The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С какви секретни болтове си затягате джантите?

#11
Аз имах същият проблем със секретните болтове. Реших го като си купих други с по-малка глава марката май беше MCGard или нещо такова и са за Волво.
ex XC90

#12
Yankov Wrote:По темата - с никакви.
Извън темата - карай спокойно. Не е дюнерланд, няма (толкова много) турци, албанци и т.н., от които да се пазиш.

Добре, че рядко ми се случва да "срещам" хора, които като се завръщат към Майка България...мислят как да си запазят железата (джантите).

Материален свят, какво да го правиш.


Яворе,

вярно, че е така! Smile В Германия такива места има, че чак се чюдя, как колегата въобще има още, какво да затяга с тези болтове! :lol:
Volvo For life!

#13
jorkata66 Wrote:
WINERGY Wrote:Ако някой иска да ти открадне джантите никакви секретни болтове няма да те спасят. Wink
Това със сигурност е така, но поне отпадат аматьорите Big Grin Big Grin Big Grin
И аматьорите имат екстрактори, така че няма спасение Wink
Идеята е да не ти излезе "късметът", но за по-спокойно - McQuard, дори оригиналните са на тяхната фирма.
Проблемът с болтовете не е толкова пренатягането, а заваряването към главината от окиса. За целта лично аз мажа резбите на болтовете с отработено дизелово масло, за да не запичат... от него отмиване няма :lol:
BG VOLVO Member #00409

#14
:lol: Аз пък се чудя, защо им е да крадат само джантите, като може да задигнат цялото Волво Big Grin По белите държави така правят Wink

Dodo 155: Колега, моля те да се придържаш към темата! Gustav попита за секретни болтове, а не дали ще му откраднат колата!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i

#15
бати, то човек да не попита нещо.....
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!

#16
gustav Wrote:бати, то човек да не попита нещо.....
Gustav, вземи си McGuard от E-bay или някой магазин в Германия.
Немците имат и една друга марка, която в момента не мога да се сетя за името й ... купувал съм си техни преди доста години за друга кола и бях много доволен.
Важното е да слагаш малко отработено масло преди да ги завият - можеш да си го дръпнеш с една спринцовка при смяна и после да ги намазваш.
Така няма да спекат и ще ти е спокойно Wink
Реално шансовете да останеш без джанти не са големи, но съществуват, така че вземи превантивна мярка, за да не ти скапят почивката.
BG VOLVO Member #00409

#17
Да, бе така ще направя...изобщо при всички положения ще се подсигуря. Въпросът ми беше и за този центриращ конус, но явно това се счита за нещо супер третостепенно сред феновете....

Яд ме е като ги чета тези работи тука. Аз карам със секретни болтове още от първата си кола от 1986, когато пак се крадяха джанти. Капачките за горивото също винаги са ми били със заключване. На всичките си коли досега съм бил със секретни болтове. Първо ги правеха на струг, после съм купувал български, немски и какви ли не още. За 1 000 000 км нито веднъж не са ми крали джантите и нито веднъж не съм имал проблеми с отвиването. Старото S80 също беше с оригинални секретни болтове и си беше ОК. То по тази логика дайте да не си заключваме колите за да влизаме и излизаме по-бързо.

В Германия няма да ми свалят джантите, не само защото има контрол, а защото има изобилие от евтини колела втора употреба. Проблемите започват от Хърватска и нататък, където хората са издивели и за няколко евра са готови да ти счупят колата. Тук от съседите ни всички турци, гърци и италианци са със секретни болтове - това да ви говори нещо?
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!

#18
gustav Wrote:...Тук от съседите ни всички турци, гърци и италианци са със секретни болтове - това да ви говори нещо?
Ами манталитет бре, колега :!: И на луната да отидеш, пак ще си го отнесеш с теб Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i

#19
Като че ли колегата Ev изобщо нямаше предвид твоя манталитет, ама я да си трая да не отнеса и аз някоя обида :roll:

#20
Gustav здравей,



По темата: mcguard ама не са много евтини. http://shop.mcgard.com/catalogsearch/res...ory_id=102
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)