The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Закупуване на волво V40

#11
B 0096 PC , скачай смело. Забележките са лесно поправими. За тия пари дето я дава колегата и с това което е сменил е перфектна. Ако беше S-ка щях да я гепя аз ,че търся за жена ми Smile
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#12
chem Wrote:
itodorov Wrote:всъщност в/с 40 е много по-бюджетен и безпроблемен автомобил, тъй като има ограничена електроника, но най-вече има около 5 пъти повече обяви в България, респективно се кара повече, следователно е бъкано с части (употребявани), което прави поддръжката му бюджетна
chem, според теб за таргета на колегата от 2500лв. какъв точно s80 да си купи милионник, или двумилионник Big Grin
Нещо не разбрах. Иска кола за каране или кола за ремонтиране? И не разбрах дали иска да кара Пежо, Рено или Мицубиши, но в кожа на Волво. Това, че се продава повече S/V 40 е така, но причината е не качеството, цената и естествено хубавото е скъпо. Моето S80 го взех преди 10 години с парите от едно Clio I (3000лв). Погледнах обявата, обадих се на приятел, който е капарира и е взе от продавача в края на седмицата. 100 000км си карам безгрижно. С другите изброени марки и модели това НЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ!!!

Човекът е написал, че иска да кара в/с 40, другото е интерпретация на всеки зад монитора/дисплея

Леко се издразних на написано във форум на Волво, при все че звучи заядливо, и следва да посоча, че в 2т и т4 (фаза II) само задна ходова и болтовете на главината отпред са Мицу (и турбото, но там едва ли някой ще се оплаче! най-малкото и в другите модели на волво е Мицу)...нито има Рено, каму ли пък Пежо. Без да се познава модела в детайли си е чесане на езици и залитане към клюките. Да, с/в 40 е среден клас автомобил. За справка в TUV обаче, на 10/11-годишните с/в40 (последно 2012г. има статистика, логично) необходимостта от ремонт, за да мине проверката е 28,4% (т.е. аритметично 71,6% минават без нито една забележка) при среден пробег на проверените 151 000км. При в70 (мк2) репортът сочи 27% неуспех за TUV при среден пробег 171 000км. Аз голяма разлика не виждам, че да се прави генерално заключение, че едните "не стават". Който "майстор" ти го е казал просто не се информирал достатъчно вероятно или пък ти.
В заключение твърдя, че към днешен момент за 2500лв. в България по-добре да си вземе кола за каране - сиреч в/с40, вместо да се набие на P2 платформата и да ходи до София (подозирам, че е от Добрич) за диагностика Big Grin (освен, ако някой "Приятел" не реши да му направи подарък и да му подари случайно неговата уникална кола, например с60 да кажем). И ако не дай си боже стане, че все пак се счупи нещо или се случи да го джаснат отпред/отзад/от двете му страни части бол, на цени за опел примерно врати 20 кинта, рейка 50, стопове 20-25, фарове по 60-70, калници по 20., брони по 50лв. За ежедневна кола това има значение, другото нека го оставим за вагаджиите Wink те там и нафта им връщали колите - Нещо като D5 в България на едни им харчи 4, на други 9
b4184sm2 GDI, 1,5 Phase, 2000 - ex
b4204t3 2T 2 Phase facelift sport edition, 2001 - ex
b4204t2 2T 1,5 Phase, 2000 - now
Reply

#13
Ок! Разводнихме темата на човека и то качествено! Само ще отбележа, че съм най-доволен от МП в Добрич и то без да е влизала колата там. Бях във Варна на море, трябваше ми диагностика и отговориха, че имат час за след месец. После звъннах в Добрич и от там ме уредиха във Варна след 2часа да закарам колата. А за другите марки във Волво си е за отделна тема
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)