The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Много майстори-много различни мнения.От къде да започна???

#11
Аз бих казал - дюзите тракат прекалено много (сравнявам с моята, същия двигател)...и повдигачи чувам.
Тоест - дюзи и повдигачи. Поне по звука по картинка.

Аз съм заседнал на същото положение...отидох за смяна на вихрови клапи миналата седмица...и сега колата е с разглобен мотор и чака доставка на кобилици и повдигачи. А дори не звучеше както твоята.

Но, аз те съветвам да си смениш кобилиците и повдигачите. Така и така ще им дойде времето...както много неща в тоя глупав D5. Не се бил чупил...здрав бил, икономичен...дрън дрън.
Ако те интересуват подробности, пиши ми. Мога и снимки да ти покажа на криви кобилици, повдигачи...изгорели вихрови клапи...и бая такива думички, които научих покрай чудния D5.

Здраве!
И успех с ремонтирането.

Янков
Smile

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#12
В сервиза, който ползвам видях преди известно време - D5 - 185 к.с. на около 300 хил. км с две дефектирали бутала вследствие на неправилна работа на дюзите и повредени клапани на друг цилиндър ( може би вследствие на проблем повдигачи-кобилици) сигурно е имало и други поражения, но само това видях. Собственика обясняваше - дизел - чука, трака - нормално, за това не съм му обърнал внимание.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#13
Здравейте отново колеги,

Току що се върнах от диагностика (във Волво, Гърция).Закачиха Вида,въртяха се около половин час, после тест драйв, върнаха се и още време сканираха системите. Като цяло е добре.Само 2 грешки(незначителни казаха):
1. Нещо с паметта на шофьорската седалка,бавно реагирала, нещо от сорта(но за мен си работи добре).
2. Изтичане на изгорели газове-от гарнитурата на изпускателният колектор или самият колектор е спукан.Трябва да се свали, за да се види.

Това тракане според тях почти сигурно се дължи на дюзите-трябва да се свалят,проверят, почистят и т.н и ако не стават, да се сменят с нови.
Категорично отрекоха да са хидр.повдигачи. Аз разбира се не вярвам на 100%, че са само дюзите, но първо ще започна с тях. После, ще мина към повдигачи, кобилици и там каквото още излезе.Гледам от по-малкото зло да започна.
Чакам скоро оферта от Волво за дюзите-ремонт или цена за нови.
Но най-вероятно, ще ги дам на специалист по дюзи/инжектори да ги види и почисти, който за цялата работа ми иска 150 евро. Ако излезело нещо за ремонт-малко повече.
Какво ще ме посъветвате- да ги рециклирам ли и да наливам пари в моите дюзи или да купя комплект 5бр. рециклирани и калибровани за 900 лв?
Вчера сложих добавката Бардал за почистване на дюзи, навъртях 80км, но уви разлика няма в тракането.
Ще капна и малко 2Т масло в нафтата-знам, че не е добре за ДПФ-а, но просто така за експеримент, да видя ще има ли разлика.

Сега се сетих-когато купувах колата, откриха с Вида отклонение 15% в повече от нормалното налягане в рейла (регулатора на налягането може би,казаха). Но сега няма отклонение.

Благодаря на всички за съветите ,мненията и линковете до сега. От време на време ги препрочитам и обмислям. Във всички изказвания има логика и на никого мнението не подценявам, а уважавам (макар и да има противоположно различни такива)))).

Поздрави.

PS:Колега Yankov,
може ли да ми пратите на личнo съобщ. снимките, за които ми говорихте малко по-нагоре? Днес се опитах да ви изпратя 2 лични, но май не се получи.Имах и други въпроси към вас.
Reply

#14
Колега, ако свалят дюзите, нищо не пречи да се свали и капака и да се погледне вътре. Най-много да прежалиш пари за една гарнитура (не вярвам да е много скъпа). Мисля, че ако повдигачите са много зле, ще се разбере и без дори да се свалят валовете ,откача ремък, вакуум помпа, ГНП и т.н.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#15
Ехаа,това няма нищо общо със звука на нормално работещ D5,със сигурност не са само повдигачи,макар,че и те се чуват :o ,успех с ремонта колега
Reply

#16
Tisho Wrote:
bell Wrote:hint ... намери едно хубаво 2Т масло (Мотул) примерно и капни 50 -100 грама на пълен резервоар в него (някои колеги блъскат направо 300) и пак чуй маторя Smile

Успех!
Бардал-а, за който пише в по горното мнение е по-добрия избор. 2008-ма година произведена кола има ДПФ за разлика от твоята. Wink
Нищо му няма на DPF-а. Колегата Dodo 155 е стакъв двигател и кара с 2Т масло.
Въпрос за двутактово масло и DPF
S80 2.0 D3
Reply

#17
Вземи една голяма отверка и я сложи на дюзата при работещ двг.Дръжката в ухото и ще разбереш коя дюза трака
Reply

