The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Баир, облаци бял пушек и ... май се наиграх с фрегатата

#21
еее , слагаш друг двигател с твоята си инсталация, и евентуално от твоя двигател датчиците и всичко е ок. в крайна сметка то остава само железа. и другото според мен 100% ще стане двигател от автомат, което може би е по добрия вариант тъй като автомата малко или много не позволява тормоз на двигателя както ръчната скоростна кутия и може да попаднеш на по читав екземпляр. Тънкия момент ще е ако сменяш блока че трявба да търсиш редовен двигател с документи иначе си става вечено твоя след това.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#22
bell Wrote:добре де - ако туря само друга глава пак ли ще има обучение на компа?? то стана като в индийски сериал ... Smile

За пореден път ще се повторя, няма нужда от обучение на компютри и други такива, след като сменяш само железариите.

Разглобете го този мотор и ще си проличи дали има нужда от смяната му. Според мен е по-добре да се ремонтира, ако пораженията са само в главата.
Reply

#23
Tisho Wrote:За пореден път ще се повторя, няма нужда от обучение на компютри и други такива, след като сменяш само железариите.

Разглобете го този мотор и ще си проличи дали има нужда от смяната му. Според мен е по-добре да се ремонтира, ако пораженията са само в главата.
+1

СЕМ-ът не разпознава дали си му сменили алтернатор, помпа и т.н., ако се ползваъ същите детайли.
Ако се сложи друг D5 - 163 к.с., но с други номера на дюзите - възможно е да поиска да му се напише кодът им - да се припознаят, но само железа, както написа Тишо - нищо не се обучава или запознава.

Стефчо,
Първо виж какво точно е станало с мотора. Може да си намериш необорудван Idea и да си преместиш всичко - алтернатор, помпа и т.н.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
И аз това му викам,един блок комплект с бутала или само глава,в зависимост какво се е случило.
Сега очаквам и компетентно мнение от съфорумеца Dorio.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#25
Евентуално колегата ще вземе железата и ще се наложи да качи неговоро оборудване. Но нека първо отворят този и оценят състоянието му, след калкулация може да се вземе решение.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#26
   

ами това е - с рециклирани дюзи има няма 24 хиляди км. изкарахме Big Grin
или както се казва "Деца не правете това в къщи" или ако "майстора" ви каже, че е нормално да "кряка" така двигател - го заврете някъде ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
Това изгоряло бутало ли е ?
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#28
Не е изгоряло,а е задрало.А материала е от главата.Тук само "Професорите" могат да обяснят процеса.
Най вероятната причина е спекъл повдигач,кофти гарнитура,пикаеща дюза и нещата стават 3 в 1...
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#29
bell Wrote:ами това е - с рециклирани дюзи има няма 24 хиляди км. изкарахме Big Grin
или както се казва "Деца не правете това в къщи" или ако "майстора" ви каже, че е нормално да "кряка" така двигател - го заврете някъде ...

OMG...

Стана ми ясно, след като купих XC-то с тропащи повдигачи, защо като я закарах в Мп за обслужване не искаха да ми я върнат, преди всичко да е ремонтирано...

Явно някой повдигач се е разпаднал - от две части е като се износи прекалено двете части излизат една от друга и заклинват като клапана остава отворен , след което клапан(и) и бутала са се занитили едно в друго и каквото се е натрошило го виждаме на снимката.

Продължавам да твърдя, че майстора "карай така" е за много бой, или поне да плати ремонта... :twisted:

Това течното в другия цилиндър масло ли е?
Reply

#30
Тук май се отива към друг мотор. Този не знам дали подлежи на ремонт. А за майстора ..... Тишо е прав.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)