The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с Радио и Навигация

#11
Колега на радиото само копчетата светят, но защо тая сутрин беше тръгнало после неискаше да спре гася го вадя ключа още работи после по едно време спря всичко само даже не съм бил в колата и пак няма тръгване. :roll:
Reply

#12
Tisho Wrote:
pliva Wrote:
qnetyy Wrote:Междо другото тая сутрин всичко беше трагнало да работи и после пак спря...
Довечера ще погледна във ВИДА-та къде ти е модула.Ще разкачиш буксите и ще напръскаш с контактен спрей.Изпрати ми на ЛС номера на шасито.

Това с нищо няма да помогне, тъй като модулите са повече от един и колата не е фолксваген. :mrgreen: Искам да кажа, че куплонзите са доста качественни, и контактни проблеми може да има само ако е влизала влага.

По принцип контактния спрей не е панацея, и в доста случай пречи, вместо да помага. Капацитета който създава между изводите в доста случай пречи на нормалната работа - например когато има слаби аналогови сигнали, които се мерят с ADC...

Оптичните кабели в никакъв случай не пръскайте с контактен спрей... Idea Защото най евтниния за MOST мрежа е около 20$ за метър... Без конекторите. :roll:
Ако нищо не излиза на дисплея на радиото(ICM module), обикновенно проблема е в него. При проблем с някой друг модул и/или оптиката, дисплея светва и показва разни неща - поне стартовата картинка с XC90-то на нея.

Този модул освен дисплей и клавиатура за радиото е и CAN - MOST bridge, та заради това като не работи няма навигация, парктроник.

Здравей,

аз имам същия проблем от днес и се чудя какво да правя.
Странно е , че свети дисплея но не работи радиото и нищо от панела на "водопада.
Ще се радвам на мнение и съвет.
Предварително благодаря
Reply

#13
WINERGY Wrote:
qnetyy Wrote:а добро мнение ли имате за МП Пловдив?

Не. Wink

\
За съжаление и от мен не !
Да не видиш изпуснал амортисьор ???
Reply

#14
Здравейте колеги,

И при мен са налични подобени проблеми на XC60 D5 2011.
Казвам проблеми, понеже успях да разгранича 3 различни такива
1. Тептене на камеарта за задно виждане - картината прескач и сигналът не е чист.
Наблюдава се при продължително излагане на колата на високи температури.
По някога се стига до син екран със задраскана камера.
Според някои чужди форуми проблемът се разрешава със смяна на окабеляването на камерата.
2. Цялосто изгасване на дисплея на Senus
Отново се наблюдава при продължително оставяне на колата на припек в летните месеци.
в тези случаи не работят:
- навигацията
- радиото
- мулимедията
- камерата
- парктроника
Може да се променят настройките на климатика, но не може да се види на колко градуса е настроен.
Изгасяне и запалване на автомобила не помага.
Това, което върши работа при мен е изваждане на бушона на инфотеймънта и връщането му обратно.
Според няколко източника, това било софтуерен проблем, но е твърде странно да се проявява само през лятото.
Когато говорих с МП първия път, когато се случи, казаха, че няма проблем, щом се е включил отново и да си карам спокойно.
След като изтече гаранцията на колата и това отново се случи, ми обясниха, че трябва да се сложи "филтър на сигнала", което струвало 400-500лв

3. Невъзможност за промяна на радио станцията
Това ми се случи веднъж на скоро и мисля, че беше свързано с bluetooth-a на колата.
Цялата конзола работеше, но не можеше да се смени само радио станцията, нито чрез Numpad-a на конзолата, нито от копчетата на волана.
оправи се след като си спрях bluetooth-а на телефона.

Ако някой е срещал подобни затруднения и е намерил решение, нека сподели.
Лек и успешен ден!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)