The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Баир, облаци бял пушек и ... май се наиграх с фрегатата

#31
Днес ще ходя до сервиза да я видя на живо и вече да решавам какво правя. От първа ръка да разбера какво може да е станало с мотора. Вината може и да не е от рециклажа преди точно две години.
НО пък ако е - вие мислите ли, че има майстор на света, който би казал "Пич- май се оаках - дай да оправим нещата" ... ?!

п.п. За да не набивам ново мнение - значи едната дюза след рециклаж от пикаеща е станала "серяща" с извинение - това крякане всъщност е било звук на дюза, а не на повдигачи или клапани и т.н.

Майсторите цъкаха и се чудеха как е устискало това бутало толкова километри .... ами това е!!! :mrgreen:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#32
Карах едно Пежо 406 и беше хор от крякащи дюзи - колата беше на 500 000км. Вървеше си без проблем. Нещо друго е станало. Паднал бренер в цилиндъра?!?
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#33
След като вече на място видях ситуацията - тя не се различава от дискусията до сега:
серяща дюза - черна (останалите четири ОК и са сиви)
Стопено бутало прилежащо към същата дюза - нагар по веригата - сега стискам палци да не е заминало и турбото..!!!
Сега вече с чиста съвест мога да кажа и следното - отворен за смяна на течаща гарнитура на капака в Сервиз ГТ1 Студентски град. (преди две години или няма и 20 000 км.)
По предложение на майстор Жоро дадени за проверка (на петте) и рециклаж (на две от тях) дюзи при Галин Дизела .
След приемане от сервиза и установяване на един нетрадиционен звук "крякане" (поствал съм го неколкократно и тук) и след успокоението "карай така нищо й няма на бегачката" -- виждаме резултата!!!
Не търся пари или обезщетение от никого - просто описвам една ситуация с надеждата да ми е обеца на ухото и дано да ми спре каръка вече ...

   
   
   
   
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#34
bell Wrote:След като вече на място видях ситуацията - тя не се различава от дискусията до сега:
серяща дюза - черна (останалите четири ОК и са сиви)
Стопено бутало прилежащо към същата дюза - нагар по веригата - сега стискам палци да не е заминало и турбото..!!!
Сега вече с чиста съвест мога да кажа и следното - отворен за смяна на течаща гарнитура на капака в Сервиз ГТ1 Студентски град. (преди две години или няма и 20 000 км.)
По предложение на майстор Жоро дадени за проверка и рециклаж (на две от тях) дюзи при Галин Дизела .
След приемане от сервиза и установяване на един нетрадиционен звук "крякане" (поствал съм го неколкократно и тук) и след успокоението "карай така нищо й няма на бегачката" -- виждаме резултата!!!

Защо ли не съм изненадан... После пак се чудете, защо не искам и да чуя за друг сервиз освен официалния. Wink

Нееднократно съм казвал и пак ще повторя - кварталните сервизи са само за смяна на биалетки и кормилни накрайници, по сложен ремонт от това - НЕ! НЕ и пак НЕ!
В доста случай съм скептичен и това да им се дава да пипат... Бях писал преди време за смяната на биалетки, кормилни накрайници и т.н през половин година, докато не сложих части от МП и... О чудо колата престана да се разхлопва с всяка смяна на сезоните...
Отделно с рециклирането на разни механики и хидравлики опита ми показва, че в България няма кой да го направи това качествено. И няма смисъл да се прави защото в най добрия случай изкарва не повече от година. и след което трябва ново.


bell Wrote:Не търся пари или обезщетение от никого - просто описвам една ситуация с надеждата да ми е обеца на ухото и дано да ми спре каръка вече ...

А би трябвало... Защото по друг начин тези майстори няма да се научат да работят внимателно, и качественно. В крайна сметка парите си ги е взел, след което "карай така нищо й няма на бегачката" и после "Те се така се чупят", докато клиентите не ги научим( и то по грубия начин - оплаквания в КЗП, съд и т.н.) да си носят отговорност за това което правят все клиента ще е наведен...


Друг мотор ли ще търсиш или ще ремонтираш?
Reply

#35
Kangalov Wrote:И аз това му викам,един блок комплект с бутала или само глава,в зависимост какво се е случило.
Сега очаквам и компетентно мнение от съфорумеца Dorio.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Въпреки това, трябва да се знае, че никой не е застрахован от грешки и една такава не те прави най-големият некадърник. На мен ми се е случвало да правят грешки по колата ми, но това не е причина да вдигам панаири. Отделно няма официален сервиз, който да ти ревизира дюзи, а ще предложи подмяна и то на всичките. Съгласявайки се на рециклиране поемаш риска на своя отговорност. Сега друг е въпроса ако някой по веригата знае, че дюзата е прецакана и си е замълчал, това вече не е само за бой, ами и за. ...... и сръбска музика.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#36
Този мотор не е ли позагрявал повече от нормалното преди да се скапе и с какво гориво/от къде си зареждал ?
Reply

#37
bg_tiger1978 Wrote:
Kangalov Wrote:И аз това му викам,един блок комплект с бутала или само глава,в зависимост какво се е случило.
Сега очаквам и компетентно мнение от съфорумеца Dorio.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Въпреки това, трябва да се знае, че никой не е застрахован от грешки и една такава не те прави най-големият некадърник. На мен ми се е случвало да правят грешки по колата ми, но това не е причина да вдигам панаири. Отделно няма официален сервиз, който да ти ревизира дюзи, а ще предложи подмяна и то на всичките. Съгласявайки се на рециклиране поемаш риска на своя отговорност. Сега друг е въпроса ако някой по веригата знае, че дюзата е прецакана и си е замълчал, това вече не е само за бой, ами и за. ...... и сръбска музика.
Не знам дали рециклажът или монтажът след това, но доста коли карат с рециклирани дюзи и нямат проблеми!
На Съби му давах за проверка, почистване и ремонт (рециклиране) дюзите - 5 бр., от които на 2 смениха някакви част (не помня вече), а останалите само почистване. След това са регулирали всичките и до ден днешен, близо 18 месеца - няма проблеми ... поне не ми е звънял или писал.

Dorio няма да пише :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#38
pachopacho Wrote:Този мотор не е ли позагрявал повече от нормалното преди да се скапе и с какво гориво/от къде си зареждал ?
Нафта от как съм на дизел - само в Еко и то Авио от скъпата Smile 30 грама 2Т Мотул в пълен резервоар.
Иначе никакви индикации по прегряване -- стрелката винаги забиваше баш дет си требе :!:

Ето и тук поствам звука, който се получи след рециклирането (на пълна газ между 1500 и 2000 оборота) ... просто вече ще си имам не едно, а няколко на ум за такива манипулации Idea

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FXrsKIcyVu0[/youtube]

апропо ай чИстито - и турбината в лютеница да му .... :mrgreen:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#39
баааа пляка като двутактово при ускорение ...
Reply

#40
Добре де, няма ли да ни изсвириш някоя мелодия, нали си карал и си си свиркал..? :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)