The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Грешка за нивото на антифриза

#11
Ник, така ли иначе трябва да се види какво е. Според мен кажи им да отворят и да видят дали е главата или гарнитурата. Иначе не знам, може съвсем да стане зле и да те остави на пътя. Ако не сега то след време. Когато знаеш какъв е проблема ще мислиш.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#12
che4ef Wrote:Ник, така ли иначе трябва да се види какво е. Според мен кажи им да отворят и да видят дали е главата или гарнитурата. Иначе не знам, може съвсем да стане зле и да те остави на пътя. Ако не сега то след време. Когато знаеш какъв е проблема ще мислиш.

О, разбира се.
Колата вече не се кара.
Просто взех да се замислям ако се окаже глава и цената на ремонта подмине 2-2500, дали си заслужава изобщо да се занимавам. Все пак след като оправя този проблем после ще имам още едни близо 1000 и за другите проблеми от преди и цялостната инвестиция в колата ще отиде над 15к...Още малко и ще дойде на цената на проверен екземпляр от следващата генерация...
Reply

#13
Като казваш "проверен екземпляр", тази нея ли проверихте преди покупката...?! :roll:
Всъщност, дори да стего направили, пак няма гаранция, че нещо няма да изпуши. Но все пак.
Замисли се - наистина ще вложиш едни пари, и то не малко, но после ще знаеш, че караш твоята кола!
Иначе - вариант за продажба, цяла или на части, и пак във филм с нови разходи за покупка, обслужване, ослушване...
Прецени си!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
nicktodorov Wrote:Здравейте,
От 2 дни колата започна да ми дава грешка за нивото на антифриза. Карам я от средата на октомври, по коледа врътнах 2400км из Европа и до сега подобен проблем не е имало.
Мисля, че всичко започна онзи ден, когато сутринта преди да запаля, реших да погледна масло и т.н. как са. Забелязах, че нивото на антифриза е малко над минимума. Отвих капачката на казанчето и се учудих, защото доста изсъска. До сега не бях виждал кола престояла цяла нощ да има такова налягане останало. Завъртях се да намеря вода за да долея и като се върнах, се оказа, че нивото не било толкова ниско. Тогава реших, че явно не съм видял добре ...........................

Каква грешка изписва? Съобщение, че нивото на антифриза е малко ли? или нещо друго?
Аз го имах същия проблем миналата година. При заграля кола, на път..излиза съобщението. Антифриза ми е под мин. ниво. Отварям леко капачката да долея..започва да съска естествено..и преливника се напълва на макс. и няма къде да долея. Съобщениеот изчезва. карам така 1ч. пак излиза съобщението и пак се повтарят нещата.. Но един път реших въпреки това да сипя догоре антифриз. Сипах...и вече половин година си карам без да ми излиза съобщението. Антифриза е посредата. При студена кола , некарана няколко дена..като отвартя капачката съска яко. държи си налягането. и след няколко сек се напълва отдолу и нивото се качва.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#15
cdroman Wrote:
nicktodorov Wrote:Здравейте,
От 2 дни колата започна да ми дава грешка за нивото на антифриза. Карам я от средата на октомври, по коледа врътнах 2400км из Европа и до сега подобен проблем не е имало.
Мисля, че всичко започна онзи ден, когато сутринта преди да запаля, реших да погледна масло и т.н. как са. Забелязах, че нивото на антифриза е малко над минимума. Отвих капачката на казанчето и се учудих, защото доста изсъска. До сега не бях виждал кола престояла цяла нощ да има такова налягане останало. Завъртях се да намеря вода за да долея и като се върнах, се оказа, че нивото не било толкова ниско. Тогава реших, че явно не съм видял добре ...........................

Каква грешка изписва? Съобщение, че нивото на антифриза е малко ли? или нещо друго?
Аз го имах същия проблем миналата година. При заграля кола, на път..излиза съобщението. Антифриза ми е под мин. ниво. Отварям леко капачката да долея..започва да съска естествено..и преливника се напълва на макс. и няма къде да долея. Съобщениеот изчезва. карам така 1ч. пак излиза съобщението и пак се повтарят нещата.. Но един път реших въпреки това да сипя догоре антифриз. Сипах...и вече половин година си карам без да ми излиза съобщението. Антифриза е посредата. При студена кола , некарана няколко дена..като отвартя капачката съска яко. държи си налягането. и след няколко сек се напълва отдолу и нивото се качва.

Да, за ниско ниво е съобщението.
Повечето пъти след отваряне нивото се връщаше в нормални граници, но все пак от време на време се налагаше и доливане. Общо около литър и половина е доляно, а продължаваше да показва периодично съобщението.
При мен съскане имаше и при вече изгасен двигател без да е развита капачката. Да, слабо, трябва да е наведеш и да се заслушаш, но го има. Отделно че толкова майстори категорично определяха маркучите като много твърди и пред пръсване ако продължавам да карам така.
Reply

#16
Просто взех да се замислям ако се окаже глава и цената на ремонта подмине 2-2500, дали си заслужава изобщо да се занимавам. Все пак след като оправя този проблем после ще имам още едни близо 1000 и за другите проблеми от преди и цялостната инвестиция в колата ще отиде над 15к...Още малко и ще дойде на цената на проверен екземпляр от следващата генерация...[/quote]

