънградско и в равнината, най-много с 90 км/ч, а температурата на въздуха да е около 24-25 шведски градуса).

Зачети се между редовете в мненията на колеги тук, които са болни фенове на АСК - АСК, никога и при никакъв случай не може да бъде винена за нищо лошо :mrgreen:

Най-важното е да сме живи и здрави Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#28
Тежка колае хс90 и затова трябва по-внимателно.
Колега Ev-v50 колата кога за последно беше на диагностика. Често такива проблеми със смяна на софтуер се решават. Адаптирал ли си кутията откакто си взел колата. Не е лошо когато се натрупат километрите и се смени маслото да мине през адаптация.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#29
Боже, боже колко мъка има на този свят.
Колеги ясно е че винаги ще има недоволни.
По принцип в момента в който си помислите за покупка на каквато и да е кола сте назад. Доказано тя си е разход, въпроса е колко сте готови да платите за кефа(а той цена няма) който си позволявате.
Иначе хората по света правят статистика за това кое колко се троши и не мисля че Волво(с АСК или без) е в челните класации.

Малко са хората които ще кажат, че колата която са купили не става. Обикновено противници са не притежаващите марката(или модела) и (или) такива които са я притежавали и са я сменили с нещо по-добро(от тяхна гледна точка).

П.П. Sorry че се отклоних от темата. И не визирам никой от потребителите на този форум, просто лични наблюдения изказах.
ex XC90
Reply

#30
Spurs Wrote:
WINERGY Wrote:От към разход съм доволен. Нашият /D5 185к.с/ си похапва между 7-8 литра.
Извън пътя XC90 си върви прилично, като за паркетник. Wink
Как ги докара тия 7-8 литра, направо ми се зави свят! :roll:
Пак ще се окаже, че нашата 90-ка харчи най-много...

Толкова си харчи, преди премахването на DPF беше с 1-1.5l отгоре.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)