The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор на кола

#1
Преди около един месец взех книжка и сега дойде времето за първата ми кола. Първо се бях насочил към BMW но след известно време се отказах и сегалерия съм се насочил към Volvo s60 или Volvo S80 2.4i 140 коня около 200 година но бих искал да е с газ понеже още уча и няма как да го изхранвам на бензин. Интересуваме да дадете лично мнение за разход на гориво, надежден ли е мотора понеже прочетох няколко теми в който пишеше че е много тромав, здрав ли е мотора ако не е да ми препоръчате някой който е по надежден.

П.П. Също каква е разликата между S60 и S80.
Reply

#2
Щом си се насочил към този двигател вземи Бифуел - метан. Тромав...приятелю, та ти още не можеш да караш и искаш нетромава кола. Разхода на метан ще ти е около 10лв на 100 градско и 5-6лв извънградско. За надежност всичко си зависи от конкретния екземпляр. По магистралата спокойно си поддържаш 150, е градско не е като турбо варианта, но 2 убавини на едно място няма.
Reply

#3
Мен това дали е тромава или не, не ме вълнова толкова въпроса е да не тръгна да изпреварвам някой и да не мога да го изпреваря не знам как върви понеже не съм се возил и за това питам. Четох доста коментари на колеги и те я описват като да не може да изпревариш и една кола било много тежко копето с малък двигател и някакви такива.
Reply

#4
Още учиш, а имаш правопис на третокласник.
Reply

#5
Явно буквата "У" вече липсва от азбуката .. не знаех.
По наше време си я имаше Smile

А иначе .. не знам доколко S60 и S80 са подходящи да "учиш" на тях. И двете са големи, особено 80-ката. S60-то пък си има недостатъка с недозавиването. За 80-ката не знам, но със S60 едва ли ще има проблеми да се изпреварва.
Мое скромно мнение - първата кола трябва да е по-малка и с не толкова кончета.
Reply

#6
Извинявам се че съм допуснал правописна грешка по невнимание.

Мисля че тази неволна грешка не е от значение защото въпросът ми е друг, а това че вие сте толкова дребнави си е ваш проблем и на хората около вас. Щом си мислите че не знам как се пише ВЪЛНУВАМ ...

П.П. Нека пишат само хора който са имали такива коли или имат, не дървени философи с остроумните им закачки.
Пожелавам Ви лек ден .
Reply

#7
Съгласен съм донякъде с колегите, че изборът ти за 1-ва кола е неправилен. Почни с нещо от нисък клас, с малък разход, и след това се качи и се наслаждавай на возията. Моята първа кола беше Mazda 323F 1.5 90коня, поради разрастване на семейството ми трябваше вече по-голяма и комфортна кола. Взех си колата от подписа ми, и въпреки че я описват като тромава спокойно без да свалям предавки настъпам газта и си изпреварвам, имаш мощност почти по целия оборотомер. Около 500лв са ти разходите на година горе-долу. Данъци и застраховки са друго перо.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#8
И защо човек да не се учи на голяма и сигурна кола?
Аз бих взел за децата си точно S80.
old volvo never die they only go fasterSmile
Reply

#9
Уважаеми бъдещ колега, не сме дървени философи, ако си прегледаш писанията ще намериш доста грешки които си допуснал.
Не се подиграваме, доста далеч сме от това, но е срамно все още да учиш, и да допускаш такива фрапиращи грешки.
И ние не сме безгрешни, но поне се стараем.
Относно модела за който питаш, мога да ти споделя, че си е доста приличен, и като вървене, и като разход.
Но, сигурен ли си, че искаш Волво?
Пишеш, че още учиш и нямаш много пари за бензин, и ти трябва на газ.
Поддръжката на такава машина не е евтина, ако мислиш, че с евтини части ще го поддържаш, по добре си вземи БМВ или голф.
Успех, и не се засягай.
Reply

#10
КоЙто - м.род ед. число
която - ж.род ед. число
което - ср.род ед. число
коИто - мн. число
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)