The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на V70

#11
Николай Диянов Wrote:Защо не погледнеш и какво предлагат Мото Пфое в техния оказион.

Колега много внимавай с Мото Пфое ! Аз като си търсих кола, един джамбазин от Горубляне отказа да караме там автомобила с аргумента - "Те само търсят косури на чуждите коли, за да продават собствените си боклуци". Аз тогава му се смях на този, но сега хич не ми е до смях. Sad Мото Пфое ми продадоха кола "без никакви проблеми", "само се качваш и караш", която 500 км. по-късно се предаде... в последствие открих над 50 проблема, от които 5 доста сериозни - разбирай ремонти над 1000 лв. и един който можеше да ми коства живота. Отначало си мислех, че нещо са недогледали , но след като разбрах , че са "пропуснали" да ми разпечатат 13 страници от сервизната история ... всичко стана ясно.
Един познат също е купил новото ХС от тях. От 3 опита да стигне до морето и трите са неуспешни.....
Мото Пфое поддържат колите БЕЗОБРАЗНО, да не говорим, че имам много сериозни съмнения и за нещо друго, но това е отделна тема!

Само един пример колко са им компетентни майсторите - болтовете на носачите бяха обърнати наопаки и стърчаха 4 пръста под купето...... Колко трябва да си тъп, че да не знаеш в коя посока се завиват болтовете ....
Кола само от Германия, и то от дилър с в висок рейтинг! Ако видиш домилия от рода на Хасан, или Джиканович, бегай далеч.
Reply

#12
Колега Димитър Димитров имаш ЛС.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#13
Ето това предлагат:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://usedcars.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=4942&make=21&model=102&price_to=225000&year_after=1969&year_before=2016">http://usedcars.motopfohe.bg/mp_auto_de ... efore=2016</a><!-- m -->
ХС е, май стои от доста време, но ако е сервизирано в МП, може да му се види всичко.
И обслужена и проверена ще я получиш. И от цената отбивка ще ти направят... Wink
Разходите падат доста.
Щото като вземеш автомобил за 20к, пиши регистрация, еко такса, обслужване, ако е автоматик и не е сменяно маслото и то пари си струва..., някое шарнирче, тампонче и т.н.
Аз бих заложил на автомобил купуван от България, поддържан в МП, с ясна история, пък ако ще и на 200 хил.км.
Ако си мисли някой, че и в Швейцаия не превъртат километражи - значи е доста доверчив човек!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
Писах, без да видя мнението на Ignat40. и това трябваше да е ПП, но нищо...
Така - нашето XC90 беше закупено от първи собственик. Купивано и обслужвано в МП. Беше сменяно дори маслото на АСК, което по принцип не се препоръчвало от Волво (нали били необслужваеми!), и то два пъти, пак в МП! Относно поддръжката нямам никакви забележки до преминаването на автомобила в мои ръце. Прегледахме ЦЯЛАТА история на автомобила.
Пишейки това, не съм рекламно лице на МП, защото след като го купихме, започнах да го обслужвам и поддържам в GT1 (ако този сервиз го нямаше, сигурно щах да продължа в МП), и за 3,5 години и над 30 хил. км. (да чукна на дърво!) сме сменили само някакъв маслен радиатор или охладител (май така се казваше) и радиатора на климатика (който се беше пробил от камъчета)... Разбира се, тук не включвам редовните обслужвания на автомобила, и някой тампон, може и биалетки да сме сменяли, ама това мисля, че си е нормално...
В момента автомобила е на 160 хил.км., РЕАЛНИ, и си му знам и кътните зъби...
Поздрави и успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
Здравейте колеги,

Много благодаря на air-d за подробното съобщение!

Офертите от мото пфое ги знам, следя ги, но така или иначе най-хубавите не излизат в сайта...говорил съм с хората там, но още не е излязло нищо читаво. Както писах и по-рано иска ми се колата да е до 100-125 000км., тази от обява е на 200 000 и е за 27к. лева, още няколко хиляди и ще си купя нова Октавия Комби Вижън Smile затова ще гледам да се огранича до около 25к. лева всичко.

Може ли да погледнете тези обяви, знам че са дизел, но горе долу да ме ориентирате какво мислите:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1698079">http://www.cars.bg/c1698079</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1790454">http://www.cars.bg/c1790454</a><!-- m --> - тази е XC и то за 21к, 100% нещо не е наред, но какво?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1637429">http://www.cars.bg/c1637429</a><!-- m --> - същата като горната.
Reply

#16
Колега Spurs , единственото, което ме възспира да опиша цялата измамна схема, в най-малки подробности, е факта, че съм внесъл официална жалба (вх. No1030/12.09.2016) до управителите на Мото Пфое и очаквам реакция от тяхна страна. Увериха ме, че правят вътрешно разследване. Все още вярвам/се надявам, че това , което се случи с мен, не е практика и че съм станал жертва на недобросъвестни служители, които са се възползвали от лошата организация на работа в МП.
Ако продължават да протакат с отговора обаче, ще реша, че това е нормална практика, която се насърчава от ръководството и възнамерявам да предприема всички законови действия.
-----
А иначе имам и един въпрос за размисъл. След като вярват толкова на състоянието на колите, които продават, защо не им дават никаква гаранция? Ако продаваш здрава, проверена кола, не мисля, че е проблем да се дадат 1,2,3 месеца или 5000 км., да речем.
Reply

