The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обслужване - кога?

#1
Здравейте колеги,
от скоро съм собственик на Volvo XC60 Т6, 2011.
От предишния собственик научих, че е обслужена, но не в МП, а в някакъв друг сервиз.
Как мога да разбера на колко километра е било обслужването и кога трябва да бъде следващото.

Благодаря!
Reply

#2
Питаш предишният собственик(това е задължително преди покупка на автомобил) или търсиш някъде лепенка за смяната на маслото.
Ако нямаш инфо правиш обслужване веднага!
ex XC90
Reply

#3
zorba Wrote:Питаш предишният собственик(това е задължително преди покупка на автомобил) или търсиш някъде лепенка за смяната на маслото.
Ако нямаш инфо правиш обслужване веднага!
+1
Откъде си бе човек?
Пишете ги тия градове, улеснявате комуникацията! Wink
Можеш да отидеш в сервиза, в който е казано, че е обслужена и да провериш.
Всеки сериозен сервиз, дори и неофициален, си води статистика на преминалите автомобили.
Все си мисля, че ХС60-ка няма да бъде закарана на случайно място. Ако все пак е така, значи предишния собственик е бил пълен безхаберник, така че обслужвай веднага всичко!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
Предишният собственик се е преместил да живее в чужбина и не отговаря на номера, който имам.
Но намерих сервиза и ще отида там да проверя.
Вижда ми се странно, че трябва да търся някаква лепенка.
Предишното ми 11 г. Пежо си имаше опция да се въведе на компютъра кога е обслужено и после да се извика тази информация когато е необходимо.
Reply

#5
Няма нищо странно в поставянето на стикери с марката, вискозитета, датата и километрите на които е сменено маслото. По цял Свят я има тази практика. На мен лично ми помогна да се ориентирам точно по тези въпроси, за които и ти питаш.
Поздрави
Успех
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#6
Благодаря на всички.
Ако все пак някой знае дали от менюто на бордовия компютър може да се стигне до тази информация, моля да пише.
PS. От София съм, че някой питаше.
Reply

#7
vaskko Wrote:Благодаря на всички.
Ако все пак някой знае дали от менюто на бордовия компютър може да се стигне до тази информация, моля да пише.
PS. От София съм, че някой питаше.
Не,не може да се види от менюто.Ако е обслужено в кадърен сервиз,след 1 година или след определените километри според сервизната програма ще ти излезе съобщение,че е време за регулярно обслужване,но само за маслото и масления филтър.За другите неща- ангренажен ремък,ролки,обтегач,горивен филтър...ако не е попълнена сервизната книжка,няма как да разбереш щом като не е обслужван в оторизиран сервиз(МП).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)