The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Българската инженерна мисъл

#1
Здравейте колеги,

Днес ми се наложи да сменям крушки на задните стопове на Volvo XC90. Самите стопове са хванати с по 2 9-сантиметрови гайки (номер на част 987140). Изглеждат ето така:

[Image: 42d4e0756f4b47f18ad8c5ac18fca162.png]

Само че не знам предишния собственик или някой от сервиз в който е носена колата явно е загубил едната такава гайка и цената от 15лв вероятно е била твърде висока. За това стопа беше хванат с това:

[Image: 03e7d91e11c2411191c9b5c188ed804b.png]

Това е малка гайка заварена за парче ламарина за удължение. Българския гений край няма.

Естествено реших да си сменя гайката с оригинална, без значение каква е цената и бях приятно изненадан от яко намаление в Мото Пфое. Взех я за 1.03лв вместо 15. Кеф.
Reply

#2
Много добро попадение. Поне човека се е постарал да го закрепи, а не го е оставил само на една гайка. Афтърмаркет отвсякъде.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#3
OMG... Confusedhock:
Добре, че не се е строшила заварката при развиването, че не си представям как това чудо би могло да се извади от там без да се счупи нещо.
Reply

#4
Сега се замислих - прав си. Аз както тръгнах с клещите чобанската да го вадя... То не че имаше друг начин, де. Ламаринката не беше с форма за никакъв инструмент. Сега почвам да се чудя как са я затегнали. о_О
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)