Това е много трудна дилема - твоята кола е вече на 13 години и вероятността след като оправиш сегашния проблем да се появи друг е по-висока отколкото примерно на 7-8 годишна. Ако тази кола си я карал 3-4 години без да наливаш много пари в нея - я продавай, ако си поналял доста парички в нея-стискай зъби и прави и се надявай да не се издънва за напред.
Проста финансова логика. Моята като я купувах преди 8 години от МП - върната от лизинг, МП бяха замазали един сериозен проблем, който ми костваше доста пари и време за го отстраня иначе нямаше да я карам толкова време. Колата преди да я купя и едно болтче не беше завивано и развивано извън сервизите на МП - затова прехвърлям цялата вина на тях, защото заключението им преди сделката, че колата е в идеално състояние - но това са минали неща.
Успех!
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#17
Nicky Wrote:Това е много трудна дилема - твоята кола е вече на 13 години и вероятността след като оправиш сегашния проблем да се появи друг е по-висока отколкото примерно на 7-8 годишна. Ако тази кола си я карал 3-4 години без да наливаш много пари в нея - я продавай, ако си поналял доста парички в нея-стискай зъби и прави и се надявай да не се издънва за напред.
Проста финансова логика. Моята като я купувах преди 8 години от МП - върната от лизинг, МП бяха замазали един сериозен проблем, който ми костваше доста пари и време за го отстраня иначе нямаше да я карам толкова време. Колата преди да я купя и едно болтче не беше завивано и развивано извън сервизите на МП - затова прехвърлям цялата вина на тях, защото заключението им преди сделката, че колата е в идеално състояние - но това са минали неща.
Успех!

За съжаление купих колата преди няма и 4 месеца.
Отделно я взех с основна цел теглене на каравана извън БГ...как да тръгна сега с тази кола някъде...само си представям нещо да се развали както съм с караваната някъде из Австрия примерно...айде колата примерно да прежаля и да се бракува на място..ама аз имам и каравана отзад...
Reply

#18
nicktodorov Wrote:Понеже проблема не се разреши и доливах още няколко пъти, днес ходих до 2 различни сервиза.
При изгасен загрял двигател, маркучите са твърди и съска леко от капачката на казанчето въпреки, че е стегната добре.
И на двете места диагнозата беше една и съща - или гарнитура, или спукана глава.Ако е по-лошия вариант, колко може да струва глава втора употреба и намират ли се лесно? От кои други модели става? Моята е xc70 2003, 2.4 163hp.
Благодаря.
nicktodorov Wrote:
cdroman Wrote:Каква грешка изписва? Съобщение, че нивото на антифриза е малко ли? или нещо друго?
Аз го имах същия проблем миналата година. При заграля кола, на път..излиза съобщението. Антифриза ми е под мин. ниво. Отварям леко капачката да долея..започва да съска естествено..и преливника се напълва на макс. и няма къде да долея. Съобщениеот изчезва. карам така 1ч. пак излиза съобщението и пак се повтарят нещата.. Но един път реших въпреки това да сипя догоре антифриз. Сипах...и вече половин година си карам без да ми излиза съобщението. Антифриза е посредата. При студена кола , некарана няколко дена..като отвартя капачката съска яко. държи си налягането. и след няколко сек се напълва отдолу и нивото се качва.
Да, за ниско ниво е съобщението.
Повечето пъти след отваряне нивото се връщаше в нормални граници, но все пак от време на време се налагаше и доливане. Общо около литър и половина е доляно, а продължаваше да показва периодично съобщението.
При мен съскане имаше и при вече изгасен двигател без да е развита капачката. Да, слабо, трябва да е наведеш и да се заслушаш, но го има.
Отделно че толкова майстори категорично определяха маркучите като много твърди и пред пръсване, ако продължавам да карам така.

A блок-тест правен ли е на двигателя? :roll:
Ако той е положителен, главата долу.
И после ще го мислите и смятате като време и средства.
Reply

#19
Какъв е този блок тест?
Не съм специалист, обикновено не се доверявам и на единични мнения, но както писах, след всичките единодушни мнения за или гарнитура или глава, достигнах до извода, че вече не може да има съмнения за друга причина за този проблем. А в такъв случай излиза, че само отваряне ще покаже кое ми се е паднало.
Ако все пак може и нещо друго да води това прекалено високо налягане в охладителната система, и този блок тест да го докаже, ще се радвам да споделиш повече подробности.
Reply

#20
nicktodorov Wrote:Какъв е този блок тест?
Не съм специалист, обикновено не се доверявам и на единични мнения, но както писах, след всичките единодушни мнения за или гарнитура или глава, достигнах до извода, че вече не може да има съмнения за друга причина за този проблем. А в такъв случай излиза, че само отваряне ще покаже кое ми се е паднало.
Ако все пак може и нещо друго да води това прекалено високо налягане в охладителната система, и този блок тест да го докаже, ще се радвам да споделиш повече подробности.

Ето колега, за този уред пиша и за съответната процедура.
Това са 100-те процента за хващането на проблема ти. Idea

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.profi.bg/show_product.php?pr_num=909">http://www.profi.bg/show_product.php?pr_num=909</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.bg/search?biw=1093&bih=461&tbm=isch&sa=1&q=%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA+%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80+%D0%B7%D0%B0+%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8+%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B5&oq=%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA+%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80+%D0%B7%D0%B0+%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8+%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B5&gs_l=img.12...1024042.1032504.0.1035209.27.23.4.0.0.0.156.2259.13j9.22.0....0...1c.1.64.img..1.0.0.G9DL9YhEZ-c&dpr=1&cad=cbv&sei=c0GyVqfdHIafsAGAkJTwBA">https://www.google.bg/search?biw=1093&b ... sAGAkJTwBA</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)