#18
Persizi Wrote:
Tisho Wrote:
bell Wrote:hint ... намери едно хубаво 2Т масло (Мотул) примерно и капни 50 -100 грама на пълен резервоар в него (някои колеги блъскат направо 300) и пак чуй маторя Smile

Успех!
Бардал-а, за който пише в по горното мнение е по-добрия избор. 2008-ма година произведена кола има ДПФ за разлика от твоята. Wink
Нищо му няма на DPF-а. Колегата Dodo 155 е стакъв двигател и кара с 2Т масло.
Въпрос за двутактово масло и DPF

По принцип няма какво да се случи ако се кара с правилното 2Т масло, но ако уцелиш някое което прави доста сажди...
Затова по-добре добавка която е разработвана за целта. Ефекта е същия.
Reply

#19
Здраейте отново колеги,
Добавям малко ъпдейт в темата и отново ми трябват вашите съвети и консултация за по-нататъшни стъпки. Понеже тракането не изчезна след проверка и обслужване на дюзите, имам 2 въпроса:
1- относно дюзите:
Понеже реших първо да започна от дюзите, защото изчетох много по чуждите форуми едни страхотии, как ако някоя дюза не впръсква както трябва-повече или по-малко или пикае и т.н това можело да доведе до страшни последици: повредени бутала, лагерите на кол.вал заминавали по-бързо ако не впръсква гориво(запекла дюза или нещо такова) и т.н.
Закарах колата в специализиран сервиз само за дюзи.Сваляне, разглабяне, почистване, замерване нормите и нови уплътнителни шайби. Казаха, че няма място за тревога, да си карам така. Дюзите са все още добре.(Това „успокоение” ми струва 150 евро.) Някои стойности се различават малко от нормите, но не било страшно.Прилагам резултатите и референтните стойности, ако някой разбира нещо.Виждам , че има малки отклонения например във 2-ра таблица(1350 бара) минимума е 11,8 , а моите стойности са около 10-11 и защо има два реда измерени стойности не знам-може би на първият ред са измерените стойности при общата работа на дюзите свързани на един рейл, а вторият ред е само по една дюза(както е записано в референтната таблица-4 injectors test и 1 injector test) и затова стойностите на вторият ред са малко по-високи от тези на горният ред в съответната таблица.Малко оплетено стана, но дано ме разбирате.
Малко не съм наясно с таблица 4 относно IMA, гледам че съм в границите.
Писал е майстора нещо в червено за 4-та дюза(след 4-та таблица) което значи буквално „ултразвук” и като гледам в таблица 1 стойността на 4-та дюза е висока- 1,6(не знам какво значи) и в таблица 3 стойността за излишното гориво е 4 при макс.стойност 2,7.Всъщност всички дюзи дават по-голяма от макс.стойност.Много зле ли е това?
2- Хидравлични повдигачи с кобилици:
Тъй като дюзите отпаднаха като причина, следващата ми стъпка е смяна на хидр повдигачи и кобилици-всички.
Намерих KOLBENSСHMITDТ от един колега тук във форума на добра цена и смятам да ги взема. Но като търсих в нета за моят двигател (D5244T4) намерих няколко различни производителя с ТРИ различни размера в дължината, което е половин(0,5) мм разлика!!! :

INA, RUVILLE,KOLBENSСHMITDТ-34.5mm;
STARK-34.7mm
SWAG, FEBI BILSTEIN- 35mm
Звънях в един магазин, който имаше от двата размера, пак сверихме номера на рамата и двигателя и ми казаха, че нама значение дали ИНА или ФЕБИ ще сложа-щом като ги дават за моя двигател е ОК. Да но 0,5 мм не е ли голяма разлика за хидравлични повдигачи??? Звънях в МП да ми кажат точната дължина, но не излизала в каталога.... Някой има ли познати в магазини или МП да разбера какъв е точният р-р и дали мога да слагам от трите размера? Мисля да взема на колегата Колбеншмид понеже размера е еднакъв с този на ИНА, а знам че ИНА доста се използва за нашата марка.
И друго: Може ли да комбинирам повдигачи Колбеншмид с кобилици от някоя друга марка или е добре да са от един производител???Мисля. че не е задължително. Но от друга страна няма ли да има неравностойно износване на единият елемент спрямо другия, ако с направени от различен по стандарт стомана?
И последен въпрос:
2Т масло ЛИКИ МОЛИ -номер1052 в съотношение 1:200 ми препоръчаха за нафтата.Някой ползвал ли го е и впечатления? Аз сега слагам 2Т на Хускварна.
Благодаря предварително,
Поздрави.
Reply

#20
<!-- m --><a class="postlink" href="https://drive.google.com/drive/folders/0B2rBc9B0ChUjdVVqUkpTR3J2clk">https://drive.google.com/drive/folders/ ... kpTR3J2clk</a><!-- m -->

Таближата и стойностите.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)