The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Компресор на климатроник през зимата

#11
pliva Wrote:Аз също го държа постоянно на AUTO.В ръководството на 40-ката пише,че климатичната система работи при температура над +4 градуса,каквото и да значи това. :roll:[ATTACHMENT NOT FOUND]

Аз също вече го държа постоянно на "AUTO", след като миналата зима не го бях включвал и на пролет, при първото му включване в колата се разнесе смрад на мартенско зеле и семейство умрели лебеди...

Тук ми възникват два въпроса. На споделената от pliva информация се вижда, че на мястото, от което влиза въздух не трябва да има сняг. Моята си спи в гаража, а и последните години не са много снежни, съответно на и около стъклото при мен рядко е имало сняг, но какво става при другите, при които колата работи, докато чистят сняг? Има ли опасност за компресора?
Другото е това с четирите градуса, как наистина да се разбира? Под 4С колата не включва компресора изобщо или не е препоръчително ние да го включваме? Предполагам е първият вариант, но все пак ми стана интересно.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#12
YoYo, с модерните компресори, които се изключват и включват докато ти е включен климатика, защото когато направят достатъчно студено - могат да спрат да работят за малко време и така реално се пести гориво и не товарят толкова двигателя. Което е удобно и приятно, за разлика от старите компресори, които си бумкат на 100% без значение дали навън е +30 или -30 градуса.
Реално климатиците в колите не би трябвало да могат да свалят температурата под 4 градуса на въздуха и ако външната температура е под 4 градуса би трябвало да не се включват. Виждал съм изпарителите на климатици, които до такава степен бичи компресора, че са е обледенили чак.
Обаче, когато работи двигателят и си пуснал парното, тогава през изпарителя (питата на климатика, която охлажда въздуха за в купето) минава топъл въздух от парното (ако си го пуснал на рециркулация в купето само, защото питата за климатика е преди радиаторчето за парното и реално ако пуснеш да влиза въздуха от вън - той минава първо през питата за климатика и тогава за радиатора, което не върши никаква работа, защото тогава питата я духа студен въздух, фреонът не се загрява и климатикът ще изключи), топлият въздух от купето минава през питата за климатика, тя го охлажда и съответно и изсушава, което пък затопля фреона и той се връща обратно отпред в радиатора топъл, което и кара климатика да работи дори и при минусови температури, стига да ти е пусната рециркулацията в колата. А въздухът минал през питата на климатика, после минава през парното и се загрява, но вече е сух въздух и за това не се потят стъклата зимно време с рециркулация и пуснат климатик.

Така го обясних, че мамата си джаса... надявам се да го разберете Smile))
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)