The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
парно и климатик?

#11
на мен ми звучи като проблем, ама аз не карам 9-ка
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#12
на мен ми звучи като проблем, ама аз не карам 9-ка
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#13
Затова задавам въпроса - може би и още някой да прочете за темата ми.
То може да е проблем който и да се случи и на някой друг модел.
Но поне едното като проблем е дали е проблем - намаляването на оборотите на парното при подаване на газ?

п.п.въпроса ще го задам май на всички!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#14
Затова задавам въпроса - може би и още някой да прочете за темата ми.
То може да е проблем който и да се случи и на някой друг модел.
Но поне едното като проблем е дали е проблем - намаляването на оборотите на парното при подаване на газ?

п.п.въпроса ще го задам май на всички!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#15
Не знам доколко мога да ти бъда полезен, но мислейки върху проблема ти, си зададох въпроса - обърнал ли си внимание, когато подадеш газ и ако са ти светнати фаровете - усилва ли се или се намалява светлината? Защото ако и фаровете "намаляват", както и вентилатора, тогава проблема е общ в елинсталацията или в нещо от нея. Принципно при слаб акумулатор, при повишаване оборотите на двигателя, би трябвало фаровете да "усилят", аналогично и вентилатора да "засили". А при теб се случва обратното...Та (не претендирам за компетентност) мисълта ми се насочва към алтернатора.
460GLE 1,8i(1991) -> V40 1,8i Sportline(1998) -> S80 D5 (2002) 198hp/4100, 415Nm/1660-3000
[Image: v.gif][Image: o.gif][Image: l.gif][Image: v.gif][Image: o.gif]
Reply

#16
Не знам доколко мога да ти бъда полезен, но мислейки върху проблема ти, си зададох въпроса - обърнал ли си внимание, когато подадеш газ и ако са ти светнати фаровете - усилва ли се или се намалява светлината? Защото ако и фаровете "намаляват", както и вентилатора, тогава проблема е общ в елинсталацията или в нещо от нея. Принципно при слаб акумулатор, при повишаване оборотите на двигателя, би трябвало фаровете да "усилят", аналогично и вентилатора да "засили". А при теб се случва обратното...Та (не претендирам за компетентност) мисълта ми се насочва към алтернатора.
460GLE 1,8i(1991) -> V40 1,8i Sportline(1998) -> S80 D5 (2002) 198hp/4100, 415Nm/1660-3000
[Image: v.gif][Image: o.gif][Image: l.gif][Image: v.gif][Image: o.gif]
Reply

#17
Това се случва само с парното.
Нямам наблюдение да се случва с другите ел. елементи.
Алтернатора си зарежда в нормалните граници - дори и да е на ниски обороти. Така че то май отпада.
Може да има проблем в ел. инсталацията. Щото ми изчезнаха халогенните за мъгла - до релето има ток!!!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
Това се случва само с парното.
Нямам наблюдение да се случва с другите ел. елементи.
Алтернатора си зарежда в нормалните граници - дори и да е на ниски обороти. Така че то май отпада.
Може да има проблем в ел. инсталацията. Щото ми изчезнаха халогенните за мъгла - до релето има ток!!!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#19
След като напреженията са ти наред, се сещам за друга възможност. Незнам при теб как се регулира от къде да духа, но примерно при вуйчо ми (244-ка) това регулиране става с едни бутони - който действат на вакуум и движат едни клапи по въздуховодите, та мисълта ми е да не би като подаваш газ и съответно я отнемаш да се променя нещо разреждането, от там тези клапи да се раздвижват и да променят потока (посоката) на въздуха. Защто при вуйчо ми като не работеше вакуум помпата всички клапи са отворени и съответно вее отвсякъде. (Всъщност вече не вее защото моторчето на парното му се скапаха втулките и сега се търси такова).
Reply

#20
След като напреженията са ти наред, се сещам за друга възможност. Незнам при теб как се регулира от къде да духа, но примерно при вуйчо ми (244-ка) това регулиране става с едни бутони - който действат на вакуум и движат едни клапи по въздуховодите, та мисълта ми е да не би като подаваш газ и съответно я отнемаш да се променя нещо разреждането, от там тези клапи да се раздвижват и да променят потока (посоката) на въздуха. Защто при вуйчо ми като не работеше вакуум помпата всички клапи са отворени и съответно вее отвсякъде. (Всъщност вече не вее защото моторчето на парното му се скапаха втулките и сега се търси такова).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)