#17
Ignat40 Wrote:Колега Spurs , единственото, което ме възспира да опиша цялата измамна схема, в най-малки подробности, е факта, че съм внесъл официална жалба (вх. No1030/12.09.2016) до управителите на Мото Пфое и очаквам реакция от тяхна страна. Увериха ме, че правят вътрешно разследване. Все още вярвам/се надявам, че това , което се случи с мен, не е практика и че съм станал жертва на недобросъвестни служители, които са се възползвали от лошата организация на работа в МП.
Ако продължават да протакат с отговора обаче, ще реша, че това е нормална практика, която се насърчава от ръководството и възнамерявам да предприема всички законови действия.
-----
А иначе имам и един въпрос за размисъл. След като вярват толкова на състоянието на колите, които продават, защо не им дават никаква гаранция? Ако продаваш здрава, проверена кола, не мисля, че е проблем да се дадат 1,2,3 месеца или 5000 км., да речем.
Всяко стадо има мърша. Далеч съм от мисълта да защитавам МП, но всеки греши, както и всички се надяваме твоят случай да е изолиран и нещастно стечение на обстоятелствата. Аз също съм купувал кола от МП и не мога да ги оплюя така както ти, защото с мен бяха относително коректни. Колкото до гаранцията, то това определено е един доста логичен въпрос. Иначе по жалбата ти за която сега разбирам, мисля че отговора ще е чисто дипломатически и ще ти отговорят, нещо от сорта на: Благодарим, че ни обърнахте внимание...бля-бля,бля...ще вземем необходимите мерки...бля,бля, бля...
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#18
pliva Wrote:
Ignat40 Wrote:Колега Spurs , единственото, което ме възспира да опиша цялата измамна схема, в най-малки подробности, е факта, че съм внесъл официална жалба (вх. No1030/12.09.2016) до управителите на Мото Пфое и очаквам реакция от тяхна страна. Увериха ме, че правят вътрешно разследване. Все още вярвам/се надявам, че това , което се случи с мен, не е практика и че съм станал жертва на недобросъвестни служители, които са се възползвали от лошата организация на работа в МП.
Ако продължават да протакат с отговора обаче, ще реша, че това е нормална практика, която се насърчава от ръководството и възнамерявам да предприема всички законови действия.
-----
А иначе имам и един въпрос за размисъл. След като вярват толкова на състоянието на колите, които продават, защо не им дават никаква гаранция? Ако продаваш здрава, проверена кола, не мисля, че е проблем да се дадат 1,2,3 месеца или 5000 км., да речем.
Когато взех служебната от тях,беше на три години и половина и ми дадоха 6 месеца гаранция,като ми предложиха да доплатя известна сума за удължена гаранция - 5 години от датата на регистрация!

Колега, както имах възможността да спомена, преди този автомобил, съм си купувал 3 пъти, чисто нови коли от салона. Та 2 от 3-те бяха с 4 годишна гаранция с възможност за удължаване до 5 (гаранцията се дава на колата, а не на собственика)! Възхищавам се каква ГОЛЯМА "услуга" са ти направили като са ти "удължили" гаранцията Wink

Хайде на напрвим един кратък урок по гаранционно обслужване. ще си го позволя, защото вече съм имал възможността да изяснявам този въпрос с друг автомобилен производител в европейски (не български) съд.
Повечето автомобилни производители формулират гаранционните срокове по следния начин - "N на брой години или N на брой километра, което настъпи първо". Това е т.н. "заводска гаранция", която е "прикрепена" към всеки автомобил, и през този период, автомобилът може да смени и 100 собственика, гаранцията си остава валидна. Въпрос на маркетингова политика, е кой производител с колко и при какви условия ще "удължава" гаранцията.
За нещастие на производителите на автомобили, има възли и агрегати (живото-застрашаващи), които дори да дефектират извън гаранционния срок се считат за гаранционни ... но това е отделна тема. Който иска ще му обясня.
В случая не говорим за т.н. "заводска гаранция", а за гаранция, която дилърът дава, на секонд хенд автомобил ИЗВЪН "заводската", и която е за негова сметка.
Reply

#19
pliva Wrote:
Ignat40 Wrote:Колега, както имах възможността да спомена, преди този автомобил, съм си купувал 3 пъти, чисто нови коли от салона. Та 2 от 3-те бяха с 4 годишна гаранция с възможност за удължаване до 5 (гаранцията се дава на колата, а не на собственика)! Възхищавам се каква ГОЛЯМА "услуга" са ти направили като са ти "удължили" гаранцията Wink
Това,че ми предложиха,не означава че съм приел!И въпреки това не мога да се оплача от колата за изминатите от тогава 120-130 000 км! Wink

Smile Отказал си нещо, на което и без това си имал право....Smile
Reply

#20
pliva Wrote:Не,нямаше удължена гаранция!На български пиша,че заводската- 3 години,беше изтекла!Утре мога да ти покажа документите!

Ако е вярно, е много забавно, как Рено дават 4 годишна стандартна гаранция на автомобилите си за Бълария. Дори за ниския клас като Клио.(мога да ти покажа документите), а Волво дават 3 години за високия си клас, като ХС! Това ми звучи като виц